Jágr znovu skóroval, ale Rangers prohráli

Český útočník Jaromír Jágr se v přípravě na nový ročník NHL znovu střelecky prosadil, ale jeho Rangers prohráli s New Yorkem Islanders 2:3 po samostatných nájezdech. Jágr gólem při přesilovce v deváté minutě zápasu vyrovnával na 1:1 a navíc byl jediným střelcem Rangers, který se prosadil v rozhodujících nájezdech. Nejlépe placený hráč NHL tak má na kontě v přípravě již tři trefy.

V dresu Islanders nájezdy proměnili Mark Parrish a Shawn Bates, a když Rick DiPietro chytil do lapačky střelu dalšího českého útočníka Petra Průchy, bylo o vítězství hostů rozhodnuto.

V zápase Nashvillu s Atlantou dal jeden ze dvou gólů domácích český obránce Marek Židlický, ale prohře 2:5 nezabránil. V dresu Nashvillu celý zápas odchytal Tomáš Vokoun, na kterého šlo třiadvacet střel. Thrashers o výhře rozhodli během sedmi minut na začátku druhé třetiny, kdy brankáře letošních mistrů světa překonali pětkrát.

V dresu Ottawy tentokrát chyběl zkušený český gólman Dominik Hašek, místo něhož se do braky postavil Ray Emery a pustil za svá záda jedinou z třiadvaceti střel. Senators s jeho přispěním porazili Pittsburgh 4:1.

New York Rangers - New York Islanders 2:3 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 9. Jágr, 35. Ortmeyer - 2. Niinimaa, 12. Hunter, rozhodující nájezd Bates. Střely na branku: 23:35. Diváci: 14.521.
Philadelphia - New Jersey 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
Branky: 11. Umberger, 17. Savage, 39. Richards - 17. Hale, 43. Brylin. Střely na branku: 31:18. Diváci: 18.416.
Florida - Carolina 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 27. Roberts - 36. Nordgren, rozhodující nájezd Cullen. Střely na branku: 27:36. Diváci: 10.218.
Ottawa - Pittsburgh 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky: 20. Heatley, 32. Spezza, 39. Vermette, 46. Schubert - 29. Pálffy. Střely na branku: 39:23. Diváci: 19.358.
Nashville - Atlanta 2:5 (0:0, 1:5, 1:0)
Branky: 25. Walker (Erat), 58. Židlický - 23. Slater, 24. Vjačeslav Kozlov (Holík), 28. De Vries, 28. Hävelid, 30. Sutton. Střely na branku: 35:23. Diváci: 11.165.
Colorado - Los Angeles 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 2:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 3. May, 21. Sakic, 29. Turgeon - 5. Cowan, 22. Kostopoulos, 23. Avery, rozhodující nájezd V. Bure. Střely na branku: 34:35. Diváci: 18.007.