Ottawa ztratila domácí neporazitelnost, nepomohl ani Hašek

Hokejisté Ottawy přišli v nedělním utkání zámořské NHL o domácí neporazitelnost. Sérii Senators zastavila po čtyřech výhrách před vlastními fanoušky Philadelphia, která přehrála kanadský celek 5:3. Prohře Ottawy nezabránil ani český brankář Dominik Hašek, který dokázal pochytat 27 střel.

Hašek v sobotu přispěl k drtivé porážce Toronta, když na ledě soupeře vychytal čisté konto a jeho spoluhráči do branky Maple Leafs dopravili osm gólových pozdravů. O den později před domácím  publikem se ale Senátoři v podobném světle nepředstavili.

Hosté v patnácté minutě první třetiny vedli už 2:0, naději Ottawy ale ještě vzkřísil obránce Zdeno Chára, který nejprve v závěru úvodního dějství snížil a v úvodu druhé části vyrovnal. Za kratší konec ale přece jen tahala Philadelphia, která se díky přesilovkovým gólům Knubleho a Sima dostala opět na koně.

Knuble pak na začátku závěrečné třetiny přidal za Haškova záda pátý gól a domácí stačili již jen snížit, když využil početní výhodu Redden. Philadelphii se tak podařilo zlomit prokletí posledních třetin, v nichž v letošní sezóně často ztrácela. Naposledy prohospodařila v pátek vedení 5:3 na ledě Caroliny.

Selänne s McDonaldem zařídili porážku Phoenixu

Zkušený Teemu Selänne a mladík Andy McDonald byli hlavními strůjci vítězství Anaheimu nad Phoenixem, který tak prohrál devátý zápas v sezóně. Mighty Ducks naopak prodloužili sérii vítězných utkání na domácím ledě na pět.

Úvod nedělního zápasu sice vyšel lépe hostům, na branku Sandersona z 9. minuty ale Anaheim odpověděl během druhého poločasu, kdy nejprve Selänne snížil a v závěru byl u vedoucího gólu McDonalda.

Phoenixu se podařilo ještě srovnat rychlou brankou v úvodu poslední části, v 44. minutě ale rozhodl o osudu zápasu McDonald, na jehož druhém gólu se podílel opět Selänne a také Petr Sýkora.

Hostující tým měl příležitost změnit skóre v závěru utkání, kdy hrál víc než minutu přesilovku 6 na 4, nedokázal si ale vytvořit nadějnější šanci. V dresu Phoenixu se kvůli zranění lokte nepředstavil kapitán Petr Nedvěd, který bude svému celku chybět minimálně týden.

Ottawa - Philadelphia 3:5 (1:2, 1:2, 1:1)
Branky: 18. a 28. Chára, 50. Redden - 37. a 42. Knuble, 10. J. Carter, 15. Gagne, 40. Sim. Zásahy brankářů: Hašek 32/27 - Esche 42/39. Diváci: 19335.
Anaheim - Phoenix 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Branky: 40. a 44. McDonald (na druhou Petr Sýkora), 25. Selänne - 9. Sanderson, 41. Leclerc. Zásahy brankářů: Giguere 36/34 - Leneveu 27/24. Diváci: 12956.
1. Vancouver1282243:3818
2. Minnesota1262437:2614