St. Louis - Chicago 5:2Jaškin pomohl gólem k triumfu St. Louis nad vítězi Stanley Cupu

New York

Čeští hokejisté byli znovu vidět ve čtvrtečních přípravných utkáních před startem NHL. Útočník Dmitrij Jaškin se podílel jedním gólem na výhře St. Louis nad Chicagem 5:2, obránce Andrej Šustr asistoval u vítězné trefy Tampy Bay v duelu s Dallasem, který Lightning porazili 3:2. Jednu přihrávku v dresu vítězů si připsal i Ondřej Palát. Asistenci zaznamenal také centr Tomáš Plekanec při prohře Montrealu s Ottawou 2:5.

Dmitrij Jaškin (vpravo) v utkání s Chicagem.

Dvaadvacetiletý Jaškin se ve čtvrté minutě duelu s úřadujícím vítězem Stanleyova poháru trefil z pravého kruhu přesně k pravé tyči branky Scotta Darlinga a vylepšil svou bilanci v pátém zápase v přípravě na tři trefy a jednu asistenci.

Chicago sice rychle otočilo stav díky Dennisi Rasmussenovi a Brandonu Mashinterovi, ale Blues po přesilovkových trefách Troye Brouwera a Kevina Shattenkirka v 17. minutě opět vedli. Výhru St. Louis potvrdili góly ve vlastním oslabení Jori Lehterä a Kyle Brodziak.

Tampa Bay vedla nad Dallasu už po 33 vteřinách, kdy Palátovo nahození tečoval Nikita Kučerov. Stars proti finalistovi Stanleyova poháru dvakrát vyrovnali. Nejdříve odpověděl Curtis McKenzie a na trefu Valtteriho Filppuly reagoval ve vlastním oslabení Valerij Ničuškin. V 56. minutě ale rozhodl J.T. Brown po akci, do níž se zapojil i Šustr.

Montreal po gólu Nathana Beaulieua, u kterého asistoval Plekanec, vedl v polovině úvodní třetiny 2:0, ale další průběh patřil Ottawě. Po gólech Codyho Ceciho, Marka Stona v oslabení, Mika Hoffmana, Clarka MacArthura v přesilovce a Patricka Wierciocha otočili Senators na 5:2.

Nakládal se vrátil do sestavy

Do sestavy Calgary se v zápase na ledě Winnipegu vrátil obránce Jakub Nakládal, který se zranil v sobotním utkání v Coloradu. Tam musel odstoupit na začátku třetí třetiny otřesený po zákroku Johna Mitchella. Ve Winnipegu, kde Flames prohráli 1:3, už mohl bronzový medailista z mistrovství světa 2012 opět bojovat o místo v kádru.

Na ledě strávil bývalý hráč Pardubic, Ufy, Spartaku Moskva, Lva Praha a TPS Turku, který s Calgary v květnu podepsal jako nedraftovaný volný hráč roční dvoucestnou smlouvu, 25:43 minuty a připsal si dvě střely na branku. Přes šest minut pobyl na ledě při přesilovkách.

Při zdravotních potížích Ladislava Šmída a T.J. Brodieho, kteří zmeškají start sezóny, bojuje Nakládal o dvě volná místa v kádru ještě s Ryanem Wilsonem, Brettem Kulakem a Tylerem Wotherspoonem. "Je příjemný pocit být pořád v týmu. Jestli tady zůstanu, budu muset bojovat každý trénink a každý zápas. Vím, že nebudu mít nic jistého a tak to bude celou sezónu," řekl Nakládal v pondělí oficiálním stránkám klubu.

Přípravné zápasy před startem NHL:
Tampa Bay - Dallas 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 1. Kučerov (Palát), 37. Filppula, 56. J.T. Brown (Šustr) - 36. McKenzie, 45. Ničuškin.
Montreal - Ottawa 2:5 (2:1, 0:2, 0:2)
Branky: 2. Markov, 10. Beaulieu (Plekanec) - 15. Ceci, 25. Mark Stone, 30. M. Hoffman, 55. MacArthur, 57. Wiercioch.
Minnesota - Buffalo 6:1 (3:0, 1:1, 2:0)
Branky: 6. Zucker, 11. Graovac, 19. Parise, 26. Niederreiter, 57. Dalpe, 58. Vanek - 38. Schaller.
St. Louis - Chicago 5:2 (3:2, 1:0, 1:0)
Branky: 4. Jaškin, 10. Brouwer, 18. Shattenkirk, 27. Lehterä, 52. Brodziak - 4. Rasmussen, 5. Mashinter.
Winnipeg - Calgary 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
Branky: 9. a 39. Scheifele, 20. Ehlers - 4. Engelland.
Edmonton - Vancouver 2:5 (2:2, 0:2, 0:1)
Branky: 2. T. Hall, 20. Jakupov - 2. a 41. Horvat, 12. Hutton, 21. Y. Weber, 36. Virtanen.
Anaheim - Colorado 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Branky: 4. Horcoff, 5. Santorelli, 58 Hagelin.