Anaheim - Colorado 3:2 PPKonečně! Sekáč se poprvé trefil v dresu prvního týmu NHL, vidět byl i Palát

Anaheim/Praha

Deset zápasů čekal, až v tom jedenáctém Jiří Sekáč zaznamenal v barvách Anaheimu první gól. K výhře Ducks nad Coloradem 3:2 v prodloužení český hokejový útočník, který se v minulém utkání ani nevešel do sestavy týmu, přispěl dvěma body. Anaheim se tak dostal do čela celé NHL. Kousek za ním je Tampa Bay, jíž k výhře nad Detroitem pomohl Ondřej Palát.

Hokejista Jiří Sekáč vstřelil v dresu Anaheimu první branku.

Český útočník Jiří Sekáč, dokončující svou první sezónu v NHL, odehrál za Ducks svůj zatím nejúspěšnější zápas. Ve čtvrté minutě přebral Fleischmannovu přihrávku, objel bránu a zacílil do rohu Varlamovovy branky. Anaheim si vedení udržel i ve druhé třetině a v zápase byl lepší.

Colorado ale boj o play off ještě nevzdalo, ve třetí periodě tak v necelých dvou minutách zápas otočilo. Skóre vyrovnal Iginla, gól na 2:1 dával O'Reilly. Jeho radost však dlouho netrvala. O další dvě minuty později vybojoval Rakell se Sekáčem kotouč v rohu kluziště, první jmenovaný si pak vyjel na levý kruh, odkud vrátil zápasu rovnovážný stav.

Zkraje prodloužení hokejisté Colorada kombinovali tak dlouho, až přišli o puk. O ten je připravil Corey Perry, jenž v samostatném úniku zápas rozhodl.

Sekáč přišel do Anaheimu na konci února, na branku v severoamerické NHL čekal ale od 29. prosince, kdy se ještě trefil v dresu Montrealu. V Anaheimu zatím moc prostoru nedostává, proti Coloradu odehrál například jen 12 minut. V minulém utkání se ani nevešel do sestavy.

Mrázek tentokrát nechytal

Povedený návrat po deseti dnech do sestavy, v níž však na rozdíl od Sekáče chyběl kvůi zranění, prožil Ondřej Palát z Tampy Bay, který se dvěma asistencemi podílel na vítězství 3:1 nad Detroitem.

V brance Red Wings tentokrát dostal před Petrem Mrázkem přednost Jimmy Howard, jenž kapituloval dvakrát z 31 střel, poslední gól vstřelili Lightning při power-play do prázdné branky.

Havlátův vítězný návrat do sestavy

Po téměř měsíční odmlce dostal znovu šanci v sestavě New Jersey útočník Martin Havlát. Do statistik se sice nezapsal, byl ale na ledě u jednoho gólu Devils, kteří porazili 3:1 Buffalo.

O třetí výhru Ďáblů v řadě se dvěma trefami zasloužil Steve Bernier, který se předtím netrefil ve čtrnácti zápasech za sebou.

Výsledky NHL:
Buffalo - New Jersey 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Branky: 52. Moulson - 30. a 34. Bernier, 49. Tootoo. Střely na branku: 29:27. Diváci: 19.070. Hvězdy utkání: 1. Bernier, 2. Kinkaid, 3. Henrique (všichni New Jersey).
Anaheim - Colorado 3:2 v prodl. (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)
Branky: 4. Sekáč (Fleischmann), 50. Rakell (Sekáč), 62. Perry - 46. Iginla (Hejda), 48. O'Reilly. Střely na branku: 40:24. Diváci: 17.317. Hvězdy utkání: 1. Perry, 2. Rakell, 3. Despres (všichni Anaheim).
Tampa Bay - Detroit 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky: 22. Stralman (Palát), 51. Killorn, 60. Stamkos (Palát) - 27. Tatar. Střely na branku: 32:31. Diváci: 19.204. Hvězdy utkání: 1. Bishop, 2. Hedman (oba Tampa), 3. Howard (Detroit).