Česká jízda New Yorku porazila Minnesotu

NEW YORK

Zcela v režii českých hokejistů proběhlo utkání NHL mezi New York Rangers a Minnesotou Wild. Domácí vyhráli 3:1 a ve statistikách Rangers byla zapsána výlučně jen česká jména. Dva góly si připsal Petr Průcha, ten poslední Martin Straka. Na všechny tři branky přihrál Martin Ručinský, dvakrát přihrával Jaromír Jágr.

Diváci v Madison Square Garden se mohli radovat z první branky už ve čtvrté minutě zápasu, kdy důrazu Průchy v brankovišti skončila za zády gólmana Rolosona střela Martina Straky. Samotný Průcha ale po zápase přiznal, že mu branka připsána být neměla.

"Při prvním gólu jsem sice byl v brankovišti, ale puku jsem se nedotkl. Nevím, proč mě označili jako autora gólu," krčil rameny. "A při tom druhém gólu jsem měl zkrátka štěstí," komentoval svoji trefu ve třetí třetině. Rangers při přesilové hře obléhali branku Minnesoty, když Průcha dostal před branku puk od Straky a nadvakrát překonal Rolosona.

Průchův devátý gól v sezóně tak dostal Rangers opět do vedení poté, co ve druhé třetině vyrovnal Dupuis. Na konečných 3:1 zápas pečetil střelou do prázdné branky devatenáct vteřin před koncem Martin Straka.

Čeští hokejisté byli vidět i ve dvou dalších zápasech. Václav Varaďa pomohl gólem a asistencí k vítězství Ottawy na Floridě 6:3. V dresu vítězů odchytal celý zápas Dominik Hašek. Na výhře Phoenixu nad Atlantou (5:2) se jednou asistencí podílel obránce Zbyněk Michálek.

New York Rangers - Minnesota 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky: 4. a 52. Průcha (na obě Ručinský, na první Jágr, na druhou Straka), 60. Straka (Jágr, Ručinský) - 40. Dupuis. Zásahy brankářů: Lundqvist 23/1 - Roloson 39/2.
Florida - Ottawa 3:6 (2:2, 0:2, 1:2)
Branky: 3. Hagman, 17. Van Ryn, 54. Nieuwendyk - 28., 42. a 46. Bochenski (na třetí Varaďa), 8. Neil, 17. Varaďa, 31. Alfredsson. Zásahy brankářů: Luongo 33/6, McLennan 10 - Hašek 29/3.
Phoenix - Atlanta 5:2 (0:0, 1:2, 4:0)
Branky: 32. a 45. M. Johnson, 43. Mara, 47. Deveraux (Z. Michálek), 60. Comrie - 27. Vjačeslav Kozlov, 32. Marián Hossa. Zásahy brankářů: Joseph 29/2 - Garnett 30/4.
4. Colorado2714310104:9031
5. Minnesota261041268:6524
Pacifická divize:
1. Dallas25171788:7235
2. Los Angeles281611198:8533
3. Phoenix291521285:7532
4. Anaheim271241172:6928
5. San Jose261041273:8724
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet porážek v prodloužení či po samostatných nájezdech a počet porážek v normální hrací době.