Češi z Rangers zase úřadovali, Vokoun nedochytal

NEW YORK

Hokejisté Nashville Predators zcela vyhořeli v utkání NHL proti New York Rangers, který prohráli 1:5. Krátce po polovině zápasu prohrávali už 0:5 a nenašli už síly na zvrat. Na všech brankách zápasu se podíleli čeští hokejisté, za hosty mimojiné dvakrát skóroval Petr Průcha. Predators v zápase nedokázali využít ani jednu z osmi přesilových her.

Podle Jaromíra Jágra doplatil Nashville na to, že na přesilové hry posílal pokaždé jiné hráče. "Zmátli sami sebe," řekl Jágr po zápase. "My jsme podobný zápas zažili včera, kdy jsme měli spoustu přesilovek, ale skórovat jsme nedokázali. Početní výhody je třeba využít," dodal.

Právě Jágr otevřel skóre utkání, ve třinácté minutě poprvé překonal Tomáše Vokouna v brance domácích. V poslední minutě první třetiny pak přidal další branku Průcha, když po návratu z trestné lavice získal puk a v nájezdu bekhendem zvýšil na 0:2.

Vokoun má potíže s kolenem

Pro Vokouna to byly jedny z posledních okamžiků utkání. Už ve třinácté minutě si při zásahu proti střele Kasparaitise pohmoždil pravé koleno. První třetinu ještě dochytal a zkusil to i na začátku druhé, ale už při rozcvičení zjistil, že to nepůjde. Do branky tak musel náhradník Chris Mason, Vokoun bude dnes na marodce.

Rangers jeho náhradníka ani trochu nešetřili a z prvních šesti střel mu dali tři branky. Postupně se trefili Steve Rucchin, znovu Průcha a ve 31. minutě opět Rucchin. Petr Průcha dal v posledních čtyřech zápasech šest branek a rozjíždí hezkou gólovou šňůru.

Výborný zařídil výhru Columbusu

Také v zápase Columbusu s New York Islanders úřadovali čeští hokejisté. V dresu domácích Blue Jackets zářili autor dvou přihrávek Jan Hrdina a především pak jeho krajan David Výborný. Někdejší sparťanský útočník nejprve ve druhé třetině přihrával na branku Fjodorova a nakonec jako jediný skóroval při závěrečných samostatných nájezdech, kdy zápěstím překonal Ricka DiPietra v brance Islanders.

"Věděl jsem, že půjdu na nájezdy. A DiPietra znám ze zápasů mistrovství světa. Tak jsem to zkusil trefit nad jeho lapačku a povedlo se. Je dobře, že jsme vyhráli, dva body jsou teď pro nás dost důležité," řekl po zápase Výborný.

Buffalo - Anaheim 3:2 v prodl. (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)
Branky: 49. Vanek, 57. Kotalík, 63. Afinogenov - 8. Kunitz, 51. Lupul. Zásahy brankářů: Biron 30/2 - Giguere 31/3.
Philadelphia - Edmonton 2:3 (0:1, 1:2, 2:0)
Branky: 23. Radivojevič, 47. S. Kapanen - 17. a 34. Moreau, 28. Stoll. Zásahy brankářů: Niittymäki 28/3 - Morrison 32/2.
Columbus - N.Y. Islanders 4:3 po sam. nájezdech (2:0, 1:2, 0:1 - 0:0)
Branky: 3. Žerděv (Hrdina), 9. Foote (Hrdina), 37. Fjodorov (Výborný), rozhodující sam. nájezd Výborný - 22. York, 39. Hunter, 60. Parrish. Zásahy brankářů: Leclaire 40/3 - DiPietro 27/3.
Pittsburgh - Minnesota 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
Branky: 25. a 55. Daigle, 2. Gáborík, 28. Walz, 43. Rolston. Zásahy brankářů: Thibault 32/5 - Fernandez 22.
Tampa Bay - St. Louis 5:4 (1:1, 1:2, 3:1)
Branky: 37. a 60. Fedotěnko (na obě Prospal), 13. Modin, 47. Taylor, 55. St. Louis - 14. a 31. Sillinger, 35. a 60. Tkachuk. Zásahy brankářů: Grahame 22/4 - Lalime 32/4.
Nashville - N.Y. Rangers 1:5 (0:2, 0:3, 1:0)
Branky: 45. Perreault (Židlický) - 20. a 27. Průcha (na první Jágr), 23. a 31. Rucchin (na první Jágr, na druhou Malík a Rozsíval), 13. Jágr (Straka). Zásahy brankářů: Vokoun 8/2, Mason 17/3 - Lundqvist 31/1.
Los Angeles - Carolina 2:3 (0:2, 0:1, 2:0)
Branky: 43. Cowan, 46. Belanger - 11. a 27. Cole, 14. J. Williams. Zásahy brankářů: Garon 22/3 - Gerber 37/2.
San Jose - Florida 6:2 (1:1, 4:1, 1:0)
Branky: 27. a 30. M. Smith, 12. McCauley, 33. Marleau, 35. Stevenson, 58. S. Thornton - 15. Weiss, 36. Stümpel. Zásahy brankářů: Nabokov 36/2 - McLennan 24/6.
4. Colorado2815310108:9133
5. Minnesota271141273:6526
Pacifická divize:
1. Dallas26181792:7537
2. Los Angeles3017112102:8935
3. Phoenix291521285:7532
4. Anaheim291251276:7829
5. San Jose281241284:9228
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet porážek v prodloužení či po samostatných nájezdech a počet porážek v normální hrací době.