Čeští hokejisté režírovali výhru Rangers nad Floridou

NEW YORK

V režii českých hokejistů se odehrálo noční představení NHL v Madison Square Garden, kde New York Rangers porazili Floridu 4:0. Češi byli u všech branek domácího týmu. Dva góly vstřelil Jaromír Jágr, tři asistence si připsal Martin Ručinský, o jednu méně Martin Straka. Premiérové trefy v NHL se dočkal Petr Průcha po přihrávce Michala Rozsívala.

Na tučné zápisné se může těšit pokladník hokejistů New York Rangers. Kromě Průchy má totiž za sebou jeden zlomový okamžik kariéry v NHL také další nováček Jezdců, brankář Henrik Lundqvist. Švédský gólman, jenž poslední dobou dostává přednost před zraněným Kevinem Weekesem, vychytal svou první nulu v NHL.

Stačilo mu k tomu 23 úspěšných zákroků, což se také snažil zlehčit útočník Floridy Olli Jokinen. "Lundqvist je bezpochyby dobrý gólman, znám jeho úspěchy v Evropě. Ale tentokrát si snad tu nulu ani nezaslouží. Vždyť jsme ho pořádně neprověřili," sypal si finský forvard popel na hlavu.

Úspěšné přesilovky

To brankář Floridy Roberto Luongo se měl co ohánět. Krátce před první přestávkou jej po přihrávce Ručinského překonal Fjodor Ťjutin a na konci druhé třetiny musel lovit puk ze své sítě ještě třikrát. Nejprve jej v rozmezí 42 vteřin dvakrát pokořil Jágr, minutu a půl před sirénou se pak trefil Průcha.

Oba Jágrovy góly padly v přesilovkách a pokaždé to bylo po spolupráci s Ručinským a Martinem Strakou. Rangers jsou i díky českému komandu šestým nejúspěšnějším celkem při hře v početní výhodě. "S Martinem už hrajeme hodně dlouho. Za tu dobu už o sobě na ledě velmi dobře víme a dokážeme předvídat, kde ten druhý zrovna bude," osvětlil Jágr úspěch spolupráce se Strakou.

Fischer rozhodl o výhře Detroitu

Také v Detroitu sehrál klíčovou roli český hokejista. V zápase se San Jose daroval domácím výhru obránce Jiří Fischer, když necelou minutu před koncem prodloužení prostřelil brankáře Nabokova.

Fischer tak dal v letošní sezóně už třetí gól. "Měl jsem to na bekhend, tak jsem si puk přehodil a rychle vystřelil. Před brankou stálo mnoho hráčů, takže to byl spíše šťastná střela," tvrdil ale po zápase skromně hrdina zápasu.

New York Rangers - Florida 4:0 (1:0, 3:0, 0:0)
Branky: 35. a 36. Jágr (na obě Straka i Ručinský), 19. Ťjutin (Ručinský), 39. Průcha (Rozsíval). Zásahy brankářů: Lundqvist 23/0 - Luongo 38/4, McLennan 11/0. Diváci: 16.351.
Detroit - San Jose 3:2 v prodl. (2:1, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 16. Shanahan, 20. Samuelsson, 65. Fischer - 13. Ekman, 31. Sturm. Zásahy brankářů: Legace 28/2 - Nabokov 34/3. Diváci: 20.066.
Calgary - Phoenix 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky: 48. Ricci, 60. Devereaux. Zásahy brankářů: Kiprusoff 20/1 - Joseph 25/0. Diváci: 19.289.