Sýkora zařídil vítězství Washingtonu

NEW YORK

Výhradně domácí celky uspěly ve čtveřici zápasů, jimiž v neděli pokračovala zámořská NHL. O vítězství Washingtonu nad Tampou 3:2 rozhodly až samostatné nájezdy, přičemž klíčový z nich proměnil v dresu Capitals Petr Sýkora. Za hosty se v 18. minutě počtvrté v sezóně trefil Václav Prospal.

Na ledě Washingtonu začali lépe hosté, v desáté minutě otevřel skóre při početní výhodě Lecavalier. Naději do arény Capitals, kde utkání přihlížela zatím nejmenší návštěva v nové sezóně, vrátil jen o chvíli později Clark. Prospal ale ještě do první přestávky strhl vedení opět na stranu Lightning. Hned úvod prostřední části přinesl další vyrovnání, když se trefil Zubrus, a více branek se diváci v normální hrací době nedočkali.

O vítězi nerozhodlo ani nastavení, a tak přišly ke slovu samostatné nájezdy. V nich byl úspěšnější domácí gólman Kölzig, na kterého sice podruhé v zápase vyzrál Lecavalier, Burke v brance Tampy ale nepokryl nájezd Ovečkina a především Sýkory, jehož trefa rozhodla o vítězství Capitals.

Washington po utkání děkoval především Kölzigovi, který se připsal celkem čtyřicet úspěšných zákroků. "Od toho přece brankáře platí," odháněl gólman Capitals pochvalné ohlasy na svůj výkon.

Minnesota na svém kluzišti přehrála Anaheim 4:1, k čemuž letošním premiérovým gólem přispěl i obránce Filip Kuba, jenž ve čtrnácté minutě přesilovkovou dorážkou z mezikruží zvýšil náskok svého týmu na rozdíl dvou gólů.

Celek Wild se nedělní duel vydařil, v závěru třetí třetiny vedl už 4:0 a brankář Fernandez se těšil na druhé čisté konto ve třech zápasech, nakonec mu ale třináct sekund před koncem zkazil radost obránce St. Jacques.

Nálada v Columbusu klesá

Ke čtvrtému utkání na ledě soupeře nastoupili v Los Angeles hokejisté Columbusu, aby odešli potřetí za sebou bez vítězství. Domácí zasadili soupeři rozhodující úder už v první třetině, kdy využili přesilových her Armstrong a Cammalleri. Třetí zásah Kings přidal po polovině zápasu Frolov a Columbus dokázal již jen snížit zásluhou Žerděva.

Atmosféra v kabině Blue Jackets tak není po výjezdu za soupeři dvakrát ideální. "Mysleli jsme, že nás série posledních utkání nakopne, zkonsoliduje tým a pomůže najít týmovou chemii. Místo toho v nás klíčí pochybnosti," posteskl si gólman Columbusu Marc Denis.

Napínavý duel viděli diváci ve Vancouveru, kam zavítal Dallas. Domácí začali svižně a po přesilovkových gólech D. Sedina a Sala vedli po první třetině 2:0. Stars ovšem odmítli jednoduchý scénář a zásluhou dvou branek Lehtinena během druhé třetiny srovnali krok.

Závěrečná část však opět patřila domácím. Hned v úvodu třetiny vstřelil vítězný gól Goren a náskok Vancouveru pojistili v poslední desetiminutovce Bertuzzi a Park.

Washington - Tampa Bay 3:2 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 12. Clark, 24. Zubrus, rozhodující sam. nájezd Sýkora - 10. Lecavalier, 18. Prospal. Zásahy brankářů: Kölzig 40/38 - Burke 14/12.
Minnesota - Anaheim 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky: 6. Rolston, 14. Kuba, 33. Bouchard, 44. Wanvig - 60. St. Jacques. Zásahy brankářů: Fernandez 29/28 - Giguere 19/15.
Los Angeles - Columbus 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Branky: 9. Armstrong, 19. Cammalleri, 34. Frolov - 49. Žerděv. Zásahy brankářů: Labarbera 20/19 - Denis 31/28.
Vancouver - Dallas 5:2 (2:0, 0:2, 3:0)
Branky: 6. D. Sedin, 7. Salo, 44. Goren, 55. Jovanovski, 58. Park - 25. a 29. Lehtinen. Zásahy brankářů: Auld 20/18 - Turco 35/30.