Chicago - Anaheim 5:2Stav série 3:3Chicago odvrátilo konec. I druhého finalistu NHL určí až sedmý zápas

New York

Chicago si výhrou 5:2 zajistilo protažení série, jejíž stav 3:3. I o druhém finalistovi NHL tak rozhodne až sedmý zápas, a to v noci ze soboty na neděli na ledě Anaheimu. O den dříve se bude rozhodovat mezi hokejisty NY Rangers a Tampou.

Andrew Shaw z Chicaga jásá po gólu proti Anaheimu v šestém semfinále NHL.

Chicago po bezbrankové první třetině šlo ve druhé části hry mezi 29. a 33. minutou do třígólového vedení, Anaheim souboj sice zdramatizoval, ale domácí si v závěru výhru pohlídali a odvrátili protivníkův mečbol ve finálové sérii Západní konference.

"Jen jsme srovnali stav série. Nic to neznamená, pokud další zápas nevyhrajeme. My na utkání budeme psychicky i fyzicky velmi dobře připravení a pokusíme se hrát stejně jako dnes," prohlásil Andrew Shaw, který v závěru nepřipustil drama, když dvakrát skóroval.

V sestavě poražených nastoupil Jiří Sekáč jako jediný český hráč v zápase.

Trenérovi Chicaga Joelu Quennevillemu se vyplatila změna v úvodní formaci, do které posunul Patricka Kanea. Její další člen Brandon Saad po rychlém úniku otevřel skóre, Kane po hezké individuální akci zvýšil na 3:0. Mezitím se trefil do poloodkryté branky i Marián Hossa po skvělém pasu Duncana Keitha, jenž si připsal asistenci u všech tří branek a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Keith, dvojnásobný vítěz Norrisovy trofeje pro nejlepšího obránce, je ale hlavním pilířem v defenzivě. Odehrál 28 a půl minuty a v letošním play off má nejvyšší "icetime". "Co se týče jeho metabolismu a fyzické kondice, je to tak trochu blázen. A čím víc hraje, tím víc se rozjede a je efektivnější," řekl na adresu svého svěřence trenér Quenneville.

Gólové chvíle Anaheimu přišly na přelomu druhé a třetí třetiny. Nejdříve se tečí prosadil v přesilové hře Patrick Maroon a po něm propálil od modré čáry Clayton Stoner vše, co mu stálo v cestě do branky. Další drama ale nepřipustil Andrew Shaw. Domácí útočník dvěma brankami podtrhl výhru Chicaga, které si tím vynutilo rozhodující sedmý zápas.

"Utkání jsme úplně nezachytili a zejména v prostřední třetině jsme je nechali diktovat tempo hry. Dali tři rychlé góly a je vždy obtížné se z takové situace otřepat a vrátit do zápasu. I když jsme se snažili, nevyšlo to," řekl útočník Anaheimu Ryan Kesler.

Kalifornský klub ve třetí sezóně v řadě neukončil sérii při vedení 3:2 na zápasy. V předchozích dvou letech nakonec i v sedmém utkání prohrál. "Na to nikdo z nás nemyslí. Chceme je porazit a postoupit do finále Stanleyova poháru," řekl další forvard Ducks Kyle Palmieri.

Semifinále play off NHL:
Západní konference - 6. zápas:
Chicago - Anaheim 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)
Branky: 57. a 60. Shaw, 29. Saad, 31. Hossa, 33. P. Kane - 35. Maroon, 42. Stoner. Střely na branku: 23:32. Diváci: 22 089. Hvězdy zápasu: 1. Keith, 2. P. Kane, 3. Saad (všichni Chicago). Stav série: 3:3