Průchův nájezd rozhodl o výhře Rangers na Floridě

NEW YORK/PRAHA

Petr Průcha se stal hrdinou hokejistů New York Rangers v zápase NHL na ledě Floridy. Český útočník jako jediný dokázal skórovat v samostatných nájezdech a svou trefou rozhodl o výhře svého týmu. Podobně úspěšný byl i jeho krajan Robert Lang, který zařídil vítězství Detroitu v prodloužení proti Los Angeles. Na výhře Columbusu nad St. Louis se zase dvěma góly podílel David Výborný.

Petr Průcha se v New Yorku stává specialistou na trestná střílení. Už v sobotu jeho samostatný nájezd rozhodl o vítězství Rangers nad New Jersey, tentokrát byl úspěšný na ledě Floridy. Brankář hostí Henrik Lundqvist nepustil v nájezdech žádnou střelu, domácí Roberto Luongo postupně vychytal Straku, Nylandera i Jágra. Na střelu Průchy už byl ale krátký.

"Ani jsem pořádně nevěděl, co provedu," komentoval svůj nájezd Průcha. "Ale bylo to prakticky to samé, co minule. Podíval jsem se, jak stojí brankář a prostě vystřelil. Byl to šťastný gól," zlehčoval situaci hráč. Bývalý pardubický forvard ve své první sezóně v NHL nastoupil prozatím v 11 zápasech a vstřelil čtyři branky.

Lang: Prostě jsem dostal puk do sítě, nic zvláštního

Hokejisté Detroitu ztratili v poslední třetině zápasu s Los Angeles během šesti minut dvoubrankové vedení, ale nakonec je spasil český útočník Robert Lang. Necelé dvě minuty po začátku prodloužení vystřelil od modré Shanahan, vyražený puk vrátil před branku obránce Lilja a Lang švihem překonal gólmana  Labarberu.

"Dostal jsem puk přímo na hokejku a poslal ho do sítě. Nic zvláštního," tvrdil po zápase Lang, jenž by měl patři mezi opory české reprezentace na olympijských hrách v Turíně. V dosavadní sezóně NHL to byl jeho šestý gól.

Výborný se stále zlepšuje

Do třetice zazářil český hokejista v zápase Columbusu se St. Louis,  vítězství domácích 3:1 rozhodl dvěma góly David Výborný. První branku vstřelil na konci první třetiny po přihrávce Malhotry zpoza branky a krátce na začátku druhé části zvýšil už na 2:0. V dresu hostí si připsal asistenci Petr Čajánek.

"Hraju poctivě každý zápas a nestarám se, jestli zrovna vstřelím gól," tvrdil po zápase Výborný, jenž nezačal sezónu zrovna v oslnivé formě. Teď se mu ale daří, skóroval ve třetím zápase v řadě. "Vím, že jsem měl špatný začátek, ale snažím se zlepšovat svou hru každým dalším zápasem," dodal na závěr.

Buffalo - Carolina 3:5 (1:2, 0:1, 2:2)
Branky: 50. a 53. Vanek (na první Kotalík), 5. Kotalík - 15. Whitney, 19. Zigomanis, 35. F. Kaberle, 49. Cole, 60. Williams. Zásahy brankářů: Biron 21/4 - Gerber 44/3. Diváci: 13.106.
Atlanta - Pittsburgh 5:0 (0:0, 3:0, 2:0)
Branky: 26. Marián Hossa, 34. Savard, 37. Vjačeslav Kozlov, 51. Slater, 58. Bondra. Zásahy brankářů: Dunham 26 - Caron 38/4, Thibault 2/1. Diváci: 14.046.
Florida - N.Y. Rangers 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 18. Stewart, 21. Weiss (Krajíček), 34. O. Jokinen - 5. Rucchin (Straka, Jágr), 22. Straka (Jágr), 60. Moore, rozhodující sam. nájezd Průcha. Zásahy brankářů: Luongo 40/3 - Lundqvist 41/3. Diváci: 15.617.
Columbus - St. Louis 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 18. a 23. Výborný, 43. Marchant - 60. Stempniak (Čajánek). Zásahy brankářů: Denis 25/1 - Lalime 23/3. Diváci: 16.058.
Detroit - Los Angeles 5:4 v prodl. (1:1, 1:0, 2:3 - 1:0)
Branky: 41. a 54. Holmström (na první Fischer), 9. Yzerman, 26. Franzen, 62. Lang - 4. Cammalleri, 45. Roenick, 54. Conroy, 57. Frolov. Zásahy brankářů: Legace 41/4 - Labarbera 39/5.  Diváci: 20.066.
3. Calgary1782739:4418
4. Minnesota1782747:3918