Chicago - Anaheim 1:2Stav série 1:2Anaheim i se Sekáčem jako první letos v play off vyhrál v Chicagu. V sérii opět vede

Chicago

Hokejisté Anaheimu se znovu ujali vedení ve finále Západní konference play off NHL, ve čtvrtek porazili Chicago 2:1 a stejným poměrem vedou i celou sérii. Rozhodující gól zápasu dal ve druhé třetině Simon Despres, jenž se v bojích o Stanley Cup trefil vůbec poprvé v kariéře. Blackhawks v letošních bojích o Stanley Cup prohráli na svém ledě poprvé.

Hokejisté Anaheimu (zleva) Francois Beauchemin, Patrick Maroon, Corey Perry a Ryan Getzlaf (15) se radují z rozhodujícího gólu ve třetím utkání finále Z8padní konference play off NHL.

Do utkání zasáhl jediný Čech Jiří Sekáč. Ve čtvrtém útoku Ducks odehrál necelých sedm minut a připsal si jednu střelu na bránu. Hlavní hvězdou utkání byl ale gólman hostů Frederick Andersen. Dánský brankář si připsal 27 úspěšných zásahů. Druhou hvězdou se stal forvard Anaheimu Ryan Getzlaf, jenž asistoval u obou branek svého týmu.

Despres, jehož Kačeři angažovali před uzávěrkou přestupů z Pittsburghu výměnou za Bena Lovejoye, rozhodl v poslední minutě druhé třetiny, kdy po spolupráci Getzlafem a Fowlerem tvrdou střelou bez přípravy z pravé strany nedal brankáři Crawfordovi šanci.

Ducks si tak vzali zpět vedení, do něhož se dostali už v první třetině při přesilové hře. Střelu Hampuse Lindholma od modré čáry tečoval za záda gólmana Patrick Maroon. Chicago odehrálo v první třetině více než sedm minut v početní převaze, ale vytěžilo z ní pouze dvě nastřelené tyčky.

Blackhawks se ale v úvodní části přeci jen dočkali vyrovnání. Rychlý kontr domácích sice nejprve zastavila nepřesná přihrávka Brada Richardse na Patricka Kanea, jenže na puk se vrhli hned dva hráči Anaheimu tak nešikovně, že umožnili nakonec zcela neatakovanému Kaneovi svižným backhandem skórovat. Víc už toho ale brankář Andersen domácím nepovolil.

Finále Západní konference play off NHL
3. zápas
Chicago - Anaheim 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky: 20. P. Kane - 13. Maroon, 40. Després. Střely na branku: 28:27. Diváci: 22 160. Hvězdy utkání: 1. Andersen, 2. Getzlaf (oba Anaheim), 3. P. Kane (Chicago). Stav série: 1:2.