Winnipeg - St. Louis 2:4Pavelec čtyřikrát inkasoval, přesto byl mezi hvězdami večera! Jaškin dvakrát přihrával

jsv, rojSport.cz

Český gólman v brance Winnipegu Ondřej Pavelec si na úvod sezóny v NHL vede skvěle. V neděli držel naděje Jets proti St. Louis a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu, jenže z výhry 4:2 se radovali hosté. Hlavním hrdinou večera byl dvougólový střelec Blues Vladimir Tarasenko, dvě asistence si připsal český mladík Dmitrij Jaškin.

Brankář Winnipegu Ondřej Pavelec zasahuje v utkání se St. Louis.

Góly začaly ve Winnipegu padat až ve druhé třetině. Jaškin nejprve po rychlém kontru předal Tarasenkovi u mantinelu puk do druhé vlny a ruský forvard po sólu do středu hřiště nedal Pavelcovi šanci.

Jets sice hned za minutu srovnali, ale těsně před polovinou utkání znovu po rychlém protiútoku doklepl Jaškinovu přihrávku zpoza brány za Pavelcova záda Scottie Upshall. Do druhé přestávky však bylo podruhé srovnáno. Ve třetí třetině, v níž hosté přestříleli Winnipeg vysoko 17:6, ale strhl vedení na stranu hostů druhým gólem Tarasenko a výhru pojistil Carl Gunnarsson.

Kouč Jets v tomto duelu udělal poprvé výjimku, když vynechal pravidelné střídání gólmanů Pavelce s Michaelem Hutchinsonem. Podruhé za sebou dal důvěru českému brankáři, který se mu odvděčil parádním výkonem. Celkem pochytal 37 střel.

Devils slaví první výhru

Až v pátém utkání se dočkalo premiérové výhry New Jersey. Ďáblové v derby zvítězili v Madison Square Garden nad domácími Rangers 2:1 po prodloužení. Zápas rozhodl ve čtvrté minutě prodloužení po úniku dva na jednoho Lee Stempniak.

Vůbec první vítězství v roli kouče v NHL tak slavil kouč John Hynes, do jehož rukou nakonec putoval puk, s nímž Stempniak vsítil rozhodující gól. Ale doručit suvenýr nebylo vůbec jednoduché. Kotouč totiž vzteky odpálil do hlediště domácí Derek Stepan a kapitán Devils Andy Greene ho musel s jednou z fanynek vyměnit za jiný. Až poté ho mohl předat trenérovi v kabině.

„Je to skvělý pocit. Jsem šťastný hlavně kvůli týmu. Prošli jsme spoustou změn, v předchozích zápasech to bylo z naší strany nahoru dolů, ale hráči měli skvělý přístup. Makali, aby se zlepšili. A v tom chceme pokračovat. Za tvrdou drřinu jsme tentokrát byli odměněni vítězstvím," radoval se Hynes.

Anaheim zlepšil produktivitu a poprvé vyhrál

Vstup do nového ročníku zámořské soutěže se vůbec nepovedl Anaheimu, jehož střelecká produktivita byla v úvodních čtyřech utkáních tristní. Pouhý jeden vstřelený gól, navíc hrozivé skóre 1:11! Kačeři toužili proti Minnesotě vylepšit mizernou bilanci a poprvé v sezóně vyhrát. A to se jim podařilo. Na trefu Flowlera sice brzy odpověděl Niederreiter, jenže ještě do první sirény však vrátil kalifornskému celku vedení Rakell.

V závěrečné části pak Ducks definitivně rozhodli o svém triumfu. Nejprve se prosadil Santorelli a v samotném závěru střelou do prázdné klece zpečetil výsledek Lindholm. Wild zaznamenali po třech předchozích výhrách druhou porážku v řadě.

Korpikoski trefil Olejářům výhru

Connor McDavid dovedl Edmonton v minulém zápase k výhře 5:2 nad Calgary a k dalšímu dvoubodovému zisku pomohl talentovaný forvard i v neděli na ledě Vancouveru. Jednička letošního draftu připravila v přesilovce po necelých čtyřech minutách hry první gól pro Jakupova, jenže radost Olejářům příliš dlouho nevydržela. Ještě do první přestávky totiž stačil srovnat Bartkowski.

Dalších branek se diváci v Rogers Areně už nedočkali a na řadu tak přišlo prodloužení, které ukončil v čase 61:46 hostující Lauri Korpikoski.

Kings zdolali Colorado

Los Angeles poslal do vedení nad Coloradem premiérovou trefou v sezóně Gáborík. Duchene v prostřední dvacetiminutovce vyrovnal, ovšem 23 vteřin po jeho gólu rozjásal fanoušky Kings Toffoli.

Králové tak navázali na poslední domácí vítězství s Minnesotou, v tabulce Západní konference jim patří desátá pozice. Laviny jsou dvanácté.

Výsledky NHL:
NY Rangers - New Jersey 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 4. Stepan - 22. Henrique, 64. Stempniak. Střely na branku: 27:24. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Stempniak, 2. Schneider (oba New Jersey), 3. Lundqvist (Rangers).
Winnipeg - St. Louis 2:4 (0:0, 2:2, 0:2)
Branky: 25. Perreault, 33. Stafford - 24. a 50. Tarasenko (na první Jaškin), 30. Upshall (Jaškin), 59. Gunnarsson. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 41 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zákroků měl 90,2 procenta. Střely na branku: 29:41. Diváci: 15 294. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko (St. Louis), 2. Pavelec, 3. Stafford (oba Winnipeg).
Vancouver - Edmonton 1:2 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 16. Bartkowski - 4. Jakupov, 62. Korpikoski. Střely na branku: 34:24. Diváci: 18 261. Hvězdy zápasu: 1. Nilsson (Edmonton), 2. Bartkowski (Vancouver), 3. Korpikoski (Edmonton).
Anaheim - Minnesota 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
Branky: 11. Fowler, 17. Rakell, 49. Santorelli, 59. Lindholm - 13. Niederreiter. Střely na branku: 22:35. Diváci: 16 784. Hvězdy zápasu: 1. Rakell, 2. Chudobin, 3. Fowler (všichni Anaheim).
Los Angeles - Colorado 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 14. Gáborík, 37. Toffoli - 36. Duchene. Střely na branku: 40:23. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. Toffoli, 2. Kopitar, 3. McNabb (všichni Los Angeles).