NY Rangers - Pittsburgh 3:4Stav série 1:1Crosby velel povstání Tučňáků, Šustr pomohl vyhnat Mrázka

New York

Petr Mrázek nenavázal na skvělý výkon v prvním klání proti Tampě Bay a i kvůli gólu Andreje Šustra musel předčasně ukončit své působení v zápase. Sidney Crosby výrazně přispěl svému Pittsburghu k výhře nad Rangers.

Sidney Crosby po do sítě Rangers přijímá gratulace od spoluhráčů.

New York Rangers vedli po první třetině duelu s Pittsburghem 1:0 díky trefě Dereka Stepana a zdálo se tak, že by tým z Manhattanu měl zvládnout i druhý domácí duel. To by však Pens nesměli mít ve svých řadách Sidneyho Crosbyho, který po přesilovkovém vyrovnání Brandona Sutera poslal svůj tým pohotovou dorážkou do vedení.

A do konce prostřední části přidal kapitán Tučňáků svůj druhý zásah, když se dokázal prosadit před bránou Jezdců, přestože po souboji s J. T. Millerem zakončoval v pádu. Penguins nakonec dotáhli střetnutí k výhře 4:3 a vyrovnali stav série na 1:1.

Zatímco po prvním setkání Detroitu s Tampou Bay byl český gólman Petr Mrázek se 44 zákroky vyzdvihován za skvělý výkon, druhý zápas s Blesky ani nedochytal do konce. Brankář Rudých křídel inkasoval z osmnácti střel čtyři góly a po druhé třetině přepustil své místo Jimmymu Howardovi.

Jedním z hráčů, kteří překonali Mrázka, byl i Andrej Šustr. Mohutný zadák si ideálně sjel před bránu, aby následně využil přihrávku z rohu hřiště od Valtteriho Filppuly a svým prvním gólem v play off zvýšil na 3:0. Tampa nakonec zdolala Detroit 5:1.

V St. Louis bylo k vidění famózní představení Vladimira Tarasenka, jenž pomohl Bluesmanům k vítězství 4:1 hattrickem. Ruský útočník se už v první třetině prosadil dvakrát, když nejprve dostal puk do sítě šikovnou tečí Steenovy střely, podruhé pak nachytal Dubnyka zakončenímz úhlu. Třetí branky dosáhl šestnáct sekund před koncem při soupeřově hře bez brankáře.

Ondřej Pavelec dlouho držel naděje Winnipegu na velmi cenné vítězství na ledě Anaheimu. Kladenský odchovanec v bráně Jets držel neprůstřelnost téměř 51 minut. Poté český brankář nestačil na střelu Cama Fowlera, kterou ještě tečoval Patrick Maroon. Dvacet sekund před koncem pak o výhře Kačerů 2:1 rozhodl Jakob Silfverberg.

Statistika - 1. kolo play off NHL:
Východní konference - 2. zápasy:
Tampa Bay - Detroit 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
Branky: 4. a 40. Johnson, 28. Killorn, 35. Šustr, 56. Filppula - 46. Tatar. Petr Mrázek odchytal za Detroit 40 minut, z 18 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 77,8 procenta. Střely na branku: 30:24. Diváci: 19.204. Hvězdy utkání: 1. Johnson, 2. Hedman, 3. Callahan (všichni Tampa). Stav série: 1:1.
New York Rangers - Pittsburgh 3:4 (1:0, 0:3, 2:1)
Branky: 18. Stepan, 44. Brassard, 60. Nash - 35. a 39. Crosby, 31. Sutter, 50. Kunitz. Střely na branku: 26:22. Diváci: 18.006. Hvězdy utkání: 1. Crosby, 2. Kunitz, 3. Sutter (všichni Pittsburgh). Stav série: 1:1.
Západní konference - 2. zápasy:
St. Louis - Minnesota 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Branky: 14., 19. a 60. Tarasenko, 59. Berglund - 42. Scandella. Střely na branku: 27:25. Diváci: 19.243. Hvězdy utkání: 1. Tarasenko, 2. Allen, 3. Steen (všichni St. Louis). Stav série: 1:1.
Anaheim - Winnipeg 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Branky: 51. Marroon, 60. Silfverberg - 36. Pardy. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 39 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 94,9 procenta. Střely na branku: 39:29. Diváci: 17.415. Hvězdy utkání: 1. Silfverberg, 2. Vatanen, 3. Getzlaf (všichni Anaheim). Stav série: 2:0.