Produktivitu play off NHL vede Toews z Chicaga, Hudler je v Top 10

New York

Kanadský hokejový útočník Jonathan Toews z Chicaga vede po prvním kole play off NHL produktivitu, když nasbíral v šesti zápasech osm bodů za tři branky a pět asistencí. Osm bodů, všechny za asistence, má na kontě z šesti utkání i druhý Kevin Shattenkirk z St. Louis, který je nejproduktivnějším obráncem. Svou bilanci už ale nevylepší.

Kapitán Chicaga Jonathan Toews se raduje se spoluhráči z gólu.

Český útočník Jiří Hudler z Calgary je se šesti body za tři trefy a tři asistence z šesti duelů desátý. Bilanci účasti na ledě při vstřelených a inkasovaných gólech vládne se sedmi kladnými body český bek Andrej Šustr z Tampy Bay. Gólman Petr Mrázek z Detroitu jako jediný dokázal vychytat dvakrát čisté konto, ale Red Wings k postupu do semifinále Východní konference nepomohl.

O post nejlepšího střelce se dělí se šesti góly Vladimir Tarasenko ze St. Louis, který bude reprezentovat Rusko na mistrovství světa v Praze a Ostravě, a Tyler Johnson z Tampy Bay.

Brankáři:
Petr Mrázek (Detroit) odchytal v sedmi zápasech 398:14 minut, inkasoval 14 branek, průměr má 2,11 obdržené branky na zápas, úspěšnost zákroků 92,5 procenta a dvakrát udržel čisté konto.
Ondřej Pavelec (Winnipeg) odchytal ve čtyřech zápasech 240:56 minut, inkasoval 15 branek, průměr měl 3,73 obdržené branky na zápas a úspěšnost zákroků 89,1 procenta.
Michal Neuvirth (NY Islanders) odchytal v jednom zápase 11 minut, neinkasoval a měl tak úspěšnost zákroků 100 procent.