Góly Jágra a Průchy na Islanders nestačily

NEW YORK

Hokejisté New Yorku Rangers nestačili ve středečním utkání zámořské NHL na městského rivala Islanders a prohráli 2:3 po samostatných nájezdech. Domácí museli v poslední třetině dohánět dvoubrankovou ztrátu, což se jim díky trefám Jaromíra Jágra a Petra Průchy podařilo, o výhře hostů nakonec rozhodl nájezd Miroslava Šatana.

Při newyorkském derby pokračovala tradice letošní NHL a hned tři branky padly z přesilovek. Domácí nejprve zarmoutil v první třetině Jašin, jehož necelou půlminutu po začátku závěrečné třetiny napodobil Šatan.

Rangers ale dokázali utkání ještě zdramatizovat, pouhých čtrnáct sekund po gólu slovenského reprezentanta totiž využil chybné rozehrávky Islanders Jágr a v závěru třetiny vyrovnal svým druhým letošním gólem Průcha.

Derby tak nakonec dospělo až k samostatným nájezdům, v nichž byl úspěšný pouze Šatan a Islanders se tak mohli po jedenácti vzájemných zápasech radovat z výhry nad svým sokem z New Yorku. Slovenský hokejista si při svém nájezdu protřele počkal na pohyb gólmana Rangers Lundqvista a vzápětí jej prostřelil přesně umístěnou ranou. "Osobně nemám nájezdy moc rád. Pro diváky je to ale vzrušující podívaná," přiznal po utkání hrdina středečního zápasu.

Domácí mohl vrátit do hry Jágr, český útočník ale v momentě, kdy vypálil na brankáře DiPietra, zlomil hůl a pro gólmana Islanders nebyl problém pokrýt puk. "Hůl mi asi napraskla při jednom z posledních střídání a já si toho nevšiml. Tak už to prostě chodí. Mám velkou radost z gólu, nájezd se mi ale vůbec nepovedl," řekl Jágr.

Brewer rozhodl o výhře St. Louis

Těsné vítězství zaznamenali také hokejisté St. Louis, jimž se plný bodový zisk v duelu se St. Louis povedlo zajistit necelou minutu před koncem utkání. Domácí Blues museli po úvodním dějství dohánět jednobrankové manko, což se jim během druhé třetiny podařilo při jediné početní výhodě.

S přispěním Petra Čajánka se poté domácí v úvodu závěrečné části dostali díky brance McAmmonda při početní výhodě do vedení, v 59. minutě ale vyrovnal při přesilovce Anaheimu Selänne.

Rozhodující úder přišel 57 sekund před závěrečnou sirénou. Obránce Blues Eric Brewer vypálil přes skrumáž hráčů na hostujícího gólmana Bryzgalova, který během druhé třetiny vystřídal zraněnou jedničku Anaheimu Giguera, a tečovaný puk zapadl do sítě. Branka byla připsána Dougu Weightovi. "Prostě jsem to napálil a čekal, co se stane," okomentoval rozhodující okamžik Brewer.

Hráči Minnesoty deklasovali ve středu San Jose a poslední ze šesti gólů v brance hostujícího týmu vstřelil český obránce Filip Kuba. Domácí Wild hodně podržel brankář Manny Fernandez, který pokryl 34 střeleckých pokusů soupeře a neuspěl jen proti Dimitrakosovi.

Už podruhé během týdne ztratili hokejisté Colorada tříbrankové vedení, když hosté z Los Angeles úspěšně srovnali krok v prostřední části a 58 sekund před koncem zápasu rozhodl o vítězství Kings Conroy. "Momentálně nejsme úplně v pohodě. Takhle rozehrané zápasy bychom měli umět dovést do vítězného konce," soukal ze sebe po utkání gólman Avalanche Aebischer.

NY Rangers - NY Islanders 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)
Branky: 41. Jágr, 56. Průcha - 14. Jašin, 41. a rozhodující sam. nájezd Šatan. Zásahy brankářů: Lundqvist 26/24 - DiPietro 35/33.
St. Louis - Anaheim 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Branky: 28. Backman, 44. McAmmond (Čajánek), 60. Weight - 8. Ozolinš, 59. Selänne (P. Sýkora). Zásahy brankářů: Lalime 30/28 - Giguere 20/19.
Minnesota - San Jose 6:1 (1:0, 0:1, 5:0)
Branky: 15. Mitchell, 43. Boogaard, 45. Chouinard, 49. Bouchard, 54. T. White, 57. Kuba - 48. Dimitrakos. Zásahy brankářů: Fernandez 35/34 - Nabokov 25/19.
Colorado - Los Angeles 4:5 (3:1, 1:3, 0:1)
Branky: 10. a 19. Laperriere, 16. Brunette, 27. Sakic - 15. a 29. Demitra, 36. Višňovský, 40. Avery, 60. Conroy. Zásahy brankářů: Aebischer 30/25 - Garon 21/17.