New York Rangers zchladili "Ďábly" už po první třetině

Hokejisté New York Rangers se po třech porážkách v NHL v řadě opět vzpamatovali a porazili na vlastním ledě silného rivala z New Jersey 4:1. Ďáblům tak vrátili i s úroky nedělní porážku 2:3 v prodloužení. O vítězství se velkou měrou zasloužili čeští hráči v dresu domácích. Martin Straka přihrál na dvě branky, Martin Ručinský a Jaromír Jágr si připsali po gólu.

Hrdinou večera v Madison Square Garden byl ale také švédský brankář Henrik Lundqvist, který pochytal dvacet střel New Jersey a při svém druhém startu v NHL se poprvé dočkal vítězství. Třiadvacetiletý nováček tak zastínil slavnějšího kolegu Martina Brodeura v brance soupeře.

"Brodeur je skvělý brankář. Je úžasné vidět ho v akci, natož proti němu nastoupit. Stejně jako proti všem těm hráčům, kteří patří k nejlepším na světě," rozplýval se po zápase Lundqvist. Ten debutoval v NHL v neděli právě proti New Jersey, tehdy ale byl úspěšnější Brodeur. New York v Continental Airlines Areně prohrál 2:3 v prodloužení.

Neztratil se ani Průcha

Tentokrát ale Rangers uspěli, když na vítězství zadělali už v první třetině. Po dvanácti minutách překonali Brodeura během několika vteřin Ručinský a Ville Nieminen, o pět minut později zvýšil už na 3:0 Blair Betts po přihrávce Martina Straky. Za Devils snížil až v 45. minutě Gionta, ale definitivní podobu výsledku dal zápasu sedm minut před koncem svým gólem Jaromír Jágr, asistovali mu Straka a Michal Rozsíval.

V dobrém světle se představil český nováček Petr Průcha, který dostal příležitost v elitním útoku s Jágrem a Švédem Nylanderem. Bývalý pardubický forvard předvedl srdnatý výkon a především v první třetině na Brodeura několikrát nepříjemně vystřelil.

Nedvěd neuspěl v nájezdech

V zápase Phoenixu s Nashvillem se dařilo dalšímu českému útočníkovi Petru Nedvědovi. Zkušený centr nejprve dostal už po sedmi minutách svůj tým do vedení a dvě minuty před koncem přihrál Marovi na vyrovnávací branku. O vítězi nakonec musely rozhodovat samostatné nájezdy, kde už však Nedvěd proti náhradníkovi Vokouna Chrisi Masonovi neuspěl. Za Nashville proměnil rozhodující nájezd Paul Karyia.

Washington - N. Y. Islanders 3:5 (1:3, 1:0, 1:2)
Branky: 10. a 60. Bradley, 28. Eminger - 3. Jašin, 4. Hunter, 9. J. Blake, 42. Nokelainen, 44. Parrish. Zásahy brankářů: Johnson 49/5 - DiPietro 15/2, Snow 14/1. Diváci: 10 394.
N. Y. Rangers - New Jersey 4:1 (3:0, 0:0, 1:1)
Branky: 12. Ručinský, 12. Nieminen, 17. Betts (Straka), 53. Jágr (Straka, Rozsíval) - 45. Gionta. Zásahy brankářů: Lundqvist 21/1 - Brodeur 23/4. Diváci: 18 200.
Florida - Boston 2:5 (0:2, 2:1, 0:2)
Branky: 33. Horton, 35. Kolník - 5. G. Murray, 16. Fitzgerald, 26. Bergeron, 52. Isbister, 60. P.J. Axelsson. Zásahy brankářů: Luongo 15/3, McLennan 10/1 - Raycroft 35/2. Diváci: 15 617.
Tampa Bay - Buffalo 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 9. B. Richards, 22. Lecavalier, 34. Prospal - 6. a rozhodující nájezd Briere, 31. Gaustad, 52. Afinogenov. Zásahy brankářů: Grahame 33/3 - Miller 35/3. Diváci: 20 184.
Calgary - Dallas 2:3 v prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 35. Reinprecht (Hamrlík), 55. Kobasew - 30. Lehtinen, 34. Škoula, 65. P. Boucher. Zásahy brankářů: Kiprusoff 22/3 - Turco 20/2. Diváci: 19 289.
Phoenix - Nashville 4:5 po sam. nájezdech (1:2, 2:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 7. Nedvěd (Z. Michálek), 22. Leclerc, 36. Mara, 58. Mara (Nedvěd) - 10. a 42. Sullivan, 18. Timonen, 25. G. Johnson, rozhodující nájezd Karyia. Zásahy brankářů: Leneveu 26/4 - Mason 31/4. Diváci: 13 734.
Los Angeles - Detroit 2:5 (0:1, 1:0, 1:4)
Branky: 4. Avery, 55. Roenick - 18. Shanahan, 46. Maltby, 56. Franzen, 60. Zetterberg, 60. Fischer. Zásahy brankářů: Garon 19/3 - Legace 28/2. Diváci: 18 118.