Pittsburgh - Philadelphia 1:4

Voráček se v bodování dotáhl na druhé místo, Fleischmann asistoval

2. dubna 2015 05:56 - New York
(Aktualizováno: 2. dubna 2015 08:54)

Jeden kanadský bod za přihrávku si připsal nejproduktivnější Čech NHL Jakub Voráček. Jeho Philadelphia uspěla na ledě Pittsburghu po výsledku 4:1. Jediný gól Tučňáku vstřelil lídr bodování Sidney Crosby, který má 80 bodů. Voráček se dotáhl na druhé místo k Alexovi Ovečkinovi a Johnovi Tavaresovi, kteří jsou o tři body zpět. Asistencí k výhře pomohl i Tomáš Fleischmann, jehož Anaheim zdolal Edmonton 5:1.

Profimedia.cz

Skóre v zápase dvou odvěkých rivalů otevřel už po třech a půl minutách hry Crosby, který za Masonova záda dorážel střelu Hornqvista. Pro nejproduktivnějšího muže soutěže to byla 300. branka v soutěži. "Je hezké dosáhnout na takovou metu. Ale bylo by to mnohem hezčí, kdybychom vyhráli. Vítězství mě zajímají víc než počty gólů," prohlásil Crosby.

Flyers se totiž podařilo zápas otočit. Ještě v úvodní části srovnal Lecavalier a ve druhé třetině se prosadil Schenn.

Schenn byl nakonec vyhlášen první hvězdou zápasu. I proto, že na samotném začátku třetí části vstřelil svůj druhý gól. A lví podíl na něm měl i Voráček. Český hráč totiž v přesilové hře vystřelil od pravého kruhu přesně na hokejku střelce, kterému stačilo svou hůl jen nastavit, a puk skončil v bráně.

Zatímco Philadelphia už šanci na postup do play off téměř ztratila, Anaheim, nejlepší tým soutěže, se na vyřazovací část sezóny těší. Kačeři na vlastním ledě potvrdili vynikající formu i proti Edmontonu. Na výhře se asistencí podílel i Fleischmann, který ve druhé třetině přiťukl u červené čáry puk Perrymu, jenž vyřešil situaci 2 na 1 úspěšnou střelou.

Nepatrnou jiskřičku naděje na účast ve vyřazovacích bojích vykřesali hráči San Jose, kteří nastříleli pět gólů Coloradu. Žraloci o své výhře rozhodli ve třetí třetině, kterou vyhráli 4:1. Tomáš Hertl ve druhém útoku se neprosadil. Sharks ztrácejí na osmé postupové místo, které okupuje Winnipeg, sedm bodů.

Hokejová NHL:
Buffalo - Toronto 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)
Branky: 7. Dalpe, 34. Hodgson, 42. Moulson, 44. M. Ellis - 17. Brewer, 21. Van Riemsdyk, 34. Kadri. Střely na branku: 31:27. Diváci: 19.070. Hvězdy utkání: 1. M. Ellis, 2. Gionta, 3. Larsson (všichni Buffalo).
Anaheim - Edmonton 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Branky: 4. Beauchemin, 10. Thompson, 29. Perry (Fleischmann), 33. Despres, 46. Cogliano z trestného střílení - 38. Nugent-Hopkins. Střely na branku: 27:23. Diváci: 17.174. Hvězdy utkání: 1. Silfverberg, 2. Lindholm, 3. Beauchemin (všichni Anaheim).
Pittsburgh - Philadelphia 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Branky: 4. Crosby - 33. a 41. Schenn (na druhou Voráček), 18. Lecavalier, 46. Colaiacovo. Střely na branku: 25:31. Diváci: 18.664. Hvězdy utkání: 1. Schenn, 2. Lecavalier, 3. Colaiacovo (všichni Philadelphia).
San Jose - Colorado 5:1 (0:0, 1:0, 4:1)
Branky: 37. Hannan, 49. Tierney, 51. Marleau, 56. Couture, 57. Scott - 49. Duchene. Střely na branku: 30:20. Diváci: 17.562. Hvězdy utkání: 1. Stalock, 2. Hannan, 3. Tierney (všichni San Jose).