Jágr úřadoval v New Jersey, Hašek vychytal šampióny

Jaromír Jágr zařídil třemi body vítězství hokejistů New York Rangers na ledě rivala z New Jersey. Na výhře 4:2 se český útočník podílel dvěma góly a jednou asistencí, body si připsali i jeho krajané Martin Straka a Marek Malík. Náležitě vidět byl i brankář Dominik Hašek, který vychytal Ottawě vítězství nad posledními držiteli Stanley Cupu z Tampy Bay.

V brance New York Rangers se po menší pauze objevil Kevin Weekes, kterého už v páté minutě zaskočila střela Langenbrunnera. Pak už jej ale překonal jen při přesilovce domácích Gionta a Weekes byl oporou Rangers. "Nebylo to pro něj jednoduché. Ale chtěl dokázat, že je dobrý gólman. A nám se vrátila důvěra v jeho schopnosti, s ním v brance můžeme zase vyhrávat," řekl po zápase Jágr.

Právě český útočník zavelel k obratu, když mu po vyrovnání Nylandera stačilo 47 vteřin k tomu, aby svým gólem dostal do vedení svůj tým. Ve druhé třetině pak přihrál Nylanderovi na jeho druhou branku a v poslední minutě zápasu upravil střelou do prázdné branky na konečných 4:2 pro Rangers.

Jágr tak prodloužil sérii zápasů, ve kterých bodoval, na jedenáct utkání a zároveň si opět polepšil v kanadském bodování. Se čtrnácti góly pak vede tabulku střelců.

Hašek pokračuje ve výborných výkonech

Nadále se daří i brankáři Dominiku Haškovi v Ottawě. Proti posledním vítězům Stanleyova poháru z Tampy Bay vychytal vítězství 4:2. V zápase zastavil 31 střel, z toho osmnáct  jen v poslední třetině. Z devíti odchytaných zápasů Hašek prozatím sedm vyhrál a pouze dvakrát odcházel poražen.

"Dominik byl opět velmi důležitou součástí našeho týmu. Tampa měla několik velmi dobrých a nebezpečných příležitostí," řekl po zápase trenér Ottawy Bryan Murray. Na obě branky Tampy v zápase přihrál Václav Prospal.

Fleischmann hrál prvně za Capitals

Z druhé branky v sezóně se radoval bostonský obránce Jiří Šlégr, jenž po 30 vteřinách třetí třetiny duelu s Floridou využil přesilovku pět na tři. Měsíční vítězné tažení Detroitu skončilo v prodloužení zápasu s Edmontonem, kdy Radek Dvořák přihrál na vítězný gól hostů. Asistenci si v zápase připsal také druhý český útočník v sestavě Oilers Aleš Hemský.

Neradostný debut v NHL si prožil útočník Tomáš Fleischmann, kterého si Washington vytáhl z farmy v Hershey, ale 21letý kopřivnický rodák zažil debakl 1:8 ve Philadelphii, kterou Capitals už sedm roků neporazili. Do sestavy hostů se poprvé v sezóně nedostal expardubický Petr Sýkora. Jeho o dva roky starší jmenovec, který za dva týdny oslaví 29. narozeniny, v dresu Anaheimu sice skóroval v Denveru, ale vítězně odcházeli z ledu hráči domácího Colorada, za něž dvě asistence zaznamenal i Milan Hejduk.

David Výborný sice třetím gólem v sezóně otevřel skóre v Calgary, ale byl to pohříchu jediný gól Columbusu, který zažil už desátou prohru v sezóně a je nejhorší v Západní konferenci. Brankář Phoenixu Joseph s 36 zásahy udržel čisté konto proti Los Angeles, vítězům ještě chyběl Petr Nedvěd se zraněným loktem, ale příští týden už by měl začít trénovat.

Boston - Florida 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Branky: 8. Boyes, 12. Murray, 41. Šlégr, 60. Green - 45. Kwiatowski. Zásahy brankářů: Toivonen 30/1 - Luongo 32/3. Diváci: 15.102.
N.Y. Islanders - Pittsburgh 1:5 (0:2, 1:2, 0:1)
Branky: 34. Jašin - 5. a 45. Crosby, 16. Recchi, 36. Christensen, 40. Leclair. Zásahy brankářů: DiPietro 33/5 - Caron 23/1. Diváci: 10.793.
Philadelphia - Washington 8:1 (3:1, 4:0, 1:0)
Branky: 13. a 20. J. Carter, 8. a 49. Sim, 22. a 33. Gagne, 28. Knuble, 40. Forsberg - 4. Clark. Zásahy brankářů: Esche 30/1 - Johnson 43/8. Diváci: 19.253.
Carolina - Toronto 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)
Branky: 24. a 44. Staal, 34. Whitney, 59. Cole - 38. a 41. Steen, 2. Stajan. Zásahy brankářů: Ward 25/3 - Belfour 35/4. Diváci: 13.801.
Ottawa - Tampa Bay 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 8. Havlát, 28. Alfredsson, 47. Redden, 49. Fisher - 31. B. Richards (Prospal), 45. Lecavalier (Prospal). Zásahy brankářů: Hašek 33/2 - Grahame 31/4. Diváci: 18.604.
New Jersey - N.Y. Rangers 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)
Branky: 5. Langenbrunner, 50. Gionta - 15. a 30. Nylander (na první Straka, na druhou Jágr a Malík), 15. a 60. Jágr. Zásahy brankářů: Clemmensen 24/3 - Weekes 32/2. Diváci: 14.596.
Detroit - Edmonton 3:4 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 8. a 29. Holmström, 49. J. Williams - 5. Horcoff, 26. Smyth (Hemský), 45. Pisani, 62. Torres (Dvořák). Zásahy brankářů: Osgood 25/4 - Markkanen 38/3. Diváci: 20.066.
Colorado - Anaheim 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)
Branky: 18. a 56. Laaksonen, 16. Blake (Hejduk), 22. Sakic (Hejduk) - 40. a 60. Lupul, 8. Sýkora. Zásahy brankářů: Aebischer 23/3 - Bryzgalov 32/4.. Diváci: 18.007.
Calgary - Columbus 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Branky: 44. Reinprecht, 51. Nilson - 21. Výborný. Zásahy brankářů: Kiprusoff 17/1 - Denis 31/2. Diváci: 19.289.
Phoenix - Los Angeles 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Branky: 7. Doan, 11. Kolanos, 29. Leclerc, 35. Mara. Zásahy brankářů: Joseph 21 - Labarbera 22/4, Garon 7. Diváci: 14.626.
3. Edmonton1471642:4415
4. Minnesota1462638:3114