Edmonton - Winnipeg 1:4Pavelec hrne Winnipeg do play off! Zase zářil. Frolík a Hudler skórovali

New York

Český brankář Ondřej Pavelec si drží excelentní formu, v pokračování NHL pomohl Winnipegu k vítězství 4:1 na ledě Edmontonu a důležitým bodům, které potřebuje v boji o play off. Skóroval jeho spoluhráč Michael Frolík a další zápis do střelecké listiny přidal i Jiří Hudler při výhře Calgary nad Coloradem 3:2. Winnipeg je v Západní konferenci sedmý, Calgary hned o příčku za ním.

Gólman Winnipegu Ondřej Pavelec v utkání s Edmontonem.

Hudler skóroval šťastně v závěru první třetiny, 16 sekund před jejím koncem vrátil vedení svému týmu (2:1), když se od jeho brusle odrazila střela Dennise Widemana do branky. Olomoucký rodák bodoval potřetí za sebou a s 27 zásahy se dělí s Radimem Vrbatou o pozici nejlepšího českého střelce v soutěži.

Pavelec v bráně Winnipegu kryl 33 střel a podruhé za sebou byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Během úspěšné série český gólman inkasoval pouze pětkrát.

V minulém utkání udržel čisté konto, o 138 minut trvající neprůstřelnost přišel na začátku třetí třetiny. V té době ale Winnipeg vedl i s přispěním asistence Jiřího Tlustého 3:0.

Další drama už hosté nepřipustili a jejich další výhru zpečetil Michael Frolík dorážkou v přesilové hře.

"Nedělal jsem ani dneska nic jinak. Chlapi přede mnou opravdu dobře bránili a hodně důležité bylo, že jsme se dostali do vedení. Oni mají šikovné hráče, navíc hrají bez tlaku a nemají co ztratit. Takže jsme nečekali jednoduchý zápas a myslím si, že jsme si s ním poradili velmi dobře," řekl Pavelec, který byl vyhlášen i nejlepším hráčem uplynulého týdne v NHL.

Jets si vítězstvím udrželi v Západní konferenci čtyřbodový odstup od prvního nepostupového místa do play off. Na něm se nacházejí hokejisté Los Angeles, kteří uspěli 3:1 v New Jersey a na osmé Calgary ztrácejí dva body.

Ottawa vystřídala Boston

Ve Východní konferenci stále udivuje svým vzepjetím Ottawa. Hokejisté z kanadské metropole i bez zraněného Milana Michálka zdolali San Jose 5:2 a sedmou výhrou v řadě se propracovali poprvé od listopadu na příčku play off.

V postupové osmičce Senators vystřídali Boston, na který ještě 10. února ztráceli 14 bodů. Ottawa ale vyhrála v 17 z posledních 21 utkání. I díky gólmanskému objevu Andrewovi Hammondovi, s nímž v brance uhrála 29 z možných 30 bodů.

Aleš Hemský asistoval u vítězné branky Dallasu, který se natrápil na výhru 4:3 nad Buffalem. Český forvard v útočném pásmu zmátl obranu manévrem k modré čáře a rychlou kombinaci zakončil v 57. minutě Cody Eakin. Stars předtím třikrát smazali jednobrankové manko, přičemž ještě v 51. minutě prohrávali 2:3.

Chicago uspělo na ledě Caroliny 3:1 a jeho trenér Joel Quenneville se mohl radovat ze 750. výhry v trenérské kariéře. Více vítězství odkoučovali v NHL pouze Scotty Bowman a Al Arbour.

NHL:
New Jersey - Los Angeles 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Branky: 23. Gomez - 11. Sekera, 20. Toffoli, 46. Kopitar. Střely na branku: 20:33. Diváci: 15 721. Hvězdy zápasu: 1. Kopitar, 2. Gáborík, 3. Toffoli (všichni Los Angeles).
Carolina - Chicago 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Branky: 24. Rask - 8. a 60. Shaw, 10. Sharp. Střely na branku: 44:25. Diváci: 13 786. Hvězdy zápasu: 1. Crawford, 2. Sharp (oba Chicago), 3. Rask (Carolina).
Toronto - Minnesota 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 54. Gardiner - 19. Coyle, 50. Vanek. Střely na branku: 36:32. Diváci: 18 366. Hvězdy zápasu: 1. Dubnyk, 2. Vanek (oba Minnesota), 3. Bernier (Toronto).
Ottawa - San Jose 5:2 (1:0, 0:2, 4:0)
Branky: 15. a 43. Zibanejad, 53. Chiasson, 54. Pageau, 59. Hoffman - 33. Pavelski, 34. Tierney. Střely na branku: 37:31. Diváci: 18 193. Hvězdy zápasu: 1. Zibanejad, 2. Chiasson, 3. Ryan (všichni Ottawa).
Dallas - Buffalo 4:3 (1:1, 0:1, 3:1)
Branky: 20. a 42. Jamie Benn, 53. Eaves, 57. Eakin (Hemský) - 14. a 32. Gionta, 51. Moulson. Střely na branku: 39:28. Diváci: 18 113. Hvězdy zápasu: 1. Jamie Benn (Dallas), 2. Gionta (Buffalo), 3. Eaves (Dallas).
Calgary - Colorado 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Branky: 7. Jones, 20. Hudler, 49. Bouma - 18. Tanguay, 51. Landeskog. Střely na branku: 26:27. Diváci: 18 613. Hvězdy zápasu: 1. Jones, 2. Bouma (oba Calgary), 3. Landeskog (Colorado).
Edmonton - Winnipeg 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Branky: 42. Nugent-Hopkins - 8. Stafford, 26. Stempniak (Tlustý), 36. Myers, 53. Frolík. Střely na branku: 34:24. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval jeden gól z 34 střel a úspěšnost zásahů měl 97,1 procenta. Diváci: 16 839. Hvězdy zápasu: 1. Pavelec, 2. Myers (oba Winnipeg), 3. Nugent-Hopkins (Edmonton).