Anaheim - Calgary 3:2 PPStav série 4:1Hudlerův gól nestačil, Calgary dohrálo. Rangers se vzepřeli vyřazení

Washington

Hokejisté Calgary zejména zásluhou českého útočníka Jiřího Hudlera v nedělním utkání na ledě Anaheimu dvakrát vedli, ale nakonec prohráli 2:3 v prodloužení a play off NHL pro ně skončilo. Ducks ovládli sérii 4:1. Ve hře o Stanley Cup se udrželi New York Rangers, kteří zvítězili ve Washingtonu 4:3 a vyrovnali stav série na 3:3. O postupujícím rozhodne až sedmý zápas ve středu v newyorské Madison Square Garden. Chris Kreider vstřelil v úvodní třetině dva góly, brankář Henrik Lundqvist podpořil výhru hostů 42 úspěšnými zákroky.

Jiří Hudler pálí na branku Anaheimu, brání mu zadák Hampus Lindholm.

Hudler svou čtvrtou trefou v play off v 11. minutě otevřel skóre zápasu v Anaheimu. Ve 26. minutě po jeho přihrávce Johnny Gaudreau vrátil Flames náskok, když o 56 sekund dříve vyrovnal Ryan Kesler.

Jenže nakonec se projevila výrazná útočná převaha domácích, kteří přestříleli soupeře v poměru 47:19. Hned v první minutě třetí třetiny vyrovnal Matt Beleskey, prodloužení ukončil už ve třetí minutě důraznou dorážkou v brankovišti Corey Perry. O jasné převaze domácích svědčí i poměr střel v nastaveném čase 7:0.

Kouč poražených Bob Hartley uznal, že byl Anaheim lepší. "Zasloužili si to. Smekám před nimi. Hrají skvěle celou sezónu, takže to není náhoda, že nás vyřadili. Přeju jim hodně štěstí," prohlásil Hartley.

Květen, třináctého. To datum Rangers svědčí

Rangers mohou navázat na loňský úspěch, kdy se probojovali do finále Východní konference poté, co v sérii s Pittsburghem dokázali poprvé v klubové historii otočit stav z 1:3 na zápasy, aby pak sedmý zápas vyhráli na ledě Penguins 2:1. S Washingtonem hráli utkání č. 7 před dvěma lety už v prvním kole a postoupili po výhře 5:0. Shodou okolností se rozhodující zápas v letech 2013 a 2014 hrál 13. května a stejné datum připadá i na letošek...

V neděli měli hosté podařený začátek. Už po 40 sekundách hry je dostal do vedení Kreider, stejný hráč pak tři desetiny před koncem první třetiny zvýšil v přesilové hře na 2:0. Capitals dokázali odpovědět hned v první minutě druhého dějství, kdy se prosadil Jason Chimera, jenže další gól ze střelecké převahy 18:4 v prostřední dvacetiminutovce už nevytěžili.

Na začátku třetí třetiny odskočili Rangers díky trefám Ricka Nashe a Dana Boylea do vedení 4:1, ale střelecky aktivnější domácí ještě dokázali zápas trefami Jevgenije Kuzněcova a Joela Warda zdramatizovat. Při závěrečném náporu ale zneškodnil skvělý Lundqvist i velkou příležitost kapitána Alexe Ovečkina.

"Myslím, že jsme dnes podali nejhorší výkon v celé sérii, ale našli jsme cestu k vítězství," řekl útočník Rangers Derek Stepan. "Je jasné, že Washington k nám přijede dobře připravený a že nás čeká 60 minut tvrdé bitvy."

Rangers vyhráli pět posledních duelů č. 7 a třináct ze šestnácti zápasů, v nichž čelili hrozbě vyřazení, z toho sedm z osmi pod vedením současného trenéra Alaina Vigneaulta.

Play off NHL - 2. kolo:
Západní konference - 5. zápas:
Anaheim - Calgary 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 25. Kesler, 41. Beleskey, 63. Perry - 11. Hudler, 26. Gaudreau (Hudler). Střely na branku: 47:19. Diváci: 17 284. Hvězdy utkání: 1. Perry, 2. Kesler (oba Anaheim), 3. Rämö (Calgary). Konečný stav série: 4:1.
Východní konference - 6. zápas:
Washington - New York Rangers 3:4 (0:2, 1:0, 2:2)
Branky: 21. Chimera, 48. Kuzněcov, 51. Ward - 1. a 20. Kreider, 41. Nash, 45. Boyle. Střely na branku: 45:28. Diváci: 18 506. Hvězdy utkání: 1. Kreider (Rangers), 2. Ward, 3. Chimera (oba Washington). Stav série: 3:3.