NY Rangers - Washington 2:1 PPStav série 4:3Ovečkinův gól nestačil. Rangers v prodloužení dokonali obrat v sérii

Až v prodloužení sedmého zápasu dramatické série rozhodli hokejisté New Yorku Rangers o postupu do finále Východní konference play off NHL přes Washington Capitals. Rozhodující gól na 2:1 dal ve dvanácté minutě prodloužení Derek Stepan. Jeho tým se od soboty utká v konferenčním finále s Tampou.

Útočník New Yorku Rangers Derek Stepan se raduje z vítězného gólu série proti Washingtonu Capitals.

Klíčový moment série začalo vyhrané vhazování Rangers, po němž pálil Dan Girardi a vyražený puk do brány uklidil svým třetím gólem v play off Stepan.

„Tenhle moment si hrozně užíváme, ale už se připravujeme na finále konference. Je před námi ještě spousta práce. Série byla pořádně těžká. Oba týmy měly chvílemi navrch. Během prodloužení měli více ze hry oni, my jsme ale dokázali dostat puk do brány. Henrik Lunquist předvedl skvělé zákroky a nakonec se nám po odražené střele podařilo skórovat," radoval se Stepan.

Ruský forvard Washingtonu Alex Ovečkin sliboval, že jeho tým sedmý duel série zvládne, a také to byl on, kdo v první třetině otevřel skóre zápasu. Najel si na křížný pas od Marcuse Johansona a rychlým švihem nedal brankáři Henriku Lundquistovi šanci.

Ve druhé třetině ale srovnal ve čtvrté přesilové hře Rangers Kevin Hayes. Na trestné lavici v tu chvíli seděl obránce Capitals Mike Green, J.T. Miller našel u pravé tyče Hayese, jenž protlačil puk za záda Braden Holtbyho.

Ve třetím dějství gól nepadl a Stepan nakonec v prodloužení dokonal obrat v utkání i v celé sérii, v níž už Rangers prohrávali 1:3.

„Byla to skvělá bitva. Rozhodla nakonec jedna střela, jeden moment. Myslím, že jsme v prodloužení hráli skvěle, měli jsme šance. Jediný moment ale může celou sérii rozhodnout. Zkrátka, je to pryč. Přeji jim hodně štěstí," loučil se zámořskou sezónou Ovečkin.

2. kolo play off NHL:
Východní konference - 7. zápas:
NY Rangers - Washington 2:1 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 27. Hayes, 72. Stepan - 13. Ovečkin. Střely na branku: 39:36. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Stepan, 2. Lundqvist (oba NY Rangers), 3. Holtby (Washington). Konečný stav série: 4:3.