Vancouver - Philadelphia 4:1Trápení Voráčka pokračuje, neskóroval ani proti Vancouveru

New York

Ani v jedenáctém zápase sezóny NHL se nedokázal střelecky prosadit nejlepší Čech v kanadském bodování loňského roku Jakub Voráček. Při porážce 1:4 na ledě Vancouveru si připsal alespoň bod za asistenci u gólu Girouxe. Dařilo se i dalšímu kanadskému týmu Torontu, které porazilo Dallas 4:1 a Chicago zdolalo taktéž na domácím ledě Los Angeles 4:2.

Jakub Voráček z Philadelphie (vpravo) se stále nedaří v probíhající sezóně skórovat.

Voráček, který před sezónou podepsal s vedením Flyers lukrativní kontrakt, se trápí od začátku sezóny. S dnešní přihrávkou na gól Girouxe má z jedenácti zápasů pouhé čtyři kanadské body za stejný počet asistencí. Na premiérový gól čeká déle než je u něj obvyklé. Delší čeká na první gól musel absolvovat jen v sezóně 2010/11, kdy se trefil až ve dvanáctém duelu.

V zápase na ledě Vancouveru Voráček na začátku druhé třetiny vyslal do útoku Girouxe, který si odstavil obránce a vyrovnal na 1:1. Pak už ale stříleli góly jen domácí. U čtvrté branky Bartkowského si bod za asistenci připsal také Radim Vrbata. Philadelphia počtvrté v řadě prohrála.

Překvapivý výsledek se zrodil v Torontu, kde padl Dallas. Pro tým z Texasu to byla teprve třetí porážka v sezóně, naopak Maple Leafs v posledních zápasech sbírali porážku za porážkou.

Vedení Torontu zařídil střelou zblízka Boyes, o vyrovnání se ještě v úvodní třetině postaral lídr kanadského bodování Benn. Druhá třetina patřila druhé hvězdě zápasu Lupulovi, který dvěma góly zařídil svému týmu vedení. Zápas mohl zdramatizovat Nikuškin, trestné střílení ale neproměnil.

V souboji dvou týmů pohybujících se kolem osmého místa v Západní konferenci zvítězil obhájce titulu v NHL Chicago nad Los Angeles. Kings si připsali první porážku po sérii sedmi výher v řadě.

Hokejová NHL:
Toronto - Dallas 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 21. a 33. Lupul, 9. Boyes, 60. Rielly - 10. Jamie Benn. Střely na branku: 26:44. Diváci: 19.087. Hvězdy zápasu: 1. Reimer, 2. Lupul, 3. Boyes (všichni Toronto).
Chicago - Los Angeles 4:2 (1:2, 0:0, 3:0)
Branky: 7. Toews, 42. P. Kane, 50. Teravainen, 59. Anisimov - 15. Martinez, 19. Kopitar. Střely na branku: 26:35. Diváci: 21.534. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane, 2. Crawford (oba Chicago), 3. Muzin (Los Angeles).
Vancouver - Philadelphia 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 2. Hansen, 31. Horvat, 49. Virtanen, 60. Bartkowski (Vrbata) - 23. Giroux (Voráček). Střely na branku: 34:28. Diváci: 18.264. Hvězdy zápasu: 1. Virtanen, 2. Horvat, 3. Miller (všichni Vancouver).