Králové z LA vyhnali Pruska z branky za šest minut

NEW YORK

Debakl utrpěli v nedělním utkání zámořské NHL hokejisté Columbusu v utkání s Los Angeles. Celek ze západního pobřeží o osudu utkání rozhodl už v první třetině, kdy nastřílel do branky domácích pět gólů. Svatyni Columbusu hájil necelých šest minut český brankář Martin Prusek, který byl ale po třetí brance vystřídán Marcem Denisem.

Zápas snů odehráli v dresu Králů hned tři hráči - Alexander Frolov si připsal první hattrick v NHL, Craig Conroy vsítil tři branky podruhé v kariéře a Pavol Demitra se blýskl čtyřmi asistencemi.

"Dnes večer nám vyšlo vše, na co jsme sáhli. Zažili jsme zápasy, kdy jsme si vytvořili spoustu šancí, ale nepodařilo se nám vstřelit gól. Dnešek byl ale úplně o něčem jiném," pochvaloval si po zápase Conroy.

Vancouver přeťal sérii Detroitu

Postrachem domácích týmů se pomalu stávali hokejisté Detroitu. Hráči Red Wings vyhráli sedmkrát v řadě na ledě soupeře, nedělní duel ve Vancouveru ale jejich šňůru ukončil. Detroit prohrál 1:4, největší podíl na vítězství Canucks měl Todd Bertuzzi, který vstřelil čtvrtý hattrick v kariéře.

Detroitu vyšel ve Vancouveru začátek a v šesté minutě vedl přesilovkovým gólem Dacjuka. Jenže ještě v první třetině vzal osud zápasu do rukou Bertuzzi, nejprve vyrovnal a v 16. minutě dostal svůj tým do vedení, když před brankou vyhrál souboj s českým obráncem Detroitu Jiřím Fischerem.

V úvodu druhé třetině potvrdil převahu domácích Carter a po polovině zápasu stanovil konečný výsledek třetím gólem Bertuzzi. Vancouveru se tak podařilo zastavit třízápasovou sérii porážek.

Sýkora brejk neproměnil

Až po dvanácti minutách se dostali ke střele na ledě Anaheimu hokejisté Dallasu. Stars odehráli takřka celý úvod v oslabení, jakmile ale stabilizovali stav hráčů na ledě, začalo být s domácími zle. Branky Bouchera a Lehtinena z první třetiny a zásah Guerina z prostřední části dostaly Anaheim na kolena.

Mighty Ducks byli přitom jednoznačně aktivnějším týmem, Dallas vyslal dohromady na branku domácích pouhých sedm střel. Anaheim naopak vypálil na Martyho Turca v brance Stars celkem jednačtyřicet projektilů, až ve třetí třetině ale uspěl Hedström.

Kontaktní branku Anaheimu mohl ve druhé třetině vstřelit při brejku v oslabení český útočník Petr Sýkora, který ale netrefil branku. "Je to frustrující, ale nedá se nic dělat. Střelecky se mi nedaří, ve dvaceti zápasech jsem dal jen čtyři branky. Člověk si pak přestává věřit," zoufal po utkání Sýkora.

Chabibulin podržel Chicago

Domácí pevnost naopak v neděli uhájili v duelu s Edmontonem hokejisté Chicaga, kterým stačilo v první třetině k tříbrankovému náskoku pouhých pět střel. Hosté sice v prostřední části snížili, jejich výraznou střeleckou aktivitu ale zcela eliminoval brankář Chicaga Nikolaj Chabibulin.

Ruský gólman si připsal proti ostrostřelcům z Edmontonu šestadvacet úspěšných zákroků. "Zdá se mi, že začínáme konečně fungovat jako tým. Co jsem viděl, to jsem pochytal. Ostatní střely zblokovali spoluhráči, výbornou prací před brankou navíc nedali soupeři možnost k dorážkám," pochvaloval si po utkání Chabibulin.

Columbus - Los Angeles 2:8 (0:5, 1:2, 1:1)
Branky: 25. Marchant, 57. Chimera - 2., 18. a 52. Conroy, 5., 6. a 13. Frolov, 37. Belanger, 39. Camalleri. Zásahy brankářů: Prusek 5/2, Denis 23/18 - Garon 29/27. Diváci: 16174.
Chicago - Edmonton 3:1 (3:0, 0:1, 0:0)
Branky: 14. a 16. Bell, 11. Keit - 28. Pisani. Zásahy brankářů: Chabibulin 27/26 - Markkanen 19/16. Diváci: 15299.
Anaheim - Dallas 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
Branky: 48. Hedström - 14. P. Boucher, 15. Lehtinen, 27. Guerin. Zásahy brankářů: Giguere 7/5 - Turco 41/40. Diváci: 14018.
Vancouver - Detroit 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)
Branky: 11., 16. a 37. Bertuzzi, 25. Carter - 6. Dacjuk. Zásahy brankářů: Cloutier 35/34 - Legace 26/22. Diváci: 18630.
4. Edmonton19911055:5719
5. Minnesota1882848:4218
Pacifická divize:
1. Los Angeles18121568:5025
2. Dallas18111662:5623
3. Phoenix2092954:5220
4. San Jose1782747:5718
5. Anaheim1874749:5118
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet porážek v prodloužení či po samostatných nájezdech a počet porážek v normální hrací době.