Střelec Jágr si pochvaloval nezájem soupeře

Úspěšný start do nového ročníku NHL má za sebou český útočník Jaromír Jágr. Mistr světa z Vídně si v úvodním utkání svých Rangers připsal dva přesilovkové góly a přihrávku a hlavní měrou tak přispěl k výhře celku z New Yorku na ledě Philadelphie 5:3. Jágr byl v utkání vyhlášen první hvězdou. "Jaromír je skvělý vůdce a byl to on, kdo zápas rozhodl," říkal po zápase nový kapitán Rangers Darius Kasparaitis.

Jaromír Jágr může být se svým startem v novém ročníku NHL spokojený.

Jágr dokázal nejlepším možným způsobem odpovědět na dvě vlastní  vyloučení v první polovině utkání, to první po faulu na Slováka Handzuše Philadelphia potrestala gólem Knublea. Předvedla se také nová posila Flyers Peter Forsberg.  Švédský centr dvěma přihrávkami v první třetině připomněl svoje nahrávačské schopnosti. Ale právě při jeho vyloučení vstřelil Jágr osm a půl minuty před koncem vítězný gól...

"Těžce nás ve třetí třetině přehráli," říkal po zápase zámořským novinářům Forsberg. Na domácí Letce tradičně náročné publikum ve Philadelphii s přibývajícími minutami a náporem Jezdců bučelo, přestože v úvodu si bouřlivé ovace vysloužil bijec Donald Brashear, když tvrdým bodyčekem poslal k ledu Jágra. "Taky bych na nás bučel," přiznal po zápase Forsberg.

Jaromíra Jágra tvrdý atak soupeře hned v úvodu nezastrašil, v 10. minutě připravil úvodní trefu Rangers v nové sezóně pro Jasona Strudwicka. Ve třetím dějství pak dvěma přesnými střelami švihem vedl obrat hostů v zápase. "Když mě nechají střílet, tak nechají. Já to beru. Pokryli všechny ostatní. To beru pokaždé," říkal po zápase Jágr.

Rangers v ročníku 2003/04 dokázali jen ve dvou případech z 39 zápasů zvítězit, pokud prohrávali po dvou třetinách. V dalším zápase hostí Jezdci dnes večer Montreal.