Malík zařídil výhru Rangers, Jágr z něj má legraci

NEW YORK

Hokejisté New Yorku Rangers porazili Pittsburgh 2:1 díky rozhodující trefě Marka Malíka po asistenci Michala Rozsívala. Jaromír Jágr se podílel přihrávkou na úvodní trefě domácích. Gól vstřelil i Jaroslav Balaštík z Columbusu, Tomáš Vokoun vychytal výhru Nashvillu nad Minnesotou.

Obránce Jezdců z New Yorku Marek Malík znovu rozhodl o výhře svého celku, tentokrát nad Pittsburghem 2:1. Obrovitý český obránce se prosadil po přihrávce krajana Michala Rozsívala, asistenci na první gól Kondratěva v NHL si připsal Jaromír Jágr.

Malík v sobotu ukončil nejdelší sérii samostatných nájezdů v historii NHL, když se efektní střelou s hokejkou prostrčenou mezi nohama prosadil v 15. sérii nájezdů proti Washingtonu. Produktivita jinak defenzivního obránce je už terčem vtípků jeho českých spoluhráčů. "Už se bojím zapnout televizi, nejde se před ním (Malíkem) schovat," smál se po zápase Jaromír Jágr v narážce na dvě rozhodující Malíkovy trefy v posledním týdnu. "Nemůžu jít do baru, aby to lidi neukazovali. Nemůžu jít ani na zápas Giants (newyorkský tým amerického fotbalu - pozn. red.), protože tam to podle mě budou dávat taky," dodal vysmátý Jágr.

Po více než měsíční pauze se do sestavy Rangers vrátil český útočník Martin Ručinský, jenž měl problémy s levým kolenem. Úřadující mistr světa odehrál přes dvanáct minut a do statistik se zapsal jedním vyloučením.

Luongo vychytal Ovečkina

Rangers se letos daří, mají nejdelší vítěznou sérii od listopadu 2001. Naopak PEnguins se trápí, prohráli čtvrté utkání v řadě. Stejně jako Kondratěv se poprvé v NHL prosadil obránce Pittsburghu Ryan Whitney.

Mladíček Nathan Horton z Floridy se po desetizápasové pauze, zaviněné zraněním, vrátila na soupisku Floridy a pomohl gólem k výhře Panterů nad Washingtonem 3:2. Gólman Roberto Luongo jistil výhru 37 úspěšnými zákroky a hlavně skvělým zákrokem 23 sekund před koncem vychytal Alexandra Ovečkina, který na gól čeká už šest zápasů.

Poprvé bez svého dlouholetého kapitána Joe Thorntona hrál Boston a vedl si velice dobře. Medvědi porazili 3:0 silnou Ottawu, hned ve svém prvním střídání v novém dresu vstřelil gól německý útočník Marco Sturm, který si navíc připsal asistenci na gól mladého Bergerona. V brance Senátorů byl český gólman Dominik Hašek, který pochytal 27 střel.

Detroit neudržel vedení

Dva góly Darcyho Tuckera pomohly k pohodové výhře 4:0 nad Atlantou Javorovým listům z Toronta, střelecky se prosadili i Ponikarovskij a Steen. Čisté konto vychytal Mikael Tellqvist. Gól Briana Campbella v prodloužení zajistil Buffalu výhru 3:2 na ledě Montrealu.

Hráči Detroitu vedli už o dvě branky, přesto s Calgary prohráli 2:3. Vítězný gól Plamenů zaznamenal veterán Tony Amonte v úvodní minutě třetí třetiny. Rudým křídlům nepomohly ani góly švédských útočníků Zetterberga a Holmströma.

St. Louis porazilo 4:1 Columbus, kterému nepomohl ani další gól českého forvarda Jaroslava Balaštíka. Bluesmani přerušili sedmizápasovou sérii proher na domácím ledě, což je negativní klubový rekord.

Vokoun vychytal výhru

Nashville porazil Minnesotu 2:1 a devatenácti zákroky k tomu přispěl i brankář Tomáš Vokoun. Predátoři si vzali k srdci radu trenéra Trotze, aby více stříleli, a zasypali Dwayna Rolosona v brance Wild 46 střelami. Poprvé v NHL se prosadil domácí Jarred Smithson.

Druhý útok Edmontonu režíroval výhru nad Vancouverem 5:3. Dva góly vstřelil Jarret Stoll, další přidal Raffi Torres. Radek Dvořák přihrál na obě trefy Stolla, jednou nahrával i Aleš Hemský.

Florida - Washington 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 13. Weiss, 28. Horton, 45. O. Jokinen - 32. Muir, 48. Cassels. Střely na branku: 36:39. Diváci: 10 092.
Boston - Ottawa 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Branky: 2. Sturm, 9. P. Bergeron, 47. Lacouture. Střely na branku: 24:26. Dominik Hašek odchytal v brance Ottawy celé utkání, kryl 21 střel a úspěšnost zásahů měl 87,5 procenta. Diváci: 15 639.
New York Rangers - Pittsburgh 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 8. Kondratěv (Jágr), 27. Malík (Rozsíval) - 22. Ryan Whitney. Střely na branku: 32:36. Diváci: 18 200.
Atlanta - Toronto 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)
Branky: 6. a 56. Tucker (na druhou T. Kaberle), 19. Podnikarovskij, 57. Steen. Střely na branku: 28:28. Diváci: 12 961.
Montreal - Buffalo 2:3 v prodloužení (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 9. Ryder, 24. Dagenais - 33. Connolly, 56. Drury, 63. Campbell. Střely na branku: 20:30. Diváci: 21 274.
Detroit - Calgary 2:3 (2:0, 0:2, 0:1)
Branky: 11. Zetterberg, 15. Holmström - 30. Langkow, 35. Kobasew, 41. Amonte. Střely na branku: 21:36. Diváci: 20 066.
St. Louis - Columbus 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 20. Weight, 34. Wideman, 43. Gamache, 50. Tkachuk - 33. Balaštík. Střely na branku: 44:26. Diváci: 12 307.
Nashville - Minnesota 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 8. Hall (Židlický), 27. Smithson - 17. Foster. Střely na branku: 46:20. Tomáš Vokoun odchytal v brance Nashvillu celé utkání, kryl 19 střel a úspěšnost zásahů měl 95 procenta. Diváci: 10 135.
Edmonton - Vancouver 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)
Branky: 9. a 55. Stoll (na obě Dvořák), 11. Reasoner, 25. Smyth (Hemský), 47. Torres - 1. J. Green, 35. D. Sedin, 58. A. Carter. Střely na branku: 28:26. Diváci: 16 839.
4. Colorado261439100:8431
5. Minnesota241031165:5923
Pacifická divize:
1. Dallas24161783:6833
2. Los Angeles26161995:7733
3. Phoenix271321272:6928
4. Anaheim261141170:6826
5. San Jose24841263:8320
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet porážek v prodloužení či po samostatných nájezdech a počet porážek v normální hrací době.