Tomáš Kaberle pomohl zlomit mizérii Toronta

NEW YORK

Obránce Tomáš Kaberle pomohl Torontu zlomit poslední nevýrazné výkony a gólem v přesilovce pomohlo Javorovým listům porazit 3:2 Anaheim. Toronto se probralo po třízápasové sérii proher. Ottawa překvapivě lehce zvítězila 6:2 v Coloradu, když čtyřikrát skórovala v poslední třetině. Dvaadvaceti zákroky podpořil výhru Dominik Hašek. Detroit si poradil se slabým Pittsburghem 3:1.

Toronto hrálo bez své brankářské jedničky Eda Belfoura, chyběl i zkušený centr Eric Lindros. Belfour má natažená třísla a urostlý forvard poraněné zápěstí. Anaheimu nepomohly ani góly finského blesku Selänneho po sistenci Petra Sýkory a mladšího z bratří Niedermayerových Roba.

Po krátkém neúspěšném období se zvedá i Detroit, který vyhrál třikrát v řadě poté, co uspěl jen ve třech z deseti utkání. Rudá křídla porazila slabý Pittsburgh 3:1. Dvěma góly vítězství zařídil švédský centr Henrik Zetterberg, trefil se i další Švéd Nicklas Lidström.

V dresu Pittsburghu se trefil veterán Mark Recchi, ale Tučňáci prohráli sedmý z posledních osmi duelů. Asistenci si připsal i mladíček Sidney Crosby, který se ale v posledních třech zápasech nedokázal střelecky prosadit.

Ottawa překvapivě lehce zvítězila 6:2 v Coloradu, když čtyřikrát skórovala v poslední třetině. Gól a dvě asistence si připsal Dany Heatley. Dvaadvaceti zákroky podpořil výhru Dominik Hašek, kterého po zápase chválil i kouč Bryan Murray.

Toronto - Anaheim 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
Branky: 9. Wellwood, 24. T. Kaberle, 32. Steen - 17. R. Niedermayer, 35. Selänne (Sýkora). Střely na branku: 27:29. Diváci: 19 401.
Detroit - Pittsburgh 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 11. a 37. Zetterberg, 47. Lidström - 60. Recchi. Střely na branku: 39:17. Diváci: 20 066.
Colorado - Ottawa 2:6 (1:1, 1:1, 0:4)
Branky: 5. Svatoš, 34. Brisebois - 12. Fisher, 36. Schubert, 46. Heatley, 54. Eaves, 55. Smolinski, 56. Bochenski (Varaďa). Střely na branku: 24:31. Dominik Hašek odchytal v brance Ottawy celý zápas, kryl 22 střel, úspěšnost zásahů měl 92 procent. Diváci: 18 007.
4. Edmonton301631193:8935
5. Minnesota291141477:7126
Pacifická divize:
1. Dallas27191794:7639
2. Los Angeles3118112105:9037
3. Phoenix301621287:7634
4. Anaheim311351383:8431
5. San Jose291341288:9530
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet porážek v prodloužení či po samostatných nájezdech a počet porážek v normální hrací době.