Hemský dvěma góly pomohl k výhře Edmontonu

Útočník Aleš Hemský dvěma góly zařídil výhru svého Edmontonu nad Columbusem 5:1. Ex-pardubický hráč je v posledních utkání ve skvělé formě, ve třech utkáních získal osm bodů. Jaroslav Modrý dvěma přesnými přesilovkovými zásahy přispěl k vítězství Atlanty 6:4 nad posledním vítězem soutěže z Tampy Bay. Té nepomohla ani trefa Václava Prospala.

Edmonton i díky Hemského produktivitě vyhrál třetí zápas v řadě, když sedm utkání předtím nedokázal vyhrát. Jediný gól poraženého Columbusu vstřelil Rostislav Klesla.

V zápase New Yorku Islanders s Bostonem se v prodloužení už schylovalo k rozhodujícímu rozstřelu, když domácí Blake našel Shawna Batese, který druhým gólem v sezóně rozhodl o výhře Ostrovanů 4:3. U rozhodujícího gólu byl obránce Medvědů Jiří Šlégr.

Štěstí měl Montreal, který v zápase s Floridou dokázal vyrovnat osm sekund před vypršením 60. minuty, když se v přesilovce trefil Begin. V nastaveném čase využil další početní výhodu Michael Ryder a zařídil výhru Canadiens 5:4.

Pittsburgh zahájil sérii úspěšně

Druhou výhru v sezóně si připsal Pittsburgh, který díky trefě letní posily Gonchara v prodloužení vyhrál 4:3 v New Jersey. Penguins tak úspěšně zahájili nejdelší venkovní cestu v ročníku, kdy se během devíti dnů představí na hřištích pěti soupeřů. Pro Pittsburgh to byla první výhra v prodloužení po čtyřech prohrách a jednom prohraném penaltovém rozstřelu.

Český obránce Jaroslav Modrý dvěma přesilovkovými góly zařídil výhru Atlanty nad posledním vítězem Stanley Cupu Tampou Bay 6:4. V dresu poraženého celku se prosadil Václav Prospal.

Detroitu se daří

V dobrých výkonech pokračuje Detroit, který si poradil s Chicagem a vyhrál 4:1. Rudá křídla tak vyhrála deváté utkání v řadě, což se jim nepovedlo téměř deset let. Bek Detroitu Jiří Fischer si ručně vyřizoval účty s provokatérem Barnabym, který padl na náhradního gólmana Osgooda.

Výhru Calgary nad Minnesotou 3:0 režírovaly tradiční opory. Dva góly vstřelil kapitán Jarome Iginla, čisté konto se třiadvaceti zákroky vychytal Miikka Kiprusoff. Gólově se prosadil i nadějný nováček Dion Phaneuf.

Nashvillu se po skvělém startu v posledních zápasech tolik nedaří, v úterý prohrál na ledě Anaheimu 1:3. Predátoři vedli po gólu Perraulta ze 4. minuty, Kačeři skóre otočili třemi trefami ve druhé třetině.

New York Islanders - Boston 4:3 v prodl. (2:1, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 1. Kvaša, 12. Niinimaa, 55. Campoli (Martínek), 65. Bates - 16. Scatchard, 31. Boynton, 50. J. Thornton. Střely na branku: 23:32. Diváci: 10 634.
Montreal - Florida 5:4 v prodl. (2:1, 1:1, 1:2 - 1:0)
Branky: 3. Rivet, 5. Zedník, 23. Bouillon, 60. Begin, 64. Ryder - 49. a 56. Weiss, 16. Gelinas, 37. Horton. Střely na branku: 38:30. Diváci: 21 273.
New Jersey - Pittsburgh 3:4 v prodl. (0:0, 1:2, 2:1 - 0:1)
Branky: 27. Langnenbrunner, 53. Gionta, 58. Rasmussen - 36. Recchi, 37. Pirjeta, 44. Talbot, 62. Gončar. Střely na branku: 29:37. Diváci: 10 134.
Tampa Bay - Atlanta 4:6 (2:2, 1:1, 1:3)
Branky: 5. a 18. Richards (na druhou Kubina), 25. Lecavalier (Prospal), 56. Prospal - 12. a 53. Modrý, 19. Bondra, 29. Vjačeslav Kozlov, 44. Marián Hossa, 60. Kovalčuk. Střely na branku: 33:29. Diváci: 19 820.
Detroit - Chicago 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky: 16. Maltby, 28. Lebda, 36. Shanahan (Lang), 52. J. Williams - 39. Aucoin (Špaček). Střely na branku: 20:32. Diváci: 20 066.
Calgary - Minnesota 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 20. a 45. Phaneuf (na první Hamrlík), 60. Iginla. Střely na branku: 24:23. Diváci: 19 289.
Edmonton - Columbus 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)
Branky: 23. a 45. Hemský, 10. Harvey, 38. Smyth, 45. Torres - 17. Klesla (Výborný). Střely na branku: 35:24. Diváci: 16 839.
Anaheim - Nashville 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)
Branky: 21. McDonald, 26. Hedström, 39. S. Niedermayer (P. Sýkora), 58. Kunitz - 4. Perreault. Střely na branku: 35:33. Za Nashville odchytal celý zápas Tomáš Vokoun, kryl 31 střel, obdržel čtyři branky a úspěšnost zásahů měl 88,6 procenta. Diváci: 11 690.