Anaheim - Los Angeles 3:2 PPKalifornské derby ovládl Anaheim. Sekáč v sestavě Kačerů chyběl

New York

Kalifornské derby mezi hokejisty Anaheimu a Los Angeles ovládli domácí Kačeři, kteří zvítězili 3:2 po prodloužení. Do sestavy Ducks se nevešel český útočník Jiří Sekáč, nechyběl v ní naopak Tomáš Fleischmann, jenž na ledě strávil téměř jedenáct minut. V dalších zápasech NHL Chicago nejtěsnějším rozdílem 1:0 zdolalo v Madison Square Garden New York Rangers. Edmonton podlehl Columbusu 3:4 po samostatných nájezdech.

Brankář Los Angeles Jonathan Quick kryje šanci útočníka Anaheimu Tomáše Fleischmanna (vpravo).

Králové začali lépe. Po trefě Cartera vedli a hubený náskok drželi až do 41. minuty, kdy srovnal Maroon. O osm minut později dokonce obrátil stav Silfverberg, hosté si ovšem vynutili prodloužení, když čtyři minuty před koncem překonal gólmana Gibsona Williams.

Prodloužení trvalo jen 45 sekund. Kesler si vyjel zpoza branky a pěknou střelou na vyrážečku zařídil Kačerům výhru. Los Angeles se díky získanému bodu udrželo v elitní osmičce Západní konference. Fleischmann si v utkání připsal jeden mínusový bod za účast na ledě při inkasovaném gólu.

Darling vychytal první nulu v NHL

Duel mezi newyorskými Rangers a Chicagem byl ve znamení brankářů. Střetnutí rozhodl ve 48. minutě centr Jestřábů Brad Richards, který se trefil pojedenácté v sezóně. Premiérové čisté konto v zámořské soutěži vychytal brankář Scott Darling. Šestadvacetiletý Američan kryl všech 25 střel Jezdců.

Souboj mezi Edmontonem a Columbusem musely za stavu 3:3 rozřešit až samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější Blue Jackets. Dva body jim ve třetí sérii zajistil Alexander Wennberg.

Výsledky NHL:
NY Rangers - Chicago 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka: 48. Richards. Střely na branku: 25:31. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Darling, 2. Richards (oba Chicago), 3. Talbot (NY Rangers).
Edmonton - Columbus 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 32. Roy, 42. Nugent-Hopkins, 50. Jakupov - 6. Savard, 24. Johansen, 51. Letestu, rozhodující sam. nájezd Wennberg. Střely na branku: 47:20. Diváci: 16 839. Hvězdy zápasu: 1. Jakupov (Edmonton), 2. McElhinney (Columbus), 3. Nugent-Hopkins (Edmonton).
Anaheim - Los Angeles 3:2 v prodl. (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)
Branky: 41. Maroon, 48. Silfverberg, 61. Kesler - 11. Carter, 56. Williams. Střely na branku: 26:31. Diváci: 17 174. Hvězdy zápasu: 1. Kesler, 2. Silfverberg, 3. Gibson (všichni Anaheim).