Ottawa - Calgary 5:4 SNHudler, Frolík a Michálek přihrávali na góly. Z výhry se radoval posledně jmenovaný

New York

Ani dvě asistence Jiřího Hudlera a jedna gólová nahrávka Michaela Frolíka nestačily hokejistům Calgary ve středečním utkání NHL v Canadian Tire Center na víc než jeden bod. Z první výhry na domácím ledě v této sezóně se nakonec radovali hráči Ottawy, o jejich vítězství 5:4 rozhodl v samostatných nájezdech Mika Zibanejad. Jednou přihrávkou se na triumfu podílel i český útočník Milan Michálek, hosté prohráli sedmý z posledních osmi duelů.

Jeden z úspěšných zákroků brankáře Ottawy Craiga Andersona v utkání NHL proti Calgary.

V zápase se dlouho nic podstatného nedělo, hosté se dostali do vedení ve 25. minutě a dlouho nejtěsnější náskok 1:0 hájili. Pak se ale spustila přestřelka. V závěru druhé třetiny nejprve domácí dvěma góly skóre otočili, v úvodu třetího dějství hosté dvěma trefami v rozmezí 57 sekund získali náskok zpět, jenže v polovině třetiny šla zase do vedení Ottawa díky dvěma úderům během 18 sekund. V 53. minutě pak kanonádu ukončili hosté vyrovnávací trefou v přesilovce.

Krátce předtím se jim ale zranil gólman Jonas Hiller a do branky tak musel náhradník Joni Ortio. Ve zbytku základní hrací doby ani v prodloužení neinkasoval, v penaltovém rozstřelu ho však překonali Turris a Zibanejad, zatímco na druhé straně Craig Anderson kapituloval jen jednou.

Pouze mezi náhradníky zůstali čeští obránci Ladislav Šmíd a Jakub Nakládal, který tak dál čeká na debut v NHL. Do sestavy Flames se totiž vrátil zadák TJ Brodie, jenž se zranil v přípravném zápase před sezónou. "Byl jedním z nejlepších hráčů na ledě," ocenil jeho výkon trenér Bob Hartley. "Celkově jsme dnes jako tým nehráli špatně, na utkání lze najít řadu pozitiv. Bohužel jsme získali jen jeden bod," dodal.

Skončila pět zápasů trvající vítězná série hokejistů Washingtonu. Capitals podlehli Pittsburghu 1:3 poté, co v brance soupeře znovu čaroval Marc-André Fleury. Připsal si celkem 33 úspěšných zásahů a byl vyhlášen první hvězdou utkání.

Po dvou bezbrankových třetinách to byl přitom on, kdo inkasoval jako první, když ve 42. minutě otevřel skóre zápasu Jevgenij Kuzněcov. Za pouhých 24 sekund ale vyrovnal Beau Bennett a o další dvě minuty později dostal Tučňáky do vedení Phil Kessel. Jejich triumf pak zpečetil trefou do prázdné branky při power play Nick Bonino. Největší hvězdy Alexandr Ovečkin a Sidney Crosby nebodovaly.

"Čím víc střel na něho jde, tím chytá lépe," řekl na Fleuryho adresu útočník Bennett. "Dnes byl opět naším nejlepším hráčem a udržel nás ve hře," dodal Bennett, jehož tým po porážkách ve třech úvodních zápasech sezóny vyhrál pět z uplynulých šesti duelů.

Ve třetím středečním zápase zvítězil Nashville na ledě San Jose 2:1. Predators tak potvrdili dobrou formu, když si připsali již sedmou výhru v sezóně a vyhoupli se do čela tabulky Západní konference.

Výsledky zápasů NHL:
Ottawa - Calgary 5:4 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 2:3 - 0:0)
Branky: 38. Z. Smith, 40. Ryan, 50. Turris, 51. Pageau (M. Michálek), rozh. nájezd Zibanejad - 25. Hamilton (Hudler), 45. Colborne (Hudler), 46. Russell (Frolík), 53. Bennett. Střely na branku: 23:38. Diváci: 16 923. Hvězdy zápasu: 1. Zibanejad, 2. Turris (oba Ottawa), 3. Bennett (Calgary).
San Jose - Nashville 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 42. Pavelski - 4. Nystrom, 49. Järnkrok. Střely na branku: 21:24. Diváci: 15 219. Hvězdy zápasu: 1. Rinne (Nashville), 2. Pavelski (San Jose), 3. Jones (Nashville).
Washington - Pittsburgh 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
Branky: 42. Kuzněcov - 42. Bennett, 44. Kessel, 59. Bonino. Střely na branku: 34:25. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Fleury, 2. Kessel (oba Pittsburgh), 3. Kuzněcov (Washington).