Rubriky:

NHL

Luongo je extratřída! NHL takto oslňuje už patnáct let

29. března 2015 08:08 - Montreal

Kanadský brankář Roberto Luongo má sice svá nejlepší léta pravděpodobně za sebou, v utkání Floridy s Montrealem ale ukázal, že v něm stále dřímá potenciál uchvacovat publikum náročných fanoušků v hokejové NHL.

 

Tom Szczerbowski, Reuters

Gólman Panthers stále může být v zápasech nejlepší hokejové ligy světa tím faktorem, který rozhoduje o výhře. Ačkoliv měl český centr Tomáš Plekanec z Montrealu tři minuty před koncem zápasu na holi rozhodnutí, Luongo ho nevídaným zákrokem o rozdílový gól připravil.

„Byl skvělý ve všech aspektech," pěl ódy Brian Campbell. „Zjevně předvedl kousek hodný sbírky toho nejlepšího. Je naší oporou, rozhodně nám tím zákrokem dal šanci," chválil Luonga obránce Floridy.

Pětatřicetiletý Luongo patří dlouhodobě k předním kanadským gólmanům, což je vzhledem k velké a stále narůstající konkurenci na jakémkoliv postu v rámci obce kanadských hokejistů opravdu úctyhodné.

Luongovy statistiky v National Hockey League  
  Z V P %ÚZ Prům. ČK
Sezóna 2014/15 57 26  17  92,1 %  2,33 2
Kariéra v NHL 860 399  329  91,9 %  2,50 68

Vytáhlého brankáře nakonec v utkání překonal jiný útočník Montrealu. V prodloužení ho při přesilové hře prostřelil Max Pacioretty, čímž rozhodl o výhře Canadiens 3:2.

md, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..