Hejdukovy asistence Coloradu k výhře nestačily

Ani tři gólové nahrávky Milana Hejduka nepomohly hokejistům Colorada k bodovému zisku v utkání proti Buffalu. Šavle vyhrály 6:4, když se v dresu hostí prosadila šestice hráčů. Po více než šesti letech prohrál Detroit s New York Islanders, Vancouver si i díky dvěma gólům Daniela Sedina doma poradil s Bostonem 5:2.

Colorado dokázalo srovnat tříbrankové vedení Buffala, v 58. minutě se ale v přesilovce prosadil Derek Roy a bývalá hvězda Colorada Chris Drury v poslední minutě gólem do prázdné branky definitivně rozhodla o výhře Sabres. Mimo tří asistencí Hejduka se prosadil i Slovák Marek Svatoš, který proměnil penaltu za faul Briana Campbella.

Útočník Mike York rozhodl gólem necelé čtyři minuty před koncem o výhře New York Islanders na ledě Detroitu 2:1. Rodák z Waterfordu u Detroitu dorazil střelu Jasona Blakea z levého kruhu. První gól Ostrovanů vsítil Alexej Jašin, jehož střela se odrazila od Hewarda. Jediný úspěch Rudých křídel zaznamenal obránce Mathieu Schneider. Detroit prohrál s Islanders po více než šesti letech.

Branky Brendana Morrisona a Ryana Keslera z úvodu třetí třetiny byly klíčem výhry Vancouveru 5:2 nad Bostonem. Dvakrát se prosadil švédský útočník Daniel Sedin, jeho druhá trefa jistila výhru 107 sekund před koncem při vyloučení Alexeje Žamnova.

Detroit - New York Islanders 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky: 5. Schneider - 19. Jašin, 57. York. Střely na branku: 36:28. Diváci: 20 020.
Colorado - Buffalo 4:6 (1:4, 1:0, 2:2)
Branky: 12. Skrastinš (Hejduk), 38. R. Blake (Hejduk), 47. Tanguay (Hejduk), 49. Svatoš - 3. Gaustad, 15. Hecht, 18. Pominville, 19. Grier, 58. D. Roy, 60. Drury. Střely na branku: 29:30. Diváci: 18 007.
Vancouver - Boston 5:2 (2:0, 0:2, 3:0)
Branky: 15. a 59. D. Sedin, 5. Linden, 45. Morrison, 46. Kesler - 29. Isbister, 35. Sturm. Střely na branku: 39:27. Diváci: 18 630.
4. Colorado2714310104:9031
5. Minnesota251041167:6224
Pacifická divize:
1. Dallas25171788:7235
2. Los Angeles281611198:8533
3. Phoenix281421280:7330
4. Anaheim271241172:6928
5. San Jose261041273:8724
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet porážek v prodloužení či po samostatných nájezdech a počet porážek v normální hrací době.