Ottawa bez Haška vyhrála v Montrealu souboj neporažených

NEW YORK

Hokejisté Ottawy vyhráli v úterý v Montrealu souboj dvou dosud neporažených týmů v NHL. V brance vítězů se tentokrát místo českého gólmana Dominika Haška objevil náhradník Ray Emery a sedmadvaceti zákroky přispěl k vítězství 4:2. Dvě branky Ottawy zaznamenal švédský útočník Daniel Alfredsson.

Ottawa pop trefě slovenského reprezentanta Zdena Cháry vedla na ledě soupeře už v páté minutě, domácí ale do přestávky snížili gólem Koiva a před polovinou utkání převzali otěže po zásahu Wellwooda.

O zbytek branek se včak postarali již jen Senátoři. Nejprve ještě před druhou sirénou srovnal stav Alfredsson, na začátku třetí části pak poslal hostující tým do vedení Vermette. Vítězství pak zpečetil svým druhým gólem Alfredsson.

Gólmana Dominika Haška nechali trenéři v úterý odpočívat a letošní premiéru mezi tyčemi si tak odbyl Eay Emery, který pochytal sedmadvacet střel. "Chytal výborně, v některých okamžicích nás skutečně podržel. Vůbec na něm nebyly znát známky nervozity," chválil brankáře Alferdsson.

St. Louis konečně vyhrálo

Po třech porážkách se dočkali vítězství hráči St. Louis, když na domácím ledě porazili Chicago 4:1. Na jejich tříbodovém zisku se přihrávkou podílel i Petr Čajánek. V barvách soupeře si bod za asistenci připsal obránce Jaroslav Špaček.

Domácí Blues rozhodli o výsledku už v první třetině, kdy pokořili soupeře třemi góly. U druhé branky nechtě asistoval i Špaček, který stáhl při samostatném úniku McClementa a sám postižený poté překonal ze samostatného nájezdu brankáře Chabibulina.

Gretzkého Phoenix zase prohrál

Ani jeden zápas na ledě soupeře se zatím nepodařilo vyhrát hokejistům Phoenixu pod vedením trenéra Wayna Gretzkého. Kojoti se v úterý představili v Dallasu a po prohře 2:3 si připsali třetí letošní porážku venku. Na kontě mají jen jedno vítězství.

Slavný hráč tak poprvé ochutnává tvrdý trenérský chlebíček. "Je to těžké. Frustrující je, že nejsme schopni vystřelit rychlý gól. Během zápasu se dostaneme do hry, ale úvody zápasů máme tragické," postěžoval si Gretzky.

Toronto - Philadelphia 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Branky: 8. Tucker, 25. Wellwood, 48. O'Neill, 54. Lindros - 18. Knuble, 38. Gagne. Zásahy brankářů: Tellqvist 33/31 - Esche 22/18.
Montreal - Ottawa 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Branky: 15. Koivu, 28. Begin (Plekanec) - 39. a 55. Alfredsson, 3. Chára, 43. Vermette. Zásahy brankářů: Theodore 32/28 - Emery 29/27.
St. Louis - Chicago 4:1 (3:0, 0:0, 1:1)
Branky: 1. McAmmond, 11. McClement ze sam. nájezdu, 18. Young (Čajánek), 42. Drake - 53. Arnason (Špaček). Zásahy brankářů: Lalime 33/32 - Chabibulin 23/19.
Dallas - Phoenix 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 10. Miettinen, 39. J. Jokinen, 51. Modano - 24. Gauthier, 60. Mara. Zásahy brankářů: Turco 25/23 - Leneveu 23/20.
Los Angeles - Edmonton 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 14. Corvo, 37. Brown, 42. Belanger - 17. Bergeron. Zásahy brankářů: Labarbera 24/23 - Conklin 35/32.