Montreal - Winnipeg 5:1Fleischmann se blýskl v dresu Montrealu, pomohl do brány Winnipegu Pavelcovi. Hertl byl u zlomového gólu

Český útočník Tomáš Fleischmann se zasloužil dvěma góly a jednou přihrávkou o výhru Montrealu 5:1 nad Winnipegem. Byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Výrazně pomáhal k tomu, aby za hosty nastoupil i český gólman Ondřej Pavelec, který ve druhé třetině nahradil Michalea Hutchinsona. U klíčového momentu nechyběl Tomáš Hertl. Asistoval u branky, která nasměrovala hokejisty San Jose k vítězství 4:3 na ledě Colorada.

Montrealský Tomáš Fleischmann (15) a Dale Weise (22) se radují z gólu v první třetině, vlevo Adam Lowry z Winnipegu, vpravo překonaný brankář Michael Hutchinson (34).

Montreal má ze třinácti zápasů v NHL jedenáct výher, je nejlepším týmem soutěže. Na domácím ledě potvrdil stoprocentní úspěšnost, vyhrál na něm všech pět dosavadních zápasů v sezóně, což se mu povedlo naposledy v ročníku 1979-80.

"Nemohl jsem si dnes přát víc," pochválil mužstvo trenér Michel Therrien, jenž se s týmem vrátil z třízápasového tripu po západním pobřeží. "První zápas po návratu... Přiznávám, že jsem měl před utkáním obavy. Ale hráči se s tím vyrovnali mimořádným způsobem, myslím, že jsme dnes sehráli dokonalé utkání," dodal Therrien.

Fleischmann zaznamenal v tomto ročníku NHL už čtyři góly a dostal se na hranici deseti bodů. Dal tentokrát druhou a třetí branku svého týmu. Poprvé se prosadil v 17. minutě, kdy dorážkou po průniku Davida Desharnaise zvyšoval na 2:0. Hned v první minutě druhé třetiny přidal třetí gól, když se z pravé strany řítil sám na Hutchinsona a nájezd zakončil přesnou střelou švihem.

Condon jen vítězí

V čase 23:02 po rychlém protiútoku dorazil Fleischmannovu střelu Desharnais, nakonec první hvězda zápasu. Vyhnal tak gólmana Winnipegu na střídačku. Ale i Pavelec, který o den dříve vychytal výhru 3:2 na ledě Columbusu, inkasoval. Ve 38. minutě ho překonal v přesilové hře Lars Eller.

Brankář Montrealu Mike Condon, který už podruhé za sebou nastoupil místo zraněného Careyho Priceho, přišel o premiérové čisté konto v NHL až šest minut před koncem třetí třetiny po trefě Chrise Thorburna.

"Jsem rád za to, že jsme hlavně vyhráli, o to jediné v téhle hře jde," ujistil Condon, který slavil vítězství ve všech čtyřech zápasech, do nichž nastoupil. V neděli si navíc vychutnal první výhru před vlastními fanoušky. "Bylo to neuvěřitelné. Už jsem chytal v přípravě, ale tohle je něco úplně jiného. Fanoušci jsou mnohem hlučnější, živější, zápas má úplně jinou energii. Byl to pro mě nezapomenutelný zážitek."

San Jose se bodového zisku dočkalo po dvou porážkách. Hertl pomohl k tomu, že se mezi střelce zapsal v tomto zápase už podruhé Brent Burns. Při přesilové hře v čase 58:31 strhnul vedení na stranu hostů (3:2), ti krátce nato skórovali znovu, když se Joe Pavelski při power play trefil do prázdné soupeřovy brány.

Domácí v dramatickém závěru stihli korigovat. Druhou porážku v řadě však už neodvrátili.

Hertl si připsal třetí asistenci v tomto ročníku zámořské soutěže, v předešlých zápasech dal i dva góly.

Sérii čtyř porážek v řadě ukončila Tampa, když zvítězila 4:3 na ledě Caroliny. Po jedné asistenci si připsali obránce Andrej Šustr a útočník Ondřej Palát.

Jednu přihrávku zaznamenali také Jiří Sekáč, jehož Anaheim přerušil šňůru pěti porážek výhrou 4:2 nad Nashvillem.

Výsledky NHL:
Colorado - San Jose 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)
Branky: 6. Iginla, 33. Beauchemin, 59. McLeod - 33. a 59. Burns (na druhou Hertl), 8. Ward, 59. Pavelski. Střely na branku: 26:32. Diváci: 17 128. Hvězdy zápasu: 1. Burns (San Jose), 2. Beauchemin (Colorado), 3. Marleau (San Jose).
Carolina - Tampa Bay 3:4 (1:0, 0:2, 2:2)
Branky: 16. E. Staal, 56. Versteeg, 60. J. Staal - 21. Callahan (Palát), 39. Stamkos, 45. Brown, 50. Johnson (Šustr). Střely na branku: 35:31. Diváci: 9081. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov (Tampa), 2. Versteeg (Carolina), 3. Stamkos (Tampa).
Anaheim - Nashville 4:2 (3:0, 1:2, 0:0)
Branky: 2. Rakell (Sekáč), 12. Vatanen, 12. Cogliano, 32. Stewart - 26. Weber, 33. Jarnkrok. Střely na braku: 28:42. Diváci: 16 276. Hvězdy zápasu: 1. Stewart, 2. Andersen, 3. Vatanen (všichni Anaheim).
NY Islanders - Buffalo 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Branky: 34. De Haan - 47. Moulson, 54. Reinhart. Střely na branku: 30:22. Diváci: 11 278. Hvězdy zápasu: 1. Reinhart, 2. Moulson (oba Buffalo), 3. De Haan (Islanders).
Montreal - Winnipeg 5:1 (2:0, 3:0, 0:1)
Branky: 17. a 21. Fleischmann, 7. Byron, 24. Desharnais (Fleischmann), 38. Eller - 54. Thorburn. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 37 minut, ze 17 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 94,1 procenta. Střely na branku: 26:19. Diváci: 21 288. Hvězdy zápasu: 1. Desharnais, 2. Fleischmann, 3. Byron (všichni Montreal).