Jágr třemi body porazil Boston

NEW YORK

Český hokejista Jaromír Jágr hraje v současné chvíli ve velké pohodě. V nedělním programu zámořské NHL si jeho New York Rangers poradili s Bostonem 3:2. Český útočník vstřelil branku a na další dvě přihrál. Jednou se v dresu Rangers trefil i mladík Petr Průcha. Obránce Bostonu Jiří Šlégr zaznamenal gólovou asistenci.

Pro Mědvědy to byla šestá prohra v řadě, stejně špatnou sérii zažili naposledy v únoru 1997. Jágr získal v posledních dvou dnech pět asistencí. Český útočník se svým gólem posunul na 18. příčku v historické tabulce střelců, společně s Johnem Bucykem má na kontě 556 gólů.

Zvedá se i obhájce Stanely Cupu z Tampy Bay. Blesky porazily 5:2 Carolinu, gól a dvě přihrávky si připsal Švéd Fredrik Modin. Tampa Bay vyhrála třetí ze čtyř posledních zápasů. Přihrávku získal Václav Prospal a natáhl tak svojí sérii, ve které boduje, na 13 utkání. Přihrávka obránce Caroliny Františka Kaberleho na první ze dvou gólu Justina Williamse byla stou českého obránce v NHL.

Slovák Ladislav Nagy zařídil výhru Phoenixu 5:1 nad Columbusem, který prohrál pátý zápas v řadě. Střelecky se prosadil i český obránce Zbyněk Michálek, útočník Petr Nedvěd se vrátil do sestavy poprvé od zranění lokte 25. října. Po páté brance Kojotů šel do branky Columbusu Martin Prusek, který odchytal závěrečných šest a čtvrt minuty a nešla na něj žádná střela.

Obránce Sami Salo byl strůjcem výhry Vancouveru 3:2 v Anaheimu. Fin vstřelil dva góly, vítězný v 53. minutě. Za Canucks se prosadil i zkušený Trevor Linden, který proměnil trestné střílení za faul Keitha Carneyho v poslední sekundě druhé třetiny.

Anaheim - Vancouver 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky: 32. McDonald, 41. R. Niedermayer (Sýkora) - 16. a 53. Salo, 40. Linden. Střely na branku: 33:25. Diváci: 14 149.
Carolina - Tampa Bay 2:5 (0:1, 2:2, 0:2)
Branky: 22. a 36. J. Williams (na první F. Kaberle) - 8. B. Richards, 27. Lecavalier (Prospal), 29. Fedotěnko, 46. St. Louis, 48. Modin. Střely na branku: 22:29. Diváci: 12 423.
New York Rangers - Boston 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)
Branky: 23. Průcha (Jágr), 47. Jágr (Straka, Průcha), 49. Nieminen (Jágr) - 41. G. Murray, 50. Bergeron. Střely na branku: 32:34. Diváci: 18 200.
Phoenix - Columbus 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
Branky: 7. M. Johnson, 31. Nagy (Nedvěd), 40. Z. Michálek, 56. Devereux, 54. Sanderson - 39. Brule. Brankář Columbusu Martin Prusek odchytal 7 minut, nešla na něj žádná střela. Střely na branku: 33:24. Diváci: 13 953.
4. Edmonton221111069:6823
5. Minnesota2092954:4720
Pacifická divize:
1. Los Angeles21141679:6029
2. Dallas20131672:6127
3. Phoenix231121064:5924
4. San Jose1983851:6419
5. Anaheim21741055:6118
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet porážek v prodloužení či po samostatných nájezdech a počet porážek v normální hrací době.