Jágr byl u tří branek Rangers při výhře nad Carolinou

NEW YORK

Jaromír Jágr pomohl New Yorku Rangers v sobotním utkání NHL třemi asistencemi k vítězství 4:3 nad Carolinou, Švéd Michael Nylander byl dokonce u všech čtyř branek domácích hokejistů. Třiatřicetiletý český útočník vybídl svými přihrávkami ke skórování krajany Martina Straku, Petra Průchu a Michala Rozsívala.

Rangers si tak spravili chuť po čtvrtečním debaklu v Carolině. "Tam jsme dostali výprask, ale nemyslím si, že to bylo tak hrozné," vrátil se Jágr k předchozí prohře 1:5. V sobotu večer už mohl být znovu spokojený, zvlášť s proměňováním přesilových her. V nich se Rangers prosadili třikrát. "Zlomem byla ta první, v níž jsme skórovali," dodal Jágr, který se v kanadském bodování posunul na třetí místo.

Ústřední postavou newyorského klubu byl Nylander. Na pátečním tréninku přitom chyběl kvůli bolestem kotníku, ale o den později na ledě řádil. "Ráno jsem se už cítil dobře, užil jsem si to," řekl švédský centr. Hosté v závěru třetí třetiny mocně stahovali, Justin Williams snížil minutu a půl před koncem na rozdíl jediné branky, ale prodloužení už si nevynutili.

Dvě gólové nahrávky si v sobotu připsal obránce Tomáš Kaberle při vítězství Toronta nad Atlantou 5:1. Toronto se po špatném úvodu sezóny dostává do výborné formy a vyhrálo počtvrté za sebou. "Byl to hodně dobrý týden," řekl útočník Alexander Steen. "Klíčem k úspěchu bylo, že jsme dávali góly při hře pět na pět," dodal.

Atlanta v pátek porazila v prodloužení Philadelphii, ale v Kanadě se moc nepředvedla. Hráči působili unaveným dojmem bez snahy odčinit říjnový debakl 1:9 od Toronta z domácího prostředí. "Nevím, kolik nám zbylo sil po posledním zápase, ale i tak je pro mě takové nasazení nepřijatelné," zlobil se trenér Bob Hartley.

Kuba pomohl pokořit Vokouna

Po dlouhé době dal o sobě vědět bývalý českobudějovický obránce Radek Martínek z New Yorku Islanders, v utkání proti Floridě se připomněl dvěma gólovými nahrávkami. Výhra 5:3 byla pro "Ostrovany" čtvrtou z posledních pěti utkání.

Zato Florida prohrála už jedenáctý zápas po sobě. Přitom po brance Kristiana Huseliuse šla do vedení a Gary Roberts vstřelil 400. gól v NHL, ale ani to nepomohlo. "Je to zklamání. Zase jsme se dostali do problémů, protože se necháme vylučovat," uvedl kouč Floridy Jacques Martin.

V Minnesotě si před sobotním utkáním s Nashvillem připomněli památku lotyšského hokejisty Sergejse Žoltokse, který v době výluky zemřel během ligového zápasu v Rize. Domácí se proti silnému soupeři vytáhli, porazili Predators 4:2 a připravili jim první prohru po pěti zápasech.

Dva góly k pokoření Tomáše Vokouna připravil kapitán Filip Kuba, prohru Nashvillu v závěru zmírnil Marek Židlický. "Ani jsem nevěděl, jak mám reagovat. Někdy hrajete tak mizerně, že to ani nejde. Nebyli jsme schopni proměnit šance a naopak oni dali všechno," řekl kouč hostů Barry Trotz.

Hemského gól nestačil

Edmontonu nestačila branka Aleše Hemského, jeho celek podlehl doma Chicagu 3:4. V dresu Blackhawks se dvěma góly blýskl René Bourque, který právě z Edmontonu pochází a v hledišti měl spoustu přátel. "Je to skvělý pocit vrátit se domů a hrát před rodinou a kamarády. Pokaždé, když hrajete v Kanadě, je atmosféra o hodně lepší," řekl Bourque.

Hráči St. Louis byli na začátku sezóny snadnou kořistí, ale po výhře v Columbusu se jim podařilo v sobotu zdolat Detroit 3:2. "Vyhráli jsme po jedenácti prohraných zápasech, a když jsme to dokázali zopakovat i tady, tak nám musí narůst sebevědomí," prohlásil útočník St. Louis Mike Sillinger.

Slovák Pavol Demitra v Los Angeles plní roli střelce. V utkání proti Coloradu se trefil třikrát a rozhodl o výhře Kings 4:3. Vítěznou branku vsítil Demitra čtyři a půl minuty před koncem.

NY Rangers - Carolina 4:3 (2:1, 1:0, 1:2)
Branky: 5. Straka (Jágr), 16. Nylander, 30. Průcha (Jágr), 50. Rozsíval (Jágr) - 11. Staal, 52. Nordgren, 59. Williams (F. Kaberle). Zásahy brankářů: Weekes 31/28 - Gerber 32/28. Diváci: 18200.
Boston - Buffalo 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Branky: 24. Thornton (Šlégr), 40. Axelsson - 19. Kotalík, 33. Briere, 56. Tallinder. Zásahy brankářů: Raycroft 24/21 - Noronen 22/20. Diváci: 17565.
Montreal - Washington 1:5 (0:3, 1:1, 0:1)
Branky: 33. Ryder - 1. a 55. Sutherby, 6. Willsie, 10. Laich (Klepiš, Fleischmann), 27. Ch. Clark. Zásahy brankářů: Danis 17/13, Theodore 3/2 - Kölzig 44/43. Diváci: 21273.
Ottawa - New Jersey 5:4 (2:1, 2:1, 1:2)
Branky: 1. a 52. Fisher (na druhou Varaďa), 19. Neil, 28. Spezza, 34. McGrattan - 4. Tallackson, 27. Gionta, 54. Madden, 59. Marshall. Zásahy brankářů: Emery 29/25 - Brodeur 42/37. Diváci: 19534.
Toronto - Atlanta 5:1 (3:1, 2:0, 0:0)
Branky: 25. a 30. Ponikarovskij, 1. Steen (T. Kaberle), 8. McCabe (T. Kaberle), 17. Antropov - 18. Kovalčuk. Zásahy brankářů: Belfour 32/31 - Berkhoel 17/13, Garnett 21/20. Diváci: 19412.
Pittsburgh - Philadelphia 3:6 (1:1, 2:2, 0:3)
Branky: 10. Crosby, 33. Pálffy (Melichar), 37. Christensen - 7. a 37. Gagne, 24. M. Richards, 42. J. Carter, 43. Handzuš, 60. Knuble. Zásahy brankářů: Thibault 28/23 - Niitymaki 30/27. Diváci: 17132.
Florida - New York Islanders 3:5 (1:1, 0:1, 2:3)
Branky: 7. Huselius, 52. Roberts, 58. O. Jokinen - 38. a 45. Bates, 12. Šatan, 45. Kvaša (Martínek), 46. Campoli (Martínek). Zásahy brankářů: Luongo 28/23 - DiPietro 29/26. Diváci: 16763.
Detroit - St. Louis 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Branky: 36. Samuelsson (Fischer), 60. Shanahan - 28. Mayers, 47. Sillinger (Čajánek), 49. Weight. Zásahy brankářů: Legace 30/27 - Sanford 34/32. Diváci: 20066.
Minnesota - Nashville 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Branky: 2. a 34. Foster, 11. Veilleux (Kuba), 56. Rolston (Kuba) - 15. Kariya (Židlický), 53. Židlický. Zásahy brankářů: Fernandez 32/30 - Vokoun 28/24. Diváci: 18568.
Edmonton - Chicago 3:4 (1:1, 0:2, 2:1)
Branky: 13. Hemský, 46. Stoll (Hemský), 53. Reasoner - 12. a 45. Bourque, 26. Bell, 40. Lapointe (Špaček). Střely na branku: Markkanen 21/17, Morrison 2/2 - Anderson 36/33. Diváci: 16839.
Los Angeles - Colorado 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)
Branky: 13., 46. a 57. Demitra, 20. Avery - 36. a 50. Turgeon, 8. Tanguay. Zásahy brankářů: Garon 37/34 - Aebischer 25/21. Diváci: 18118.
San Jose - Phoenix 3:4 po sam. nájezdech (0:2, 1:1, 2:0 - 0:0)
Branky: 24. Marleau (Michálek), 45. W. Primeau, 49. Preissing - 4. Comrie, 5. Nagy, 27. Scatchard, rozhodující sam. nájezd Sanderson. Zásahy brankářů: Nabokov 21/18 - Joseph 43/40. Diváci: 17496.
4. Edmonton221111069:6823
5. Minnesota2092954:4720
Pacifická divize:
1. Los Angeles21141679:6029
2. Dallas20131672:6127
3. Phoenix221021059:5822
4. San Jose1983851:6419
5. Anaheim2074953:5818
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet porážek v prodloužení či po samostatných nájezdech a počet porážek v normální hrací době.