Buffalo Sabres - Montreal Canadiens 2:7Plekanec třikrát asistoval, Palát vstřelil vítězný gól

New York

Hned šest českých hokejistů si připsalo alespoň bod v nočních zápasech kanadskoamerické NHL. Tomáš Plekanec třikrát nahrával a pomohl Canadiens k vítězství 7:2 nad Sabres. Jednu přihrávku získal i Tomáš Fleischmann. O výhře Lightning rozhodl v prodloužení v duelu s Jets Ondřej Palát, který překonal Ondřeje Pavelce. Prosadilo se také útočné duo Bruins Davidové Krejčí a Pastrňák, oba zaznamenali jednu branku. Dvě asistence zapsal Jiří Hudler z Calgary.

Ondřej Palát (vlevo) z Tampy Bay Lightning překonává Ondřeje Pavelce z Winnipegu Jets v zápase kanadskoamerické NHL.

Montreal dál pokračuje ve vítězném tažení. Svěřenci Michela Therriena vyhráli i osmé utkání v řadě (8-0-0) a stali se teprve druhým týmem v historii NHL, a prvním za posledních 40 let, kterým se tento kousek povedl.

"V hlavách ale máme pokaždé jen ten jeden zápas, to se nemění," ujistil autor dvou gólů Brendan Gallagher, že prodloužení vítězné série a atakování nového rekordu hráči Canadiens neřeší. "Snažíme se vždy vytěžit co nejvíc z aktuálního duelu a pak se zase soustředíme jen na ten příští."

V přestřelce s Buffalem se pěti body blýskl ruský obránce Adrej Markov (1+4), který byl vyhlášen první hvězdou střetnutí. Do statistik se dostali i Češi ve službách Canadiens. Tomáš Plekanec třikrát asistoval, Tomáš Fleischmann jednou.

Podruhé v ročníku se zařadil mezi střelce Ondřej Palát z Tampy Bay a hned to byl vítězný gól. Po šestadvaceti vteřinách prodloužení proti Winnipegu byl na konci akce 3 na 1. Steven Stamkos nejprve vybojoval v obranné třetině puk, poté s ním dojel do útočného pásma, kde si ho vyměnil s Viktorem Hedmanem. Pak přesným pasem našel Paláta, který už neměl problém skórovat za bezmocného Pavelce.

Svou formu dál potvrzuje David Krejčí z Bostonu. Lídr kanadského bodování ztvrdil vítězství Bruins 5:3 nad Islanders brankou do prázdné klece dvě a půl minuty před koncem. Prosadil se i jeho jmenovec Pastrňák, jenž z mezikruží střelou k tyči vyzrál na Jaroslava Haláka v bráně soupeře. Marek Židlický (New York Islanders) nebodoval.

Povedený zápas zažil i Jiří Hudler z Calgary. Jednatřicetiletý rodák z Olomouce dvakrát přihrával svým spoluhráčům a výraznou měrou se tak podepsal pod vítězství Flames nad Red Wings 3:2 v prodloužení. U všech branek domácích figuroval kapitán Mark Giordano (2+1). Michael Frolík ani Ladislav Šmíd (Calgary) nebodovali. V bráně Detroitu dostal přednost před Petrem Mrázkem Jimmy Howard.

Výsledky NHL:
Buffalo Sabres - Montreal Canadiens 2:7 (0:1, 2:3, 0:3)
Branky: 25. Moulson, 32. O´Reilly - 15. a 56. Weise (u první Fleischmann), 21. a 41. Gallagher (u první Plekanec), 34. Mitchell, 39. Markov (Plekanec), 52. Pacioretty (Plekanec). Střely na branku: 36:26. Diváci: 18.214. Hvězdy zápasu: 1. Markov, 2. Gallagher, 3. Subban (všichni Montreal).
New York Islanders - Boston Bruins 3:5 (2:1, 0:2, 1:2)
Branky: 15. Bailey, 16. Cizikas, 59. Hickey - 10. Connolly, 37. Kemppainen, 19. Pastrňák, 49. Spooner, 58. KrejčíStřely na branku: 26:26. Diváci: 13.113. Hvězdy zápasu: 1. Kemppainen, 2. Spooner (oba Boston), 3. Cizikas (Islanders).
Winnipeg Jets - Tampa Bay Lightning 3:4 v prodl. (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 17. Ehlers, 31. Stafford, 42. Wheeler - 13. Coburn, 28. Paquette, 32. Namestnikov, 61. PalátOndřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 31 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 87,1 procenta. Střely na branku: 36:31. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Paquette, 2. Hedman (oba Tampa), 3. Ehlers (Winnipeg).
Calgary Flames - Detroit Red Wings 3:2 v prodl. (1:2, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 12. a 64. Giordano (u první Hudler), 59. Colborne (Hudler) - 8. Nyquist, 13. SmithStřely na branku: 40:29. Diváci: 19.158. Hvězdy zápasu: 1. Giordano (Calgary), 2. Howard (Detroit), 3. Colborne (Calgary).
Edmonton Oilers - Washington Capitals 4:7 (2:3, 2:3, 0:1)
Branky: 11. Pouliot, 15. Klinkhammer, 21. McDavid, 35. Nugent-Hopkins - 4. 27. a 57. Kuzněcov, 13. Backstrom, 20. Johansson, 30. Burakovsky, 32. Williams Střely na branku: 23:26. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Kuzněcov, 2. Justin Williams (oba Washington), 3. Nugent-Hopkins (Edmonton).
Los Angeles Kings - Carolina Hurricanes 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 12. a 58. Toffoli, 49. KopitarDiváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Quick, 2. Martinez, 3. Toffoli (všichni Los Angeles).