Jágr zařídil výhru Rangers, Sýkora byl u debaklu Washingtonu

Poprvé od svého příletu do zámoří nastoupil za Washington útočník Petr Sýkora a v utkání v Pittsburghu byl svědkem debaklu Capitals 1:7. Čtyřmi body se blýskla hvězda Tučňáků Mario Lemieux. New York Rangers porazili New Jersey, po gólu k výhře přispěli Petr Průcha a Jaromír Jágr. Dvě přihrávky si připsal Martin Ručinský, stejně jako Martin Erat z Nashvillu.

Pittsburgh oplatil Washingtonu nedávnou porážku a svého soupeře v sestavě, která by měla ve středu zahájit sezónu NHL, smetl 7:1. Řádila trojice Malone-Lemieux-Pálffy, která si připsala deset bodů. Penguins využili čtyři přesilovky z devíti.

Poprvé za Washington nastoupil bývalý útočník Pardubic Petr Sýkora, během necelých sedmnácti minut jednou vystřelil na branku. Hvězda domácích Mario Lemieux v přípravných zápasech nasbírala jedenáct bodů (2+9), přestože nastoupila jen ke čtyřem utkáním.

Čeští hráči byli vidět v utkání New Yorku Rangers s New Jersey Devils. Čtyři minuty před koncem rozhodl o výhře Jezdců Jaromír Jágr, předtím gól vstřelil i Petr Průcha. Dvě přihrávky si připsal Martin Ručinský.

Heatley opět zářil

Dvě asistence zaznamenal i Martin Erat a pomohl tak k výhře Nashvillu v Columbusu 4:1, výborný výkon podal brankář vítězného celku Tomáš Vokoun. Jednu přihrávku získal Rostislav Olesz z Floridy, Panteři i díky dvěma gólům Švéda Hagmana porazili Tampu Bay 4:0. Dvaatřiceti zákroky si čisté konto pohlídal brankář Lightning Roberto Luongo.

V dalším skvělém představení po svém příchodu do Ottawy pokračoval útočník Dany Heatley. Bývalý hráč Atlanty vstřelil dvě branky a připravil další pro Bochenskiho při výhře Senátorů nad Montrealem 3:0. Heatley si v sedmi přípravných zápasech připsal 15 bodů (6+9). První polovinu utkání odchytal v dresu Ottawy Dominik Hašek a předvedl 14 úspěšných zákroků.

Vítězný gól St. Louis v zápase s Chicagem vstřelil dvě minuty před koncem zápasu Keith Tkachuk, který se do kádru Blues vrátil nedávno poté, co byl před startem kempu kvůli nadváze vyřazen z kádru. Tkachuk dorazil střelu Trenta Whitfielda.

Základní část NHL startuje ve středu.

Florida - Tampa Bay 4:0
Branky a nahrávky: 1. Hagman, 38 Huselius (Olesz), 51. Hagman, 52. Horton. Střely na branku: 21:32. Diváci: 15 307.
New York Rangers - New Jersey 3:2
Branky a nahrávky: 37. Průcha, 40. Nylander (Ručinský, Jágr), 56. Jágr (Ručinský) - 30. Gomez, 41. Brylin. Střely na branku: 25:33. Diváci: 13 403.
St. Louis - Chicago 2:1
Branky a nahrávky: 18. Brewer, 58. Tkachuk - 22. Vorobjev. Střely na branku: 29:23. Diváci: 13 441.
Columbus - Nashville 1:4
Branky a nahrávky: 53. Wright - 5. Timonen, 32. Suter (Erat), 38. Walker (Erat), 43. Sullivan. Střely na branku: 25:32. Diváci: 13 327.
Montreal - Ottawa 0:3
Branky a nahrávky: 6. Heatley, 52. Bochenski, 53. Heatley. Střely na branku: 28:32. Diváci: 18 010.
Pittsburgh - Washington 7:1
Branky a nahrávky: 2 Fata, 10. Recchi, 19. Scuderi, 37. Jackman, 40. Pálffy, 46. Lemieux, 49. Pálffy - 8. Bradley. Střely na branku: 39:17. Diváci: 15 349.