Carolina Hurricanes - Dallas Stars 1:4Faksa se premiérově trefil, Kindl předvedl nevídané sólo

Svého premiérového gólu v NHL se dočkal český útočník Radek Faksa. Jedenadvacetiletý centr Dallasu skóroval v duelu proti Carolině, když šest minut před koncem zvyšoval na 3:1. Střetnutí nakonec skončilo 4:1. O úvodní branku Stars se postaral další Čech Aleš Hemský. Do statistik se zapsal i bek Jakub Kindl, který v prodloužení rozhodl o vítězství Detroitu 2:1 nad Torontem. Za Rudá křídla odchytal celé utkání Petr Mrázek, jenž kryl 23 z 24 střel soupeře.

Český brankář Detroitu Red Wings Petr Mrázek (34) zasahuje proti jedné ze střel v zápase proti Torontu Maple Leafs.

Faksa udeřil v 54. minutě, když na brankovišti využil přihrávku Coltona Scevioura, jenž byl vyhlášen první hvězdou utkání. „Čekal jsem deset zápasů. V každém z nich jsem měl spoustu šancí. Pořád jsem ale zůstával trpělivý a ono to přišlo," řekl po utkání mladý forvard. Kromě rodáka z Vítkova se gólově prosadil i Aleš Hemský. Dvaatřicetiletý hráč dorazil ve 30. minutě puk do odkryté branky a vylepšil své statistiky na 8 bodů (2+6) ze 13 duelů. Za poražené nastoupil ve čtvrté formaci Andrej Nestrašil.

Češi zanechali výraznou stopu i v Air Canada Centre, kde své domácí partie hraje Toronto Maple Leafs. Zadák Jakub Kindl v prodloužení předvedl sólo, které zakončil střelou nad Reimerovo rameno. Povedená akce vynesla Kindlovi ocenění v podobě první hvězdy střetnutí. V bráně Rudých křídel nastoupil Petr Mrázek, jenž nestačil pouze na střelu Diona Phaneufa, ostatní pokusy pokryl a dosáhl na úspěšnost 97%. Trenér Javorových listů Mike Babcock tak stále ještě čeká na pokoření svých bývalých svěřenců, proti kterým nastoupil počtvrté (započítáno i s přípravou). V obraně Toronta figuroval i Roman Polák.

Třetí výhry v řadě se dočkal Anaheim, když 4:2 zdolal Columbus. Třemi asistencemi se blýsklo hvězdné duo Kačerů Corey Perry a Ryan Getzlaf. Český forvard Jiří Sekáč nenastoupil.

Sobotní výsledky NHL:
Toronto - Detroit 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 59. Phaneuf - 17. Zetterberg, 63. Kindl. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 33 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 97 procent. Střely na branku: 33:24. Diváci: 19.680. Hvězdy zápasu: 1. Kindl, 2. Mrázek, 3. Zetterberg (všichni Detroit).
New Jersey - Chicago 4:2 (3:0, 1:1, 0:1)
Branky: 4. Stempniak, 18. Palmieri, 19. Zajac, 28. Cammalleri - 39. P. Kane, 59. Kero. Střely na branku: 26:29. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Palmieri, 2. Stempniak, 3. Zajac (všichni New Jersey).
Anaheim - Columbus 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 4. Fowler, 27. Maroon, 49. Manson, 60. Stoner - 30. a 60. Hartnell. Střely na branku: 34:36. Diváci: 17.174. Hvězdy zápasu: 1. Getzlaf, 2. Perry, 3. Fowler (všichni Anaheim).
Colorado - NY Rangers 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Branky: 8. MacKinnon - 33. Stepan, 34. Lindberg. Střely na branku: 30:33. Diváci: 17.818. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist (Rangers), 2. Berra (Colorado), 3. McDonagh (Rangers).
Edmonton - Pittsburgh 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 21. Klefbom - 30. Sprong, 50. Kessel. Střely na branku: 28:33. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Zatkoff (Pittsburgh), 2. Klefbom, 3. Nilsson (oba Edmonton).
Carolina - Dallas 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)
Branky: 24. J. Staal - 30. Hemský, 52. Sharp, 54. Faksa, 60. Demers. Střely na branku: 31:28. Diváci: 10.188. Hvězdy zápasu: 1. Sceviour (Dallas), 2. J. Staal (Carolina), 3. Seguin (Dallas).