Montreal - NY Islanders 4:1Hertl zastínil Jágra. Plekanec gólem pečetil výhru, Voráčkovo trápení nekončí

Český hokejista Montrealu Tomáš Plekanec se trefil pošesté v této sezóně NHL, když gólem do prázdné brány pečetil výhru nad New Yorkem Islanders 4:1, zároveň si stejně jako jeho spoluhráč Tomáš Fleischmann připsal asistenci. Dva body nasbíral také uzravený Martin Hanzal. Gólovými přihrávkami pomohl Arizoně k vítězství 4:2 nad Coloradem.

Hokejista Montrealu Tomáš Plekanec (vpravo) se připravuje ke střele v utkání proti New Yorku Islanders. Hosující Nikolaj Kuljomin jen přihlíží.

Montreal strhl vítězství na svoji stranu díky třem trefám ve třetí třetině. Klíčovou roli u vítězného gólu na 2:1 sehrál český forvard Fleischmann, jenž se po rychlém brejku zbavil obránce Leddyho a dojíždějícímu Desharnaisovi poslal puk před bránu do ideální pozice.

Už za minutu a půl i díky Plekanecově asistenci zvýšil Gallagher. Sám český forvard se pak trefil při power play soupeře bekhendem od modré čáry.

Jágr nebodoval, Hertl mezi hvězdami

Počtvrté za sebou prohráli hokejisté Floridy, které tentokrát nespasil ani Jaromír Jágr. Opora Panterů se při porážce na ledě San Jose 2:5 do statistik vůbec nezapsala a navíc skončila se zápornou bilancí při pobytu na ledě na - 4, což se Jágrovi v NHL stalo naposledy před více než 11 lety!

Mnohem lépe si vedl v domácím dresu útočník Tomáš Hertl. Asistoval u Marleauova vítězného gólu na 3:2 a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Hanzal má dvanáctou asistenci

Martin Hanzal prožil po dvouzápasové absenci kvůli zranění výtečný návrat. Na začátku druhé třetiny vybojoval puk a po jeho pasu následně Rieder poslal Arizonu do vedení 2:0. Colorado sice snížilo, ale domácí šli znovu do dvougólového trháku, když Hanzal přihrál na gólovou střelu Grossmannovi na modrou čáru. Kojoti nakonec zvítězili 4:2 a Hanzal si připsal už dvanáctou asistenci v sezóně.

Čekání na gól nejproduktivnějšího českého hokejisty minulé sezóny NHL Jakuba Voráčka se protáhlo už na třináct zápasů. Proti Calgary nastřelil jen tyč a Letci s Michalem Neuvirthem v bráně prohráli 1:2 v prodloužení. Připsali si tak šestou porážku za sebou.

Výsledky NHL
Buffalo - Tampa Bay 1:4 (0:3, 1:0, 0:1)
Branky: 25. Eichel - 6. Stamkos (Palát), 12. Johnson, 19. Kučerov, 60. Hedman (Šustr). Střely na branku: 31:22. Diváci: 18 161. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij, 2. Kučerov (oba Tampa Bay), 3. Eichel (Buffalo).
Washington - Boston 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 18. Ovečkin, 25. Laich, 28. Carlson, 59. Alzner - 13. Hayes. Střely na branku: 31:29. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Carlson, 2. Holtby, 3. Orlov (všichni Washington).
Montreal - NY Islanders 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Branky: 19. Weise, 47. Desharnais (Fleischmann), 48. Gallagher (Plekanec), 58. Plekanec - 24. Okposo. Střely na branku: 24:18. Diváci: 21 288. Hvězdy zápasu: 1. Desharnais, 2. Weise, 3. Petry (všichni Montreal).
Ottawa - Winnipeg 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 11. Ceci, 33. Ryan, rozhodující sam. nájezd Turris - 38. Ladd, 41. Byfuglien. Střely na branku: 31:40. Diváci: 17 195. Hvězdy zápasu: 1. Anderson, 2. Turris (oba Ottawa), 3. Byfuglien (Winnipeg).
Minnesota - Nashville 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Branky: 38. Scandella, 47. Dumba - 37. Fisher, 41. Josi, 55. Hodgson. Střely na branku: 29:24. Diváci: 19 024. Hvězdy zápasu: 1. Rinne (Nashville), 2. Scandella (Minnesota), 3. Josi (Nashville).
Calgary - Philadelphia 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 5. Jooris, 61. Backlund - 40. Raffl. Střely na branku: 30:27. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celé utkání, inkasoval dvě branky z 30 střel a úspěšnost zásahů měl 93,33 procenta. Diváci: 19 289. Hvězdy zápasu: 1. Backlund (Calgary), 2. Giroux (Philadelphia), 3. Jooris (Calgary).
Arizona - Colorado 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky: 8. a 26. Grossmann (na druhou Hanzal), 23. Rieder (Hanzal), 60. Martinook - 24. McLeod, 57. Duchene. Střely na branku: 28:28. Diváci: 10 270. Hvězdy zápasu: 1. Grossmann, 2. Martinook, 3. Rieder (všichni Arizona).
San Jose - Florida 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)
Branky: 7. Burns, 10. Donskoi, 24. Marleau (Hertl), 39. Vlasic, 59. Tierney - 11. Trocheck, 35. Pirri. Střely na branku: 32:33. Diváci: 15 525. Hvězdy zápasu: 1. Donskoi, 2. Hertl, 3. Haley (všichni San Jose).
Los Angeles - Columbus 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)
Branky: 13. Martinez, 59. Carter - 7. Atkinson, 19. Dubinsky, 51. Campbell. Střely na branku: 33:25. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. Dubinsky, 2. Bobrovskij (oba Columbus), 3. McBain (Los Angeles).