Winnipeg - Anaheim 4:5 PP

Stav série 0:3

Winnipeg s Pavelcem přišel v závěru o výhru, Kačeři jsou blízko postupu

21. dubna 2015 05:26 - New York

Hokejisté Winnipegu s Ondřejem Pavelcem v brance podlehli ve třetím utkání prvního kola play off doma Anaheimu 4:5 po prodloužení a jsou na hraně vyřazení. Kačeři vedou v sérii už 3:0 na zápasy, rozhodující krok k postupu mohou udělat v noci na čtvrtek, kdy je v aréně Jets na programu čtvrtý duel.

Bruce Fedyck, Reuters

Příznivci Winnipegu byli na zápas pořádně natěšení, vždyť střetnutí play off viděli ve svém městě poprvé od roku 1996. Fanoušci v bílých oděvech vytvořili v aréně bílé peklo a poprvé jásali v 10. minutě, kdy se trefil Stempniak. Kačeři dvěma zásahy sice stav otočili, jenže v rozmezí 27. a 30. minuty skórovali Myers s Wheelerem a Jets znovu vedli.

Prostřední dvacetiminutovka byla bohatá na branky. V jejím závěru nejprve vyrovnal na 3:3 Silfverberg, aby 102 vteřin před druhou sirénou vrátil Winnipegu těsný náskok dělovkou z mezikruží Little.

Jets ve třetím dějství dlouho drželi vedení a vypadalo to, že dokráčejí k prvnímu vítězství v sérii. V čase 57:46 ovšem poslal napínavý souboj do prodloužení Kesler. Nastavení pak trvalo pět minut a dvanáct sekund. Domácí dváky v hale MTS Centre rozesmutnil Švéd Rakell, který šikovně tečoval Beaucheminovu střelu.

Třetí porážce Winnipegu v sérii nezabránil ani Pavelec, jenž předvedl 26 úspěšných zákroků.

Dubnyk vychytal nulu

Výtečným výkonem se ve třetím utkání série mezi Minnesotou a St. Louis blýskl brankář Wild Devan Dubnyk. Osmadvacetiletý Kanaďan kryl všech sedmnáct střel Blues a pomohl svému mužstvu k výhře 3:0. První hvězdou duelu se ovšem stal Zach Parise, který jeden gól dal a druhý připravil. V sestavě hostů nechyběli Zbyněk Michálek ani Dmitrij Jaškin. Minnesota se ujala vedení 2:1 na zápasy.

Z druhého bodu v sérii se radují i hráči New Yorku Rangers poté, co na ledě Pittsburghu zvítězili 2:1. Celek z Manhattonu nasměrovaly k triumfu trefy Hagelina a Kreidera. Tučňáci už dokázali pouze snížit, když po Crosbyho přihrávce překonal výborného Lundqvista v kleci Hörnqvist.

1. kolo play off NHL:
Východní konference - 3. zápas:
Pittsburgh - NY Rangers 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky: 54. Hörnqvist - 9. Hagelin, 32. Kreider. Střely na branku: 24:26. Diváci: 18 645. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist (NY Rangers), 2. Hörnqvist (Pittsburgh), 3. Kreider (NY Rangers). Stav série: 1:2.
Západní konference - 3. zápasy:
Minnesota - St. Louis 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 35. Pominville, 37. Parise, 58. Niederreiter. Střely na branku: 24:17. Diváci: 19 165. Hvězdy zápasu: 1. Parise, 2. Pominville, 3. Dubnyk (všichni Minnesota). Stav série: 2:1.
Winnipeg - Anaheim 4:5 v prodl. (1:1, 3:2, 0:1 - 0:1)
Branky: 10. Stempniak, 27. Myers, 30. Wheeler, 39. Little - 20. Fowler, 24. Perry, 37. Silfverberg, 58. Kesler, 66. Rakell. Střely na branku: 35:31. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval pět branek z 31 střel a úspěšnost zásahů měl 83,87 procenta. Diváci: 15 016. Hvězdy zápasu: 1. Little, 2. Silfverberg (oba Anaheim), 3. Myers (Winnipeg). Stav série: 0:3.