Hašek nedochytal nečistý zápas proti Los Angeles

NEW YORK

Drsný souboj plný šarvátek byl k vidění v zápase NHL mezi hokejisty Ottawy a Los Angeles. Rozhodčí v něm rozdal 115 trestných minut a pro čtyři hráče skončil zápas´předčasně po udělení trestu do konce utkání. Na nečistou hru doplatil i český brankář Ottawy Dominik Hašek, jenž opustil led po střetu s útočníkem hostí pár minut před koncem zápasu.

Hašek byl znovu největší hvězdou zápasu a Senátory držel nad vodou několika skvělými zásahy. Na konci druhé třetiny například ve svém typickém stylu vyrazil z branky až k modré čáře, kde úspěšně zastavil nájezd osamoceného Alexandera Frolova.

Kromě sledování puku si ale Hašek musel dávat pozor i na neustálé jiskření mezi jeho spoluhráči a hráči soupeře. Do vzájemného vyřizování účtů se zapletl v poslední třetině, kdy za brankou dokonce přišel o helmu po střetu s útočníkem Averym a jeho pronásledovatelem Andrejem Meszárošem.

Konec zápasu už bez Haška

Osm minut před koncem pak český gólman dokonce kluziště zcela opustil. Najíždějícího Craiga Conroye totiž před ním fauloval Dany Heatley a útočník Los Angeles v pádu nechtěně trefil Haška bruslí do masky. Ten zůstal chvíli ležet na ledě a pak raději pustil do branky náhradníka Emeryho.

Skvěle se v novém působišti uvedl Joe Thornton, jenž byl ve čtvrtek  vyměněn z Bostonu do San Jose. Obrovitý centr si v prvním zápase za Žraloky připsal dvě asistence v Buffalu a pomohl k výhře 5:0. Branku a asistenci v utkání zaznamenal český útočník Milan Michálek.

Ottawa - Los Angeles 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Branky: 12. a 47. Heatley, 8. Bochenski, 39. Vermette, 47. Fisher - 28. Demitra. Zásahy brankářů: Hašek 28/1, Emery 3 - LaBarbera 27/5.
Tampa Bay - Chicago 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 12. St. Louis, 33. Lecavalier, rozhodující sam. nájezd Richards - 19. Seabrook (Špaček), 40. Bell. Zásahy brankářů: Grahame 36/2 - Anderson 27/2.
Buffalo - San Jose 0:5 (0:4, 0:1, 0:0)
Branky: 6. a 43. Cheechoo, 5. G. Stevenson (M. Michálek), 7. M. Michálek, 12. Dimitrakos. Zásahy brankářů: Biron 15/1, Noronen 11/4 - Nabokov 20, Schaefer 7.
Dallas - Carolina 5:4 po sam. nájezdech (3:1, 1:1, 0:2)
Branky: 1. a 15. Modano, 10. N. Kapanen, 33. Morrow (Svoboda), rozhodující sam. nájezd Modano - 8. Nordgren (F. Kaberle), 26. Ladd, 48. Stillman, 55. Justin Williams. Zásahy brankářů: Hedberg 20/4 - Gerber 31/4.