Rubriky:

NHL

Zopakuje Voráček životní sezónu? Můžu být ještě o dvacet procent lepší, vyhlašuje

5. října 2015 15:46 - Philadelphia/Praha

Má za sebou herně i bodově nejpovedenější sezónu ve své kariéře, která mu v létě vynesla prodloužení kontraktu s Philadelphií o osm let, během nichž si vydělá 66 miliónů dolarů. Český hokejový útočník Jakub Voráček ale před blížícím se startem nového ročníku NHL fanouškům vzkazuje, že bude ještě lepší.

 

Rich Schultz, ČTK/AP

„Jsem zkušenější a silnější než minulý rok. Tohle léto jsem trénoval úplně stejně jako to minulé, ale teď jsem starší a vyspělejší. Na ledě si sám uvědomuju, jak se v osobních soubojích cítím líp," řekl kladenský odchovanec v rozhovoru pro server csnphilly.com.

Šestadvacetiletý forvard v uplynulé sezóně až do jejího konce bojoval o Art Ross Trophy pro nejproduktivnějšího hráče základní části soutěže, nakonec skončil s 81 kanadskými body na děleném čtvrtém místě. Radost z vydařených individuálních výkonů mu ale kazilo, že Letci nepostoupili do play off.

„Hraju proto, abych měl se svým týmem úspěch, abych vyhrál Stanleyův pohár. Nepotřebuju dělat 95 bodů za sezónu a bojovat o krále střelců. Radši jich udělám 70, když budu mít jistotu, že vyhrajeme tabulku své divize. Každý náš hráč to podle mě vidí stejně, protože máme v týmu dost kluků pod dlouhodobými kontrakty," tvrdí Voráček, že osobní úspěchy by vyměnil za ty týmové.

Právě on je ale svými výkony může hodně ovlivnit. „Myslím, že můžu být ještě o dvacet procent lepší než loni. Tak doufejme, že nám to pomůže víc vyhrávat."

škv, Sport.cz

Na jakou metu Jakub Voráček dosáhne v letošní sezóně kanadského bodování NHL?

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..