Frolík skóroval za Calgary. Bodoval i Voráček, Židlický pomohl k výhře Islanders

New York

Český hokejový útočník Michael Frolík skóroval v přípravném utkání na nový ročník NHL při své premiéře v dresu Calgary, ale domácí porážce 1:3 s Edmontonem nezabránil. Dvěma asistencemi pomohl Jakub Voráček k vítězství Philadelphie v Allentownu nad New York Islanders 5:3. Obránce Marek Židlický debutoval za Islanders v domácím utkání s Philadelphií a přihrávkou přispěl k výhře 3:2.

Útočník Calgary Michael Frolík (vlevo) oslavuje gól se spoluhráčem Seanem Monahanem proti Edmontonu Oilers.

Sedmadvacetiletý Frolík, který po dvou letech ve Winnipegu na začátku července podepsal s Flames jako nechráněný volný hráč pětiletou smlouvu na 21,5 milionu dolarů, otevřel skóre v 27. minutě v přesilové hře. Za 48 sekund ale vyrovnal Mark Letestu a v závěru rozhodli Benoit Pouliot a Justin Schultz. Frolík, vítěz Stanleyova poháru z roku 2013 s Chicagem, byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Voráček, pátý nejproduktivnější hráč minulého ročníku NHL, nejdříve v šesté minutě přihrál v přesilovce na úvodní gól Michaelu Rafflovi a ve 44. minutě za stavu 3:3 asistoval i u vítězné branky Michaela Del Zotta. Za Flyers odchytal celý zápas v Allentownu Michal Neuvirth.

Židlický posilou pro přesilovky

Židlický, jenž jako nechráněný volný hráč podepsal s Islanders v pátek roční smlouvu na 1,5 miliónu dolarů, si v druhé části týmu vyzkoušel na úvod led Barclays Center v Brooklynu. Tam budou Ostrované hrát své zápasy po stěhování z Nassau Colisea z Long Islandu. Osmatřicetiletý zadák ve 24. minutě v přesilovce asistoval u branky Anderse Leeho na 2:0.

Židlický hned potvrdil slova trenéra Jacka Capuana po podpisu smlouvy, že by měl být důležitou posilou pro přesilové hry. Mistr světa z Vídně z roku 2005 si také vybral Islanders pro vysoké ambice. "Mám šanci možná poslední rok na boj o Stanley Cup. Vím, že je tady velice dobrý a talentovaný tým, který má šanci vyhrát. Hraje navíc ofenzivně, což mám také rád," prohlásil Židlický.

Jednu asistenci zaznamenal při porážce Ottawy s Torontem 3:4 v prodloužení útočník Milan Michálek. V brance Los Angeles odchytal druhou polovinu duelu v Bakersfieldu proti Arizoně Patrik Bartošák, který za stavu 2:0 nahradil Jeana-Francoise Berubeho a při výhře 5:1 inkasoval z 13 střel jedinou branku.

Debut v dresu Edmontonu má za sebou jednička letošního draftu Connor McDavid. Osmnáctiletý Kanaďan si při domácím vítězství Oilers nad Calgary 4:2 připsal dvě asistence. Předvedla se i dvojka letošního výběru nováčků Američan Jack Eichel v dresu Buffala. Na ledě Minnesoty při vítězství 3:2 vedle přihrávky vstřelil v 46. minutě ve vlastním oslabení i rozhodující branku.

Přípravné zápasy před NHL:
New York Rangers - New Jersey 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)
Branky: 5. a 60. Megna, 2. Gibbons, 39. Kreider, 39. Stalberg, 55. Lindberg - 8. Tootoo, 37. Sislo, 58. Larsson.
Washington - Carolina 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky: 44. T. Wilson, 54. D. Roy.
Columbus - Pittsburgh 0:1 po sam. nájezdech
Branka: rozhodující sam. nájezd Bennett.
New York Islanders - Philadelphia 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Branky: 20. Tavares, 24. Lee (Židlický), 34. Petrov - 40. Leier, 42. B. Schenn.
Philadelphia - New York Islanders 5:3 (1:1, 2:1, 2:1) - hráno v Allentownu
Branky: 6. Raffl (Voráček), 25. Konecny, 29. Lecavalier, 44. Zotto (Voráček), 60. Bellemare - 9. Wright, 26. Quine, 43. Vaive. Brankář Michal Neuvirth (Philadelphia) odchytal celý zápas, inkasoval z 19 střel tři branky a měl úspěšnost 84,21.
Toronto - Ottawa 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Branky: 9. a 44. Parenteau, 10. Spaling, 58. Percy - 47. Hoffman.
Ottawa - Toronto 3:4 v prodl. (2:1, 1:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 9. Prince, 14. Ryan, 32. E. Karlsson (M. Michálek) - 44. a 61. Lupul, 17. Phaneuf, 26. Brennan.
Minnesota - Buffalo 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
Branky: 14. Spurgeon, 32. Mikael Granlund - 19. Deslauriers, 42. Moulson, 46. Eichel.
Edmonton - Calgary 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Branky: 15. Miller, 54. Draisaitl, 55. Lander, 59. Jakupov - 15. Kylington, 34. Markus Granlund.
Calgary - Edmonton 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky: 27. Frolík - 17. Letestu, 58. Pouliot, 60. Schultz.
Arizona - Los Angeles 1:5 (0:2, 0:2, 1:1) - hráno v Bakersfieldu
Branky: 45. Duclair - 4. a 40. Shore, 37. a 41. Toffoli, 4. Weal. Brankář Patrik Bartošák (Los Angeles) odchytal 28:07 minuty, inkasoval ze 13 střel jednu branku a úspěšnost zákroků měl 92,31 procenta.
Vancouver - San Jose 1:0 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0) - hráno ve Victorii
Branka: 62. Cracknell.