Boston - Winnipeg 2:6Pastrňák i Krejčí se trefili! Slavil ale Pavelec. Proti Pittsburghu zářil Hemský

New York

Oba čeští útočníci v dresu Bostonu, Davidové Krejčí a Pastrňák, se trefili ve čtvrtečním utkání zámořské NHL proti Winnipegu. V jeho bráně však zářil Ondřej Pavelec, který nakonec slavil výhru 6:2. Český gólman se stal druhou hvězdou zápasu, třetí pak byl vyhlášen Pastrňák. Druhou hvězdou utkání se stal také Aleš Hemský, jenž gólem a asistencí pomohl Dallasu k výhře nad Pittsburghem 3:0.

Centr Bostonu Bruins center David Krejčí překonává brankáře Jets Ondřeje Pavelce.

Nejlépe placený Čech v NHL David Krejčí, jehož v minulé sezóně trápila zranění, nemohl nový ročník NHL ani začít lépe. V úvodu zápasu obral Pastrňák při forčekingu o puk Chiarota, ten se snažil chybu napravit, jenže před Pavelcem jej přelstil Krejčí, který bekhendovou střelou otevřel skóre zápasu.

Jets se však šnůrou tří gólů ve druhé třetině dostali do vedení 3:1. Naději domácím, kteří hráli bez klíčového obránce Zdena Cháry, na úvod třetí části vykřesal Pastrňák, když parádním rychlým švihem trefil horní růžek Pavelcovy brány.

Medvědi už se ale na víc nezmohli, naopak ještě třikrát inkasovali. Pavelce tak překonali pouze jeho krajané, z jedenatřiceti střel pustil za svá záda pouze dvě.

„Nedodrželi jsme naši defenzivní hru. Vypracovali jsme si docela dost střeleckých šancí, ale totálně jsme zapomněli na obranu. A tohle je výsledek," stěžoval si po porážce Krejčí.

Brankář Niemi měl dvě asistence

Nejproduktivnějším českým hokejistou byl v noci ze čtvrtka na pátek Aleš Hemský, jenž už ve druhé minutě utkání proti Pittsburghu po rychlém kontru ideálně načasovanou přihrávkou vybídl ke skórování před brankou najetého Mattiase Janmarka.

Ve druhé třetině už se trefil sám, když zakončil sólo v přesilové hře do horního rohu brány. Asistenci na jeho trefě si připsal i brankář Niemi. Pro finského gólmana to byl už druhý bod v utkání, navíc i přes 37 střel soupeře uhájil čisté konto a stal se tak první hvězdou utkání právě před Alešem Hemským.

Z českého pohledu sliboval velmi zajímavou podívanou souboj Philadelphie s Tampou, jenže ani jeden z tria Jakub Voráček, Ondřej Palát a Andrej Šustr se bodově neprosadili.

Premiéry v dresu Flyers se proti svému bývalému klubu nedočkal kvůli zranění obránce Radko Gudas. Zápas rozhodlo až prodloužení, při hře tři na tři vystřelil vítězství 3:2 pro Tampu Jason Garrison svým druhým gólem v zápase.

Výsledky NHL
Boston - Winnipeg 2:6 (1:0, 0:3, 1:3)
Branky: 6. Krejčí, 42. Pastrňák - 26. Scheifele, 30. Wheeler, 38. Stafford, 46. Thorburn, 50. Petan, 57. Burmistrov. Střely na branku: 31:32. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval dvě branky z 31 střel a úspěšnost zásahů měl 93,55 procenta. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Stafford, 2. Pavelec (oba Winnipeg), 3. Pastrňák (Boston).
Buffalo - Ottawa 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 50. Eichel - 1. a 31. Turris, 59. Lazar. Střely na branku: 27:22. Diváci: 19 070. Hvězdy zápasu: 1. Turris (Ottawa), 2. Eichel (Buffalo), 3. Hoffman (Ottawa).
Tampa Bay - Philadelphia 3:2 v prodl. (0:0, 2:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 22. a 63. Garrison, 39. Callahan - 31. Read, 33. B. Schenn. Střely na branku: 32:25. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Garrison, 2. Callahan (oba Tampa Bay), 3. Umberger (Philadelphia).
Nashville - Carolina 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Branky: 3. Smith, 18. Arvidsson - 59. Rask. Střely na branku: 25:26. Diváci: 17 204. Hvězdy zápasu: 1. Arvidsson, 2. Rinne, 3. Jones (všichni Nashville).
St. Louis - Edmonton 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky: 30. Tarasenko, 50. Fabbri, 60. Brouwer - 18. Nugent-Hopkins. Střely na branku: 31:25. Diváci: 19 327. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko, 2. Fabbri, 3. Elliott (všichni St. Louis).
Dallas - Pittsburgh 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 2. Janmark (Hemský), 26. Hemský, 53. Jamie Benn. Střely na branku: 24:37. Diváci: 18 532. Hvězdy zápasu: 1. Niemi, 2. Hemský, 3. Janmark (všichni Dallas).
Colorado - Minnesota 4:5 (3:0, 1:1, 0:4)
Branky: 14. Iginla, 18. Johnson, 19. Landeskog, 29. Mitchell - 27., 46. a 51. Parise, 48. Niederreiter, 50. Vanek. Střely na branku: 23:30. Diváci: 18 007. Hvězdy zápasu: 1. Parise (Minnesota), 2. Beauchemin (Colorado), 3. Granlund (Minnesota).