Rubriky:

NHL

Kouč kanadských hokejistů McLellan povede v NHL Edmonton

19. května 2015 09:43 - Edmonton

Kouč kanadských hokejových mistrů světa Todd McLellan bude mít v NHL nové angažmá. Sedmačtyřicetiletý bývalý asistent v Detroitu a hlavní trenér San Jose se podle webu tsn.ca dohodl na smlouvě s Edmontonem, který by měl jeho nástup oficiálně oznámit v úterý večer.

 

Laszlo Balogh, Reuters

McLellan v dubnu po sedmi letech skončil v San Jose, s nímž letos poprvé nedokázal postoupit do vyřazovacích bojů o Stanleyův pohár. Na mistrovství světa pak vedl kanadskou reprezentaci, která v Praze vyhrála všech deset zápasů a získala první zlato od roku 2007.

Se San Jose postoupil McLellan dvakrát do finále play off Západní konference, z 540 zápasů jich 311 vyhrál. V Edmontonu v prosinci skončil trenér Dallas Eakins, jeden z nejhorších klubů NHL pak dočasně vedl Todd Nelson. V dubnu v týmu Oilers debutoval dvaadvacetiletý český obránce David Musil, který na konci ročníku odehrál čtyři zápasy.

ČTK

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..