Hrdinovy branky Columbusu k bodům nepomohly

NEW YORK

Ani dvě přesné trefy českého útočníka Jana Hrdiny nepomohly hokejistům Columbusu k bodovému zisku v pátečním utkání zámořské NHL proti Anaheimu. Hrdinův tým prohrál v Kalifornii 3:4, když rozhodující branku inkasoval dvě minuty před koncem.

Columbus po celé utkání s Anaheimem prohrával. V první třetině se Hrdina postaral o snížení stavu a v poslední části vyrovnal skóre necelé čtyři minuty před koncem v přesilové hře. Obránce Kačerů Keith Carney však za 91 sekund svým gólem zařídil další porážku Blue Jackets.

Hokejisté Toronta rozdrtili Atlantu na jejím ledě 9:1. Hlavní postavou večera byl Jeff O'Neill, který vstřelil tři branky a na další dvě nahrál. Jeho český spoluhráč Tomáš Kaberle dvakrát asistoval. Příčinou debaklu Thrashers byly především vynikající přesilové hry hostů, kteří proměnili v gól sedm početních výhod z 16.

V třetí části utkání padlo nejvíce branek, ale také trestů. Rozhodčí rozdali celkově 109 trestných minut a tři hokejisty Atlanty poslali předčasně do šaten. "Trenér Atlanty je známý tím, že posílá hokejisty, aby zničili hráče soupeře," prohlásil na adresu Boba Hartleye kouč Toronta Pat Quinn.

Trenér Atlanty na to opáčil, že Toronto si zase pořád stěžuje. "A dnešek není výjimkou. Pat Quinn si může říkat, co chce," prohlásil Hartley. Útočník Toronta a proslulý bitkař Tie Domi byl zapleten do hlavní potyčky, ale na celý zápas se díval s nadhledem. "Bylo to jako někde v pralesní lize," komentoval Domi v zámořských médiích počínání domácích hráčů.

Pittsburgh dohnal ztrátu, nakonec prohrál

Philadelphia s Pittsburghem spolu svedly velkou bitvu o nejlepší celek Pennsylvánie. Z vítězství 6:5 v prodloužení se radovali hokejisté Flyers a zabránili tak Penguins v přerušení čtyřzápasové šňůry bez výhry.

Domácí hokejisté přitom vtrhli do utkání jako uragán a v polovině zápasu vedli 5:1. Tučňáci se však nevzdali a za dvacet minut stav srovnali. O výhře v nastaveném čase nakonec rozhodl v přesilové hře Mike Rathje, u jehož branky si Peter Forsberg připsal čtvrtou gólovou asistenci v zápase.

Spolupráci se švédským hokejistou si pochvaloval útočník Simon Gagne, který vstřelil dvě branky. "Je to nejlepší hokejista na světě. Je neuvěřitelný ve hře jeden na jednoho. Já si jenom hledám místo a vím, že mě najde," řekl Gagne po zápase.

Na dobře známém stadiónu se v dresu Pittsburghu představili Mark Recchi spolu s Johnem LeClairem, kteří donedávna patřili k ikonám Philadelphie. LeClair litoval ztraceného úvodu utkání. "Musíme opravdu zapracovat na tom, abychom hráli od začátku utkání. Dostaneme sami sebe pod deku a hrozně si ztížíme zápas," prohlásil LeClair.

Colorado si na domácím ledě neporadilo s Chicagem, když prohrálo 2:3 po samostatných nájezdech. Týmu Avalanche k výhře nepomohl ani slovenský brankář Peter Budaj, který si minulý týden odbyl debut v NHL. Budaj kryl 38 střel, ale při nájezdech třikrát inkasoval. V dresu Blackhawks se letos poprvé gólově prosadil český obránce Jaroslav Špaček.

Philadelphia - Pittsburgh 6:5 pp (2:1, 3:2, 0:2 - 1:0)
Branky: 22. a 25. Gagne, 4. Primeau, 17. Pitkänen, 31. Hatcher, 64. Rathje - 20. LeClair, 33. Malone, 34. Crosby, 46. Tarnström, 52. Talbot. Zásahy brankářů: Niittymaki 20/15 - Fleury 20/16, Caron 21/19.
Atlanta - Toronto 1:9 (0:1, 0:3, 1:5)
Branky: 45. Savard - 9., 24. a 53. O'Neill (na třetí T. Kaberle), 32. Allison, 38. Tucker, 42. Wellwood, 45. Lindros, 52. Steen (T. Kaberle), 59. Ponikarovskyj. Zásahy brankářů: Garnett 34/25 - Belfour 20/19.
Minnesota - Vancouver 3:5 (0:1, 3:2, 0:2)
Branky: 24. Walz (Kuba), 29. Bouchard, 40. Rolston - 5. Carter, 35. Näslund, 38. Kesler, 42. Park, 60. Bertuzzi. Zásahy brankářů: Roloson 40/36 - Cloutier 13/10.
Colorado - Chicago 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 9. Sakic, 58. Liles - 17. Špaček, 54. Calder, rozh. sam. nájezd Ruutu. Zásahy brankářů: Budaj 40/38 - Chabibulin 29/27.
Edmonton - Dallas 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky: 37. Smith (Dvořák), 43. Rita - 6. J. Jokinen (Škoula), 21. Guerin, 52. Ott. Zásahy brankářů: Markkanen 18/17, Conklin 7/5 - Hedberg 36/34.
Anaheim - Columbus 4:3 (0:0, 1:2, 2:2)
Branky: 36. a 48. Lupul, 28. Moen, 58. Carney - 38. a 56. Hrdina, 54. Berard. Zásahy brankářů: Giguere 19/16 - Leclaire 36/32.
2. Edmonton530214:146
3. Minnesota521217:125