NHL

Skvělý Židlický dirigoval výhru Nashvillu

8. prosince 2005 06:13 - NEW YORK

Marek Židlický dvěma přesilovkovými góly a asistencí zařídil výhru Nashvillu ve Washingtonu 5:2. Dvakrát se trefil i útočník Steve Sullivan, který navíc ještě neproměnil trestné střílení. Ani gól Petra Průchy nepomohl Jezdcům z New Yorku porazit Chicago, v jehož dresu se při výhře 2:1 v prodloužení gólově prosadil Jaroslav Špaček.

Nashvillu se daří, vyhrál poslední čtyři zápasy. Klíčem úspěchu Predátorů jsou speciální týmy, v posledních jedenácti utkáních se Nashville pokaždé minimálně jednou prosadil v početní výhodě. Přesilovky jsou problém Washingtonu, který je v jejich hodnocení až 29. v NHL.

Přesilovky přinesly výhru i Calgary, které vyhrálo 4:1 v New Jersey. Dvěma góly dirigoval výhru Plamenů kapitán Jarome Iginla, který na úspěšný zásah čekal devět utkání. V první třetině odstoupil ze zápasu pro zranění kolena český obránce Calgary Roman Hamrlík.

Chabibulin vychytal Rangers

Nejlépe placený brankář NHL Nikolaj Chabibulin z Chicaga vychytal třiceti zákroky výhru Černých jestřábů nad Jezdci z New Yorku 2:1 po prodloužení. Rangers nepomohl ani další gól mladého forvarda Petra Průchy, který si během utkání vypracoval několik dobrých příležitostí. V dresu domácích se trefil Jaroslav Špaček. V nastavení rozhodl při vyloučení Martina Ručinského Tyler Arnason.

V krizi je Florida, která prohrála v Dallasu 3:4 a pro Pantery to byla desátá porážka v řadě. Dallas vedl už 3:0, ale vedení prohospodařil a vítězství musel zajistit svým druhým gólem v zápase Fin Jere Lehtinen 16 sekund před koncem zápasu. V dresu Hvězd se střelecky prosadil i obránce Martin Škoula.

Vítěznou premiéru v NHL zažil kazachstánský brankář Vitalij Kolešnik, který 20 zákroky vychytal výhru Colorada 4:1 nad Bostonem. Třetí zápas v řadě se trefil útočník Avs Alex Tanguay, gól vstřelil i Milan Hejduk.

Washington - Nashville 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)
Branky: 23. Ovečkin, 49. Clymer - 15. a 19. Židlický, 38. a 53. Sullivan (na první Židlický), 60. Hartnell. Střely na branku: 32:34. Diváci: 11 088.
New Jersey - Calgary 1:4 (1:1, 0:3, 0:0)
Branky: 13. Mogilnyj - 19. a 33. Iginla, 21. Phaneuf, 22. Langkow. Střely na branku: 32:15. Diváci: 13 332.
Chicago - New York Rangers 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 30. Špaček, 62. Arnason - 29. Průcha. Střely na branku: 19:31. Diváci: 15 629.
Dallas - Florida 4:3 (3:0, 0:3, 1:0)
Branky: 7. Lehtinen, 13. Škoula, 14. Daley, 60. Lehtinen - 27. Kolník, 29. Horton, 33. Nieuwendyk. Střely na branku: 26:22. Diváci: 17 377.
Colorado - Boston 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 12. Hejduk, 30. Tanguay, 34. McLean, 48. Liles - 20. Sturm. Střely na branku: 27:21. Diváci: 18 007.

4. Edmonton 28 15 2 11 88:84 32
5. Minnesota 26 10 4 12 68:65 24
Pacifická divize:
1. Dallas 26 18 1 7 92:75 37
2. Los Angeles 29 17 1 11 100:86 35
3. Phoenix 29 15 2 12 85:75 32
4. Anaheim 28 12 4 12 74:75 28
5. San Jose 27 11 4 12 78:90 26
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet porážek v prodloužení či po samostatných nájezdech a počet porážek v normální hrací době.