Vancouver - Winnipeg 5:2Vrbata zářil proti Jets. Jágr asistoval, Panterům se ale play off vzdaluje

New York

Vydařený zápas má za sebou v NHL český hokejista Radim Vrbata. Útočník Vancouveru proti Winnipegu dvakrát skóroval, navíc si připsal jednu asistenci a byl zvolen první hvězdou střetnutí. I jeho zásluhou nakonec Canucks zdolali soupeře 5:2. Florida s Jaromírem Jágrem v sestavě podlehla v derby Tampě Bay 3:4 a zkomplikovala si boj o účast v play off. Třiačtyřicetiletý křídelník zaznamenal v utkání jednu přihrávku.

Útočník Vancouveru Radim Vrbata překonává brankáře Winnipegu Michaela Hutchinsona.

Ondřej Pavelec nabral v posledních zápasech vynikající formu. Winnipegu vychytal pět výher v řadě, v kanadsko-americké soutěži byl vyhlášen první hvězdou minulého týdne, v duelu s Vancouverem však tentokrát zůstal jen na střídačce. Mezi tři tyče se postavil Michael Hutchinson, který kryl 25 střel soupeře. Na body ale Jets v Rogers Areně nedosáhli.

Hosté přitom měli utkání rozehrané velmi slibně. Už ve 3. minutě skóroval Jiří Tlustý a zkraje druhé části navýšil vedení Jets Wheeler. Jenže Canucks ještě do druhé sirény duel zvrátili! Po Vrbatově přihrávce snížil Higgins a následně Weber v přesilovce srovnal stav. Gól na 3:2 pak vsítil Vrbata, jenž se minutu před pauzou parádně protáhl až před branku, položil si Hutchinsona a zavěsil puk do odkryté klece.

Winnipeg se ve třetí třetině marně snažil vynutit si prodloužení. Naopak v samém závěru pojistili domácím důležité dva body střelami do prázdné branky Henrik Sedin a Vrbata.

Vancouver se díky výhře vzdálil Winnipegu v tabulce Východní konference na dva body. Aktuálně mu patří šesté místo. Winnipeg je sedmý, deváté Los Angeles za ním zaostává o dva body, má ovšem utkání k dobru.

Panteři v derby padli

Také ve floridském derby šlo o hodně. Zatímco Tampa už se pomalu připravuje na boje o Stanley Cup, Panteři o start ve vyřazovací části mocně usilují. Na osmou příčku ztráceli před zápasem s Lightning pět bodů a potřebovali tedy nutně bodovat.

Floridě sice nevyšel úvod duelu, když už v 7. minutě prohrávala o dvě branky, v prostřední dvacetiminutovce však předvedla skvělý obrat. Panterům k němu stačilo pouhých 118 sekund. U třetí trefy Huberdeaua si druhou asistenci připsal Jaromír Jágr, jenž na ledě strávil déle než sedmnáct minut.

Hosté ale nadějný náskok neudrželi. Zvrat se ve třetí periodě totiž podařil i Bleskům. Rozhodující gól zařídil v 58. minutě Ryan Callahan.

Panteři tak nadále ztrácejí na osmou Ottawu pět bodů. Florida nastoupí ve zbytku základní části ještě k devíti utkáním, Senátoři budou hrát desetkrát.

Kindl si připsal dva body

V zápasech v noci na středu dal o sobě vědět i Jakub Kindl. Český obránce se do sestavy Red Wings dostal na poslední chvíli kvůli zranění Švéda Niklase Kronwalla a proti Arizoně se dočkal svého pátého zásahu v sezóně. Diváky v Joe Louis Areně navíc zaujal nádherným pasem z vlastního obranného pásma na najíždějícího Abdelkadera, který následně překonal brankáře Smitha. Rudá křídla však vítězství po zápase neslavila, Kojotům ve svém hájemství podlehla 4:5.

NHL:
NY Islanders - Minnesota 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 40. Tavares - 52. a rozhodující sam. nájezd Parise. Střely na branku: 38:32. Diváci: 16 170. Hvězdy zápasu: 1. Parise, 2. Dubnyk (oba Minnesota), 3. Halák (NY Islanders).
NY Rangers - Los Angeles 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
Branky: 1. Zuccarello, 57. Hayes - 11. Regehr, 25. Gáborík, 42. Carter, 46. Muzzin. Střely na branku: 36:35. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Kopitar, 2. Gáborík, 3. Quick (všichni Los Angeles).
Pittsburgh - St. Louis 2:3 v prodl. (0:0, 2:2, 0:0 - 0:1)
Branky: 29. Comeau, 29. Downie - 35. Bortuzzo, 38. Goc, 61. Steen (Z. Michálek). Střely na branku: 26:35. Diváci: 18 631. Hvězdy zápasu: 1. Steen, 2. Bortuzzo (oba St. Louis), 3. Spaling (Pittsburgh).
Columbus - Anaheim 5:3 (1:2, 3:1, 1:0)
Branky: 16., 31. a 60. Hartnell, 28. Johansen, 32, Foligno - 7. Kesler, 15. Cogliano, 31. Beleskey. Střely na branku: 27:40. Diváci: 14 044. Hvězdy zápasu: 1. Hartnell, 2. Johansen, 3. Bobrovskij (všichni Columbus).
Detroit - Arizona 4:5 v prodl. (0:1, 2:2, 2:1 - 0:1)
Branky: 23. Glendening, 32. Abdelkader (Kindl), 42. Kindl, 54. Nyquist - 32. a 64. Arcobello, 36. a 50. Moss, 12. Moore. Střely na branku: 37:22. Diváci: 20 027. Hvězdy zápasu: 1. Moss (Arizona), 2. Glendening (Detroit), 3. Smith (Arizona).
Tampa Bay - Florida 4:3 (2:0, 0:3, 2:0)
Branky: 6. Morrow, 8. Johnson, 42. Kučerov (Šustr, Palát), 58. Callahan - 27. Jokinen, 27. Pirri, 29. Huberdeau (Jágr). Střely na branku: 25:36. Diváci: 18 729. Hvězdy zápasu: 1. Callahan, 2. Vasilevskij (oba Tampa Bay), 3. Huberdeau (Florida).
Nashville - Montreal 3:2 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
Branky: 10. Ekholm, 48. Ellis, 62. Forsberg - 23. Gallagher, 33. Desharnais. Střely na branku: 31:29. Diváci: 17 113. Hvězdy zápasu: 1. Forsberg, 2. Rinne (oba Nashville), 3. Price (Montreal).
Vancouver - Winnipeg 5:2 (0:1, 3:1, 2:0)
Branky: 40. a 60. Vrbata, 31. Higgins (Vrbata), 37. Weber, 60. H. Sedin - 3. Tlustý, 26. Wheeler. Střely na branku: 18 870. Hvězdy zápasu: 1. Vrbata (Vancouver), 2. Wheeler (Winnipeg), 3. Läck (Vancouver).