Edmonton - Calgary 4:5Frolík zaznamenal první hattrick, Jágr opět chyběl

New York

Jaromír Jágr se opět vinou zranění neobjevil na soupisce Floridy. David Krejčí se po devíti plodných utkáních tentokrát bodově neprosadil. Michael Frolík poprvé v dresu Calgary skóroval. A aby toho nebylo málo, trefil se proti Edmontonu hned třikrát a zkompletoval tak svůj první hattrick za působení v NHL.

Michael Frolík skóroval na konci první třetiny díky teči střely spoluhráče Russella.

První trefa kladenského odchovance byla vskutku snadná. Gólman Edmontonu Cam Talbot ztratil puk u zadního mantinelu a Matt Stajan vzápětí přihrál před bránu, kde z jasné pozice skóroval Frolík. Další zásah přidal český útočník ještě před koncem první třetiny, kdy tečí Russellovy střely zvyšoval na 3:1 pro Plameny.

Klání za stavu 4:4 spělo do prodloužení, když v tom se devět sekund před koncem opět ozval hrdina večera. Frolík z rohu kluziště otestoval Talbotovu pozornost a k překvapení diváků v Edmontonu z toho vzešel rozhodující moment. Flames tak porazili Oilers 5:4 a Michael Frolík byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

David Krejčí poprvé nebodoval, jeho Boston přesto vyhrál v Tampě 3:1. Přitom to byli domácí, kdo vstřelil první gól utkání. Brankář Ben Bishop využil střídání hostů a rychle rozehrál až na útočnou modrou čáru k Ondřeji Palátovi. Český forvard přiťukl Vladislavu Namestnikovovi a ruský útočník ještě našel lépe postaveného krajana Nikitu Kučerova, který obstaral první změnu skóre.

Medvědi srovnali ještě před první přestávkou, když se střelou z otočky prosadil Matt Beleskey. Po bezbrankové druhé třetině přišlo rozhodnutí v závěrečné části. Čtrnáct minut před koncem zakončil Brett Connolly pohlednou kombinaci při přesilové hře a Bruins se poprvé v zápase dostali do vedení. Na konečných 3:1 pak upravil při soupeřově hře bez brankáře Brad Marchand.

Kromě Krejčího odešel z utkání bez zápisu do kanadského bodování také jeho spoluhráč David Pastrňák, na druhé straně nebodoval Andrej Šustr. Ondřej Palát si připsal asistenci u první branky střetnutí.

Florida se opět musela obejít bez zraněného Jaromíra Jágra. Panteři šli na svém ledě do vedení na začátku druhé třetiny. Alex Petrovic obětavě zblokoval Ovečkinovu ránu, a zatímco se těžce zvedal z ledu, odraženého puku se zmocnil Dave Bolland, který vyslal skákavý pas k Jussimu Jokinenovi a ten neposedný kotouč doklepl do sítě. Petrovic tak byl v zápise o utkání odměněn přiznanou asistencí.

Washington dokázal vyrovnat zkraje třetí třetiny, kdy ránu Alexe Ovečkina dorazil Jay Beagle, jehož počínání v brankovišti ještě musel schválit videorozhodčí. Za stavu 1:1 duel dospěl do prodloužení. Jevgenij Kuzněcov pak v dodatečné části rozhodl o výhře Capitals, když při hře tři na tři využil velkého prostoru v útočném pásmu a po rychlém projetí kolem třetiny prostřelil Ala Montoyu.

Za zmínku také stojí výkony českých gólmanů. Petr Mrázek 33 zákroky přispěl k vítězství Detroitu nad Ottawou 5:3. Ondřej Pavelec chytil 21 střel a jeho Winnipeg zdolal Columbus 3:2.

Výsledky NHL
New Jersey - NY Islanders 3:2 po sam. nájezdech (2:0, 0:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 3. Moore, 15. Farnham, rozhodující sam. nájezd Cammalleri - 22. Lee (Židlický), 31. Nielsen. Střely na branku: 17:26. Diváci: 11.605. Hvězdy zápasu: 1. Farnham (New Jersey), 2. Nielsen (NY Islanders), 3. Moore (New Jersey).
Dallas - San Jose 5:3 (1:0, 2:3, 2:0)
Branky: 3. Sharp, 28. Demers, 35. Fiddler, 54. Roussel, 59. Seguin - 29. Pavelski, 30. Nieto, 38. Ward. Střely na branku: 25:29. Diváci: 18.178. Hvězdy zápasu: 1. Roussel, 2. Fiddler, 3. Demers (všichni Dallas).
Los Angeles - Nashville 4:3 v prodl. (0:0, 1:2, 2:1 - 1:0)
Branky: 25. a 48. Toffoli, 51. Andreoff, 65. Carter - 33. Neal, 37. Weber, 54. Ellis. Střely na branku: 29:34. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Toffoli (Los Angeles), 2. Forsberg (Nashville), 3. Muzzin (Los Angeles).
Toronto - Pittsburgh 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky: 14. Kunitz, 23. Fehr, 31. Cullen, 45. Hörnqvist. Střely na branku: 21:32. Diváci: 19.197. Hvězdy zápasu: 1. Fleury, 2. Fehr, 3. Malkin (všichni Pittsburgh).
Ottawa - Detroit 3:5 (0:1, 1:2, 2:2)
Branky: 34. Turris, 56. Stone, 59. Ryan - 13. Tatar, 26. Nyquist, 39. Ericsson, 41. Larkin, 46. DeKeyser. Střely na branku: 36:28. Petr Mrázek odchytal za Detroit celé utkání, inkasoval tři branky z 36 střel a úspěšnost zásahů měl 91,67 procenta. Diváci: 16.964. Hvězdy zápasu: 1. Zetterberg, 2. Tatar (oba Detroit), 3. Stone (Ottawa).
Tampa Bay - Boston 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Branky: 8. Kučerov (Palát) - 17. Beleskey, 46. Connolly, 59. Marchand. Střely na branku: 22:34. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Marchand, 2. Beleskey (oba Boston), 3. Kučerov (Tampa Bay).
Florida - Washington 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 23. Jokinen - 43. Beagle, 64. Kuzněcov. Střely na branku: 27:27. Diváci: 11.207. Hvězdy zápasu: 1. Kuzněcov, 2. Grubauer (oba Washington), 3. Montoya (Florida).
Columbus - Winnipeg 2:3 (1:3, 0:0, 1:0)
Branky: 11. Saad, 59. Hartnell - 6. Little, 7. Copp, 17. Wheeler. Střely na branku: 21:27. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval dvě branky z 21 střel a úspěšnost zásahů měl 90,48 procenta. Diváci: 12.860. Hvězdy zápasu: 1. Wheeler, 2. Little (oba Winnipeg), 3. McElhinney (Columbus).
St. Louis - Minnesota 3:2 v prodl. (2:2, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 3. a 65. Backes, 9. Steen - 16. Zucker, 20. Haula. Střely na branku: 26:31. Diváci: 17.728. Hvězdy zápasu: 1. Backes (St. Louis), 2. Zucker (Minnesota), 3. Steen (St. Louis).
Edmonton - Calgary 4:5 (1:3, 1:1, 2:1)
Branky: 14. Hall, 31. Davidson, 41. Purcell, 47. Draisaitl - 12., 18. a 60. Frolík, 2. Bollig, 37. Brodie. Střely na branku: 23:32. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Frolík (Calgary), 2. Hall (Edmonton), 3. Brodie (Calgary).