Průchovy góly nestačily, Rangers podlehli Vancouveru

NEW YORK

Hokejisté New Yorku Rangers po pětizápasové šňůře domácích vítězství opět poznali, jaké to je prohrát před vlastními příznivci. Celek z východního pobřeží v úterý přivítal hráče Vancouveru a po vyrovnaném duelu prohrál 2:3. Domácí celý zápas dotahovali skóre, vyrovnání dvakrát zařídil český nováček Petr Průcha, vítězství hostů ale nakonec pojistil Matt Cooke.

Diváci v Madison Square Garden čekali v úvodu zápasu marně na gól, hned na začátku druhé části ale poslal hosty do vedení Todd Bertuzzi, jenž byl chvíli poté vyloučen po rvačce s Ryanem Hollwegem na 17 minut. Průchovi se ještě před polovinou podařilo srovnat po asistenci Martina Straky.

Na začátku závěrečné třetiny hosté opět vedli o gól po trefě Daniela Sedina, expardubický útočník ale během 66 sekund opět vrátil skóre do vyrovnaného stavu. Nakonec se ale přece jen radovali hosté po úspěšné dorážce Cooka.

Průcha v duelu s Canucks potvrdil, že se v týmu kolem Jaromíra Jágra zabydlel. V tuctu posledních utkání nastřílel dohromady 12 gólů, v úterý skóroval už v šestém zápase v řadě a během své série dal osm branek. Ve třech z posledních pěti zápasů navíc vstřelil dva góly. "Jenže jsme stejně prohráli, takže nějakou extra velkou radost z toho nemám," prohodil po utkání s Vancouverem český útočník.

Dvěma góly přispěl i Štefan

Hokejisté Atlanty mají jeden z nejofenzivnějších týmů v zámořské NHL a svoje útočné předpoklady potvrdili v zápase s Detroitem, když přestříleli nejlepší celek Západní konference 7:6.

Současně ale Trashers potvrdili, že jsou po Pittsburghu týmem s nejděravější obranou. Po dvou třetinách vedli už o čtyři góly, Detroit ale dokázal během devíti minut poslední třetiny srovnat.

Vítěztsví domácích zařídil až pět minut před koncem svým druhým gólem v utkání český útočník Patrik Štefan. "Naštěstí jsme se dokázali vrátit do zápasu. Nejdůležitější bylo se vyvarovat faulů, protože přesilovky Detroitu jsou skutečně vražedné," řekl po zápase Štefan.

Gól a asistenci si svorně připsali hráči Montrealu Jan Bulis a Tomáš Plekanec. Canadiens s přispěním českých hokejistů porazil na domácím ledě Gretzkého Phoenix 5:2.

Úvodní gól utkání vstřelil v souboji s Carolinou obránce Chicaga Jaroslav Špaček, stejně jako "Modrokabátník" Jan Hrdina v duelu s Philadelphií. Oba čeští střelci nakonec prohráli - Blackhawks 3:5 a Hrdinův Columbus 1:3.

New York Islanders - Minnesota 3:4 (0:2, 3:2, 0:0)
Branky: 23. Campoli, 29. Šatan (Martínek), 30. Parrish - 8. a 34. Gáborík, 1. Mitchell, 40. Chouinard. Zásahy brankářů: DiPietro 22/18 - Fernandez 35/32. Diváci: 10686.
New York Rangers - Vancouver 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Branky: 29. a 48. Průcha (na první Straka) - 22. Bertuzzi, 47. D. Sedin, 56. Cooke. Zásahy brankářů: Lundqvist 31/28 - Auld 36/34. Diváci: 18200.
Carolina - Chicago 5:3 (1:2, 2:0, 2:1)
Branky: 14. a 54. C. Adams, 27. a 45. Cullen, 26. A. Ward - 4. Špaček, 12. Arnason, 57. Hilbert. Zásahy brankářů: Gerber 20/17 - Chabibulin 36/31. Diváci: 11340.
Atlanta - Detroit 7:6 (2:1, 4:1, 1:4)
Branky: 18. a 56. Štefan, 4. Vigier, 24. Holík, 27. Vjačeslav Kozlov, 27. Marián Hossa (Holík), 29. Petrovický - 12. a 23. Dacjuk, 41. Shanahan, 43. Jason Williams, 49. Schneider, 49. Holmström. Zásahy brankářů: Garnett 36/30 - Osgood 16/12. Diváci: 17559.
Florida - Nashville 7:3 (1:1, 4:0, 2:2)
Branky: 30., 39. a 52. Horton (na druhou Olesz), 14. a 30. Roberts, 38. Gelinas (Olesz), 44. Kolník - 6. Hall (Erat), 53. Upshall, 53. Sullivan. Zásahy brankářů: Luongo 34/31 - Finley 41/34. Diváci: 14827.
Columbus - Philadelphia 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky: 6. Hrdina - 7. Forsberg, 22. J. Carter, 60. S. Kapanen. Zásahy brankářů: Denis 30/28 - Esche 24/23. Diváci: 16263.
Montreal - Phoenix 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)
Branky: 9. Kosticyn, 11. Plekanec, 32. Sundström (Bulis), 47. Ryder, 60. Bulis (Plekanec) - 48. Devereaux, 59. Ricci. Zásahy brankářů: Theodore 29/27 - Joseph 28/23. Diváci: 21273.
New Jersey - Edmonton 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0, 0:0)
Branky: 12. Matvichuk, rozhodující sam. nájezd Viktor Kozlov - 49. Cross. Zásahy brankářů: Brodeur 30/29 - Conklin 28/27. Diváci: 13507.
St. Louis - Pittsburgh 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 21. Tkachuk, 55. Mayers, 60. Weight. Zásahy brankářů: Sanford 21/21 - Fleury 41/39. Diváci: 14336.
4. Colorado3116312117:10435
5. Minnesota301241481:7428
Pacifická divize:
1. Dallas27191794:7639
2. Los Angeles3118112105:9037
3. Phoenix311621389:8134
4. Anaheim311351383:8431
5. San Jose291341288:9530
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet porážek v prodloužení či po samostatných nájezdech a počet porážek v normální hrací době.